Golf 8 fiyat tahmini?

MK 8 için Ülkemizde  2021 yılı ilk teslimat için ; En baz 285-385 bin arası fiyatlar bekliyorum opsiyon ve motor seçeneklerine bağlı olarak 

@Ender katılıyorum hocam mart ta gelecek deniliyor ama yine de net değil inşaallah uygun gelir almak isteyen alır yoksa bakar kalırız sadece 

@Mmt0634 her şey; euro her 10 kuruş arttığında, 10 günde bir fiyatlara 10'ar bin zam koyan,  döviz %20 düştüğü halde başlarını kuma gömen distribütörlerin elinde maalesef.. iş sadece dövizin düşmesine bağlı da değil. evet döviz düştü lakin şimdi de yüksek faizli ortamda araç getiriyorlar. bu kez de o faizi araçlara yansıtmaları muhtemel..üçüncü kriter de bence en önemlisi; arz talep olayı..arz'ı kısıp 350 binden 1.0 golf getir yine satarsın..ama optimum düzeyde satar mısın, orası muamma..dediklerinizin çoğuna katılmakla birlikte, birkaç ekleme yapayım.. 

dövizin düşüşü, araç fiyatlarına muhakkak etki edecek. ellerinde 2020'nin son çeyreğinde euro 9,5-10 aralığından getirdikleri deli gibi stok var ve haliyle bunları eritmeden 2021'leri istediğimiz seviyeden satmaları çok çok zor.. ama yakında bu işler rayına oturacak... liste fiyatı 430 bin tl olan 2021 tiguan'lar şu an raporlulara limit dahilinde satılıyor.. (limit 330 bin) vw bugün listeyi de açıkladı..bu aracı 184 bine raporla alabiliyorsunuz..yani güzel sinyaller bunlar.. golf'ün de %50'lik dilimde satılacak modellerinin olacağını düşünüyorum. euro 9,06 iken 231 bin'e 1.5 fr listeye girdi..(sayı şu an az, evet bulunmuyor,sarı sitede 240-250 bin biliyorum, ama bol geldiğinde o fiyatlar da oturacak)  ve 1.5 fr manuel'in yurtdışı fiyatı 26 bin euro.. peki golf 1.5 life 130 ps manuel ne kadar.. ? 26710 euro(kdv dahil)  bu şu demek; bırakın 1.0 golf'ü; 1.5 manuel golf bile şu an %50'lik dilimde.. peki neden getirilip satılmıyor ? işte can alıcı nokta.. çip sorunu dendi (ki inanmıyorum), türkiye bandı kapalı dendi...dendi de dendi.) geçen sene 1 tane golf satamayan doğuş, neden bu aracı getirip peynir ekmek gibi satmıyor ? bir senaryo yazılıyor ama 1-2 ay içinde anlayacağız..  

son bilgi notu vereyim; golf 1.5 life etsi dsg yurtdışında 30500, style paket dsg ise 32500 euro.. hesaba göre de çıplak fiyatları life'ın çıplak fiyatı 16700, style'ın ise 17700 euro.. hesabını yaptığımızda; 16700 eurodan ülkeye girecek life paketin; (euro 8.45 aldım)  çıplak fiyat 141115 tl, ötv 112892, kdv 45721 tl) 299.728 tl'den, style paketin ise aynı hesapla 317.676 tl'ye gelmesi lazım...ve döviz 1 ay daha düşerse life paketin %50'lik dilime bile girme ihtimali mevcut..ama ben doğuşun bunu yapacağını sanmam..millet o zaman style almaz, 70-80 bin ucuza life alır..ki life ve style arasında comfort-highline kadar fark olmayacak.. 

bu noktada aklıma gelen bir nokta daha var.. devlet 230-280 bin tl olan %50-80 dilim arasını doldurabilir..doğuş bunu da bekliyor olabilir..dediğim gibi bir senaryo var ve hiçbir şey bilmiyoruz..

şahsi beklentim, golfün 1.0 ve manuel 1.5 motorlarının %50'lik dilimde, 1.5 dsg lerin ise %80'lik dilimde geleceği...(devlet o dilimlere müdahele ederse işler değişir)   life paketin 300-310, style paketin ise 335-345 bin tl gibi bir fiyatla sunulması...görücez bakalım neler olucak...

Geri
Üst Alt