Golf 7 Sunroof Çerçevesi Çatlağı

@major24 geçmiş olsun hocam
Benim araçtada bu lekelenme mevcut hala aynı şekilde duruyor görebildiğim kadarıyla aynı genişleme yok şükür , şimdilik çatlakta yok ama bekliyorum gelmesini 😂

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-11-26-10-02-56-283_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2021-11-26-10-02-56-283_com.miui.gallery.jpg
    49.1 KB · Görüntüleme: 105
  • Screenshot_2021-11-26-10-03-00-854_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2021-11-26-10-03-00-854_com.miui.gallery.jpg
    48.3 KB · Görüntüleme: 104

@major24 geçmiş olsun hocam
Benim araçtada bu lekelenme mevcut hala aynı şekilde duruyor görebildiğim kadarıyla aynı genişleme yok şükür , şimdilik çatlakta yok ama bekliyorum gelmesini 😂
Çerçevenin ilk başta değişmesinin sebebi şu an sizin de başınıza gelen o görüntülerdi. o izler gün geçtikçe daha da yayılıyordu. Geçmiş olsun :cry:

5 yıl boyunda hiç sorun çıkartmadı o çerçeve. Geçen sene eylül-ekim gibi baktım kabuk atmaya başlamış, servis ile iletişime geçtim ort 1500tl gibi bir ücret karşılığında çerçeveyi yenilediler.
Geçen hafta dikkatimi çekti çerçeve bir noktada çatlamıştı ve bu çatlağın dışarıdan gelen bir darbe sebebiyle oluşmadığı belliydi. Servise göndermek için fotoğrafları çekmeye çalışırken fark ettim ki çatlak 2 ayrı noktada vardı. Fotoğrafları çektim, servis ile telefonda görüştüm , aracı servise getirmemi ve onların inceleyeceklerini söylediler ve 2-3 gün içinde servise götürdüm ve orada fark ettik ki 3. bir çatlak daha ortaya çıkmıştı. (ortadaki, çizik görünmeyen bölge)
Özetle Çerçevede 1 senenin sonunda çatlaklar oluşmaya başlamış. Genel merkez ücretsiz değişim kararı aldı ve çerçeveyi yeniledi.
- Aracı teslim almaya arkadaşımı gönderdim, kendisine bana iletmesi için demişler ki , araçta pasta uygulaması yapıldığına dair izler var uygulama sırasında o bölgeye zarar verilip çatlamaya sebep olunmuş olabilir demişler.. Arkadaşım durumdan bi haber olduğu için cevap verememiş kendilerine ama pasta seramik koruma uygulamaları bahar ayında yapılmıştı ve geçtiğimiz aylarda gene servise uğramış, sol ayna camım ve arka cam fitillerim değiştiğinde de aynı pasta izleri vardı ( gerçi o beyaz izler bahar ayından beri boşluklarda var ) ve çerçevem sapasağlam duruyordu. ( Daha öncesinde gözümden kaçmış olma ihtimali yok çünkü aracımı kendim kova/eldiven kullanarak yıkıyorum)

Geçmiş olsun hocam, benimde çerçevede çerçevenin iki tarafında 2-3cm lik çatlaklar oluşmuştu 2018 model aracimda. Geçtiğimiz yaz 7.150tl ye çerçeveyi değiştirdiler, uzatılmış garantiden.. Cam tavan iyi hoş ama bu tip durumlar nedeniyle insan aracından soğuyor..

Merhaba arkadaşlar

Dün aracımı yıkadığımda herhangi bir sorun yokken bugün sunroof çerçevesinde sağ ve sol tarafta aynı şekilde çatlak olduğunu farkettim. Daha önce duymadığım durum hakkında internet üzerinde bir çok şikayet olduğunu çerçeve değişimi için serviste afaki fiyatların istediğini gördüm. Pazar pazar keyfim kaçtı. Durumla karşılaşan çözüm önerisi olan varsa önerilerinizi bekliyorum 😔

Ekli dosyayı görüntüle 40197

Ekli dosyayı görüntüle 40198

Ekli dosyayı görüntüle 40199
Benim başıma gelmişti hocam garantiden yeni çerçeve değişimi yapmışlardı.
Sanırım kaldırıma çıkarken vs araba esnediğinde oluyor bu saçma olay.
Garantiniz yoksa bence çerçeveye komple folyo çektirin. Garanti varsa da çektirebilirsiniz çünkü o çerçeve çok zor çıkıyor çıkarırken tavan sacına zarar verebiliyorlar sanrufun kırıldığı bile oluyormuş.

Geçmiş olsun hocam, benimde çerçevede çerçevenin iki tarafında 2-3cm lik çatlaklar oluşmuştu 2018 model aracimda. Geçtiğimiz yaz 7.150tl ye çerçeveyi değiştirdiler, uzatılmış garantiden.. Cam tavan iyi hoş ama bu tip durumlar nedeniyle insan aracından soğuyor..
Merhaba hangi serviste değiştirdiler öğrene bilirmiyim

Merhaba hocam, Keşan Mercan da değiştirdiler..
Teşekkür ederim benim de çerçeve de fitil sorunu var U çıta değişmesi gerek ama pek yanaşmadı servis ist doğuş oto U çıta kople değişti sizin dimi

Merhaba arkadaşlar

Dün aracımı yıkadığımda herhangi bir sorun yokken bugün sunroof çerçevesinde sağ ve sol tarafta aynı şekilde çatlak olduğunu farkettim. Daha önce duymadığım durum hakkında internet üzerinde bir çok şikayet olduğunu çerçeve değişimi için serviste afaki fiyatların istediğini gördüm. Pazar pazar keyfim kaçtı. Durumla karşılaşan çözüm önerisi olan varsa önerilerinizi bekliyorum 😔

Ekli dosyayı görüntüle 40197

Ekli dosyayı görüntüle 40198

Ekli dosyayı görüntüle 40199
Bu catlaklari sanrufcularda birlestrip kaynak yapip sonrada o bolgeyi boyayip tamir ediyorlarmis. Siz naptiniz acaba bu soruna

aynı sorun 2016 model benim aracımda da oluştu. çözüm olarak ne yaptınız arkadaşlar?

Selam arkadaslar,
2014 golf highline model aracımın sunroof çerçevesinde küçük çatlak oluştu. Konuyla ilgili güncel bilgi verebilecek var mıdır?

Selam arkadaslar,
2014 golf highline model aracımın sunroof çerçevesinde küçük çatlak oluştu. Konuyla ilgili güncel bilgi verebilecek var mıdır?
evet arkadaşlar güncel bir bilgi paylaşmak istiyorum. Çatlak yürümeye başladı ve uzun zamandır soyulma da var. Ayrıca diğer köşesinde de ufak bir çatlak başladı, yürüyecek gibi. Servisten çerçeve değişimi için 12 bin tl civarı bir fiyat aldım şuan, dışarda 15 - 20 bin tl arası fiyat veriyorlar.

Merhaba arkadaşlar, 2018 model golf aracımda cam tavan çerçevesi benimde çatlamış ve ilerlemiş durumda. Bunla ilgili değişim haricinde kaplatmak ya da siyah silikon / yapıştırıcı ile kapatmak nasıl sonuç verir ?

Ekli dosyalar

• 252115DC-2E86-4AC5-9715-AB96FC9D9C68.jpeg
    252115DC-2E86-4AC5-9715-AB96FC9D9C68.jpeg
    253.6 KB · Görüntüleme: 68
  • F6DB8CCF-0E11-40B2-91B5-36E69B7790D2.jpeg
    F6DB8CCF-0E11-40B2-91B5-36E69B7790D2.jpeg
    337.3 KB · Görüntüleme: 67

Geri
Üst Alt