Stop Start ses problemi

atakank konuyu başlatan atakank arkadaş sonucu bildirmemiş çözümü nü malesf sıkıntı şu servis illaki arzayı duymak iştiyor ama serviste yapmadı bu rahatsız bir durum tekrar gidecem keske atakank arkadaşımız sonucu ne olmus geri dönüş yaparsa bende aracı kurcalatmadan sorun bu değiştirin demek vardı servise herkese yorum ve bilgi için tesekkurler....
hocam degiştirmezler ki illaa teknısyen duyacak sesi ama ben bu konuda gercekten mars motorunu ısrarla söylüyorum akü olsa voltaj zayıf geldi farzedelim zorlanıyor gibi olur 

fakat araç sarj eder durumda stop edip çalıştığında bu sesı yapıyor :'(

merhaba,

sorunum halen çözülmüş degil.

çünkü video kayıtlarımı emsal kabul edip bir işlem yapmıyorlar. test sürüşünde de denk gelmiyor.

0262  676 76 00 ve 0 216 266 5444 nolu telefonlardan arandım. doguştan aradıklarını ve takip ettiklerini bildirdiler.ancak alınmış herhangi bir aksiyon yok.

zaten sesi çıkarmasa bile acaba yapacakmı endişesi ile gaza dokunmak yeterince kötü birşey.

saygılar

atakank konuyu başlatan atakank arkadaş sonucu bildirmemiş çözümü nü malesf sıkıntı şu servis illaki arzayı duymak iştiyor ama serviste yapmadı bu rahatsız bir durum tekrar gidecem keske atakank arkadaşımız sonucu ne olmus geri dönüş yaparsa bende aracı kurcalatmadan sorun bu değiştirin demek vardı servise herkese yorum ve bilgi için tesekkurler....
sevgili dostum

ben her gün konuya girip bakıyorum aynı senin düşüncelerinle.. belki teşhis edilmiştir sorun ve düzeltilmiştir diye... ben de bir ilerleme kaydedemedim...yalnız gittikçe azaldı ses yapma sıklığı.. ve ses yapma suresi!

acaba dişlilerin birbirine alışma süresi ile ilgili biseymi ?.

saçmalıyor da olabilirim. :)

bu arada benden yeni bir video istediler... ortam sıcaklıgı kullanım suresi km vs gözüktüğü.son durum budur...

syg.

başka bir forumda gelen yanıt...

"Bu sesin aynısı için Çekmeköy/Özön ve Doğuş Maslak'a gittim. Ustalara gösterdim.

Çekmeköy/Özön : 1. gidişimde bariz gördüler hatayı, ilk başta kullanımla alakalı filan dediler, tabi yermi Anadolu çocuğu.. Olmaz dedim. Sonra yazılım güncellemesi geldi filan dediler, güncelleme sadece aracı frene basınca stop etme süresini uzattı, araba biraz daha düşünüyor stop için, buda o anı yakalama şansınızı düşürüyor.. Ama tabi ben yine yakaladım.. Söyledim, aynı model 1.2 TSI ile test edeceğiz dediler.. Dönüş yapmadılar..

Maslak/Doğuş : Aracı götürdüm test ettik, olayı zor yakaladık, yani 20-25 denemede ancak 3 defa falan yakaladık, ama gördü olayı..

Onlarda marş motorunu söküp yağlamışlar, söktük biraz kuruydu dediler, çünkü araç çalışırken araç marşa basıyor, haliyle marş dişlisi sıyırıyor.. O günden beri 1 defa yakaladım gibi hissettim, ama araçta müzik sesi fazlaydı tam emin olamadım. Başka da görmedim açıkçası..

Tam çözüm olduğunu sanmıyorum, yani servislerin olayın üzerine tam anlamıyla gitmediklerini düşünüyorum. Araç tam stop edecekken, yani o kararı verdiğiinde ama motor tam durmamışken siz gaza basarsanız, sanki araç stop etmiş gibi düşünüp marşa basıyor.. Bence aracın stop ettiğini beyne ileten sensör tutukluk yapıyor, yada arızalı.. Bunun için cidden start-stop uzmanı bulmalısınız.."

autohold mu bırakmıyor acaba ...

ufacık bişeyden dolayı ses geliyorve bulamıyoruz. nefretlik bişey. insan o kadaar para verdikten sonra bunları duyunca  içine oturuyor :(  

@atakank

Tesekkurler dönüş yaptığın için bende sinir olacam herzaman yapmıyor sıkıntı bu

@atakank

@cellini

degerli hocalarım aracın çalışma sırasında devam eden sesler tek tek yazayım sizlere

bundan yaklasık iki yıl once doğuş otoya parca almaya gittiginde 1.2 tsı golfun basında bekleyenler gördüm

araç çalışıyor ve öyle bir ses geliyor ki grrrr diye bu araç dagılmış dersiniz korkup telaş yapıcak bir durum degil 

şarj dinamo rulmanları bozulmuş ses bu yüzden yapıyordu fakat şimdiki konumuz mars esnasındaki ses

bu ses şarjdan gelse hep yapsın derim çünki araç çalışırkende sarj etme sürekli aktif 

sorun sadece mars esnasında geliyor bu konuyuda biraz açalım mars motorunun içinde dişlinin arkasında dörtlü plastık takozlar minik vibrasyon lastıkleri var 

bu lastikler zamanla özelliğini yitirip sişme yapıyor ve dişlinin görevi bitince tamamen yerine oturmasına engel oluyor 

dişli yerine gelemediği zaman volanta çarpıyor marş motorunu sökseler sanırım arızayı bulabılırler.

aracın ilk mars esnasında o mutordan başka çalışan hiç bir parca yok.

bu eski bir sistem simdiki marş motorlarında dişlinin arkasında plastikler mevcut sesın minimum seviyeye inmesi için.

Bu sorunla ben de karşılaştım bugun duymamla beraber 5. sefer oldu. Yarın servise götürüp soracağım.
@berreday @jajaja @calik @EMRAH ATTS
Aynı sorunu konuştuğumuz bir başlık daha vardı

ve

yetkili arkadaşlar konuları birleştirebilirse seviniriz.
@silvershadow
@fcsrn
@maniax

Moderatör tarafında düzenlendi:
ARKADAŞLAR,

Servislerin almanya ve istanbul merkeze iş emri açtıkları DISS diye bir kanal var. Bunu yapmalarını isteyin konu başındaki 3 videomla  aynı ses olduğunu belirtin. NE kadar çok kayıt açtırırsak kronik problem oldugunu o kadar kolay ettiririz. Ve çözmek zorunda kalırlar.

SİMDİ benden yeni bir video bekliyorlar. Ancak duymama rağmen video ile yakalayamadım.

Syg.

Ses problemi sebebiyle bugun Sivas/ORKA servise gittim. 
Bilgisayara bağladılar > arıza kaydı görünmüyor.
Yol testine çıktık > sesi duyamadık
Lift e aldık > alt takım vs problem görünmüyor.
Videoları gösterdim > Bizim duymamız lazım dediler 
Ben bu sesi 4-5 sefer duydum ne yapmalıyım dedim? > marş motorundan olsa bu ses gittikçe artardı, şu an birşey yapamayız dediler.

Bence istanbulda ki arkadaşlar servis olayında zeytinburnu tamaş ı tercih edin. benim ses kaydımdan dsg baskı balatayı değiştirdiler ve oldukça anlayışlı karşıladılar.

sese gelince normal olmadığı kesin ve bende marş motorundan kaynaklandığını düşünenler arasındayım ve serviste çocuktan bizzat dinlediğim abi istanbulda start-stopu boşver sana katacağı yakıt tasarrufu ilerde başına açaçağı masrafı kurtarmaz.Ben genelde start stop kapalı kullanıyorum...Honda CRZ lerde ki start stop çok başka bir sistemdi marş motoru olmayan bir sistem ve bence en sağlıklı olanı o.bizim araçların marş motoru ömrünü kısaltıyor bence sistem.

18 martta samsun özön servisi deneyeceğim.

umarım sonuc alabilirim

Babam oto elektrikci. Sesi dinlettim. Mars dinamosu sokulup burclarin yaglanmasi gerek dedi. O sekilde buyuk ihtimalle gecer dedi. Ayrica start sopu kullanmayi da cok tavsiye etmiyor.

Geri
Üst Alt