Golf 7 Sunroof Çerçevesi Çatlağı

@oguzerkoc dostum aynı sorun bende de var ne yaptın son durum nedir. Benimde ilk aklıma gelen film oldu. 

Aynı problem 2015 model sedan Audi a3 aracımızda da var bizde sadece çerçevesi çatlak olduğu için daha sonra film çektiririz deyip çok önemsemedik ve bu şekilde bir kaç kış geçirdi. Hala daha ekstra bir sorunla karşılaşmadık.

@ugurozak havalar ısınınca film düşünüyorum hocam görüntü dışında bir sorun yaratmadığı için beklemedeyim

@ugurozak havalar ısınınca film düşünüyorum hocam görüntü dışında bir sorun yaratmadığı için beklemedeyim
ilgili durum için nasıl bir işlem yaptınız.

Cam ve plastik çerçeve kırılma/çatlamasını önlemek için şeffaf ppf folyo çekilse uygun olur mu?

şeffaf ppf folyo siyah üzerine olacağı için dayanıklık süresi nasıl olur? ışık çok alacak.

ilgili durum için nasıl bir işlem yaptınız.

Cam ve plastik çerçeve kırılma/çatlamasını önlemek için şeffaf ppf folyo çekilse uygun olur mu?

şeffaf ppf folyo siyah üzerine olacağı için dayanıklık süresi nasıl olur? ışık çok alacak.
Piyasada kullanılan standart şeffaf folyolardan yaptırırsanız., zamanla 1-2 sene içersinde sertleşme, sararma ve sökmek istediğinizde altındaki malzemeye zarar veriyor., 

Eğer PPF tip şeffaf folyo lardan yaptırırsanız uzun yıllar sorunsuz şekilde kullanabilirsiniz ama PPF pahalıdır..!! Ne kadar ekmek o kadar köfte olayı..

Piyasada kullanılan standart şeffaf folyolardan yaptırırsanız., zamanla 1-2 sene içersinde sertleşme, sararma ve sökmek istediğinizde altındaki malzemeye zarar veriyor., 

Eğer PPF tip şeffaf folyo lardan yaptırırsanız uzun yıllar sorunsuz şekilde kullanabilirsiniz ama PPF pahalıdır..!! Ne kadar ekmek o kadar köfte olayı..
Eyvallah.

Belki doğru bir davranış değildir fakat, 1 çizik için sabaha kadar düşünen ve yaptırana kadar rahat etmeyen birey olarak,

"Aslanı besleyen yemini düşünmez" sözü ile önlem alınması uygun olur düşüncesindeyim.

Evet, kasko yaptırıyoruz vs. ama yine de bir uğraş.  (y)

Sizin önereceğiniz bir marka / firma var mı, pandemi- pazar günlerini değerlendirelim.

Eyvallah.

Belki doğru bir davranış değildir fakat, 1 çizik için sabaha kadar düşünen ve yaptırana kadar rahat etmeyen birey olarak,

"Aslanı besleyen yemini düşünmez" sözü ile önlem alınması uygun olur düşüncesindeyim.

Evet, kasko yaptırıyoruz vs. ama yine de bir uğraş.  (y)

Sizin önereceğiniz bir marka / firma var mı, pandemi- pazar günlerini değerlendirelim.
Piyasadaki en iyi ürün Stek firmasının ürünleri.,

Stek DynoShield (en üst seviye ürünü)

Stek DynoLite (fiyat ve dayanıklılık anlamında biraz daha ekonomik olanı)

Bir de firmaların yeni getirdikleri Clif Desings diye bir marka var., Clif Desings Octagon diye geçiyor fakat yeni bir ürün kalitesi için zamana itiyaç var.,

Bir de yanlış hatırlamıyorsam Llumar markasının PFF ürünü var., Llumar Platinum PPF  diye geçiyordu sanırsam., 3M ve Llumar 'ın çakması aşırı çok olur önermem.

Uygulama öncesi cam tavanın kaplanacak bölgelerine cila vs.. atarsanız aracı çok uzun yıllar koruyacaktır..

Adana 'da Mahmut arkadaşımız vardı detailing PFF işlerleri yapan dürüst bir esnaftır., Adana Detailing diye geçiyor..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Eyvallah.
Evet, kasko yaptırıyoruz vs. ama yine de bir uğraş. 

stek bulabilirseniz süper olur.pahalıdır ama ilerde canınızı sıkmaz en azından

Arkadaşlar bu uygulamaları yaptırırken dikkat edin benim gibi birine denk gelirseniz hem fitili keser kem elindeki ıstıcıyla sineklik perdesini yakar kaplamak ya cözüm değil yani ve bu kadar mağdur varken beden mahkemeye veren bir kişi sahi yok sanki biz kasti kırmışız gibi ?

Arkadaşlar bu uygulamaları yaptırırken dikkat edin benim gibi birine denk gelirseniz hem fitili keser hemde elindeki ıstıcıyla sineklik perdesini yakar kaplamak  ya cözüm değil yani ve bu kadar mağdur varken neden mahkemeye veren bir kişi dahi yok sanki biz kasti kırmışız gibi ?

CBB05187-2971-4969-B84E-5046A313F0C7.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba arkadaşlar

Dün aracımı yıkadığımda herhangi bir sorun yokken bugün sunroof çerçevesinde sağ ve sol tarafta aynı şekilde çatlak olduğunu farkettim. Daha önce duymadığım durum hakkında internet üzerinde bir çok şikayet olduğunu çerçeve değişimi için serviste afaki fiyatların istediğini gördüm. Pazar pazar keyfim kaçtı. Durumla karşılaşan çözüm önerisi olan varsa önerilerinizi bekliyorum 😔

Ekli dosyayı görüntüle 40197

Ekli dosyayı görüntüle 40198

Ekli dosyayı görüntüle 40199
Merhaba arkadaşlar

Dün aracımı yıkadığımda herhangi bir sorun yokken bugün sunroof çerçevesinde sağ ve sol tarafta aynı şekilde çatlak olduğunu farkettim. Daha önce duymadığım durum hakkında internet üzerinde bir çok şikayet olduğunu çerçeve değişimi için serviste afaki fiyatların istediğini gördüm. Pazar pazar keyfim kaçtı. Durumla karşılaşan çözüm önerisi olan varsa önerilerinizi bekliyorum 😔

Ekli dosyayı görüntüle 40197

Ekli dosyayı görüntüle 40198

Ekli dosyayı görüntüle 40199
Hocam benzer şey başıma geldi u çıta fitilleri deforme oldu değişecek tek fitil olarak satılmıyor dendi acaba siz nasıl hallettiniz

@Mert3471 aracı satarak çözüm buldum hocam 😀 şaka bir yana çok ustayla görüştüm tamir yapılamayacağı olsa da yine çatlayacağı söylendi. Serviste çok yüksek meblağ istediği için bir süre o şekilde kullanıp alıcıya söyleyerek sattım

En güzeli satmak ama malum araç fiyatları tavan satsak alamıyoruz servisle görüştüm u çıta diye geçiyor o bölüm ve komple değişmesi gerekiyormuş parçalar ayrı değil fitiller ile beraber geliyor parça projesini gösterdi fiyat 7.400 + işçilik ayrıca iyi niyet felan da hak getire su alır diye tırsıyorum daha büyük sıkıntı yaratmasın da sen gibi bir kaç ustaya gösterdim tamir olmaz dediler.
Bizler sıkıntı çektik ama Yeni golfte bu sorunu gidermişler fitiller felan iç kısım da kalıyor giren benim gibilere girdi

@Mert3471 su alma durumu olmadı hocam servise danışmışsındır ama sadece görsel olarak sorun oluyor onun dışında zararı yok aslında çok kafaya takmayıp binmek lazım dediğiniz gibi piyasa çok karışık ben sattım alamıyorum şimdi hakkımızda hayırlısı

5 yıl boyunda hiç sorun çıkartmadı o çerçeve. Geçen sene eylül-ekim gibi baktım kabuk atmaya başlamış, servis ile iletişime geçtim ort 1500tl gibi bir ücret karşılığında çerçeveyi yenilediler.
Geçen hafta dikkatimi çekti çerçeve bir noktada çatlamıştı ve bu çatlağın dışarıdan gelen bir darbe sebebiyle oluşmadığı belliydi. Servise göndermek için fotoğrafları çekmeye çalışırken fark ettim ki çatlak 2 ayrı noktada vardı. Fotoğrafları çektim, servis ile telefonda görüştüm , aracı servise getirmemi ve onların inceleyeceklerini söylediler ve 2-3 gün içinde servise götürdüm ve orada fark ettik ki 3. bir çatlak daha ortaya çıkmıştı. (ortadaki, çizik görünmeyen bölge)
Özetle Çerçevede 1 senenin sonunda çatlaklar oluşmaya başlamış. Genel merkez ücretsiz değişim kararı aldı ve çerçeveyi yeniledi.
- Aracı teslim almaya arkadaşımı gönderdim, kendisine bana iletmesi için demişler ki , araçta pasta uygulaması yapıldığına dair izler var uygulama sırasında o bölgeye zarar verilip çatlamaya sebep olunmuş olabilir demişler.. Arkadaşım durumdan bi haber olduğu için cevap verememiş kendilerine ama pasta seramik koruma uygulamaları bahar ayında yapılmıştı ve geçtiğimiz aylarda gene servise uğramış, sol ayna camım ve arka cam fitillerim değiştiğinde de aynı pasta izleri vardı ( gerçi o beyaz izler bahar ayından beri boşluklarda var ) ve çerçevem sapasağlam duruyordu. ( Daha öncesinde gözümden kaçmış olma ihtimali yok çünkü aracımı kendim kova/eldiven kullanarak yıkıyorum)

Ekli dosyalar

• 341E28F8-0C1C-4E10-B13A-56E14EB7ACE9.jpeg
    341E28F8-0C1C-4E10-B13A-56E14EB7ACE9.jpeg
    99.7 KB · Görüntüleme: 77
  • A7F68B00-F3B6-4317-B6BD-8527E9F8D65E.jpeg
    A7F68B00-F3B6-4317-B6BD-8527E9F8D65E.jpeg
    108 KB · Görüntüleme: 75
  • 6E6CD20A-FC74-4627-8B2D-EEEE469164D6.jpeg
    6E6CD20A-FC74-4627-8B2D-EEEE469164D6.jpeg
    146.2 KB · Görüntüleme: 76
Son düzenleme:

Geri