Sıfır Araç Teklifi Alanlar

Passat, variant ile devam eder bir süre daha. Arteon'un geleceğini zannetmem. Passat'ın gelmeyişi A4'e pek yaramayacak gibi hacim olarak passat gibi olmamasından ötürü. Bu işin ekmeğini superb yiyecek gibi duruyor.

Vavacars araba toplamaya baslamis, bir haftadir bankalar kredileri acti, piyasa aciliyor, arabasini satacaklar acele etmesin, araba alacaklar acele etsin.

Vavacars araba toplamaya baslamis, bir haftadir bankalar kredileri acti, piyasa aciliyor, arabasini satacaklar acele etmesin, araba alacaklar acele etsin.
İki gün önce kamu bankalarından birisine kredi sordurdum , çok düşük çıktı. Kredileri açan bankalar hangileri ?

Krediyle falan ilgisi yok hocam.

200 psi şişirilmiş borsadan

Kağıtları ?

Mülk+gayrimülke ceviriyorlar. Hareketlenme bundan dolayı

Aman dur bekle endex 5000 den 10.000 leri görecek?

Vavacars aptalmı araba isiyle ugrasıyor

Kağıt alır bekler ??

Krediyle falan ilgisi yok hocam.

200 psi şişirilmiş borsadan

Kağıtları ?

Mülk+gayrimülke ceviriyorlar. Hareketlenme bundan dolayı

Aman dur bekle endex 5000 den 10.000 leri görecek?

Vavacars aptalmı araba isiyle ugrasıyor

Kağıt alır bekler ??
Hocam haziran basi 1.4 milyona sattigim daireyi borsada 3.2 milyon yaptim, simdi 2.8 milyona düstü ama bu düzeltme hicbirsey, ben agustosta yilbasina 5 bin oluruz dedim, herkes bana güldü, önümüzdeki sene sonuna 10 bine gider mi? %100 enflasyon oldugu yerde niye gitmesin, haziran hedefim bu porföyde 250 bin euro.

Ocak-Subat bilancolar geldiginde enflasyon yüzünden F/K'lar cok sert düsecek, hisseler tavan olur, martta temettüler gelmeye basladiginda ki enflasyon yüzünden cok yüksek temettü verecekler, hisseler bir daha tavan olacak, önemli olan enflasyonun böyle devam etmesi, parasi olan zengin daha zengin, fakir daha fakir olur enflasyonda.

Borsadan cikanlar büyük yatirimcilar, kücük yatirimcini malini ucuza almak icin silkeliyorlar, ky'nin gidecegi yer pek yok bu enflasyonist ekonomide, abd'de resesyon olma ihtimali düsük olsa bile cok sert olmaz, ben satmiyorum hisselerimi, düsmesi bana koymaz ama sattigim hisseler ucarsa iste o bana koyar, zaten ne zaman satsam ucuyor hisseler :)

Tabiki burasi Türkiye, yarin hersey terste gidebilir, özellikle secim dönemi cok riskli. YTD :)

@Emre0884 ING veriyormus, özel bankalara baski var, kredi vermek zorundalar, kamu bankalari tl vadeli kotalarini doldurdu, sorun olmadigi icin vermiyorlar, ama kredi kampanyasida cok konusuluyor, kampanyadan önce almak lazim, krediler düserse fiyatlar ucar, bir manasi kalmaz.

Son düzenleme:
Ne oldu da bir ayda 2.el piyasasi costu?

Kredi verilmedi-borsadan para cikisi olmadi, gayrimenkul satislari düsük, otomobil satislari niye uctu gitti?

KKM'den ve dövizden millet zarar etti otomobile yöneldi diye düsünüyorum ama akil kari degil bu fiyatlara bu arabalarin alinmasi.

Ekimde 950 bine satamadigim arabam suanda 1150'ye kapis kapis gidiyor, döviz artmadi, arabanin fiyatida bayide %3-4 artti.

Ne oluyor bilen var mi? Neyi gözden kaciriyorum.

Kredi verilmedi-borsadan para cikisi olmadi, gayrimenkul satislari düsük, otomobil satislari niye uctu gitti?

KKM'den ve dövizden millet zarar etti otomobile yöneldi diye düsünüyorum ama akil kari degil bu fiyatlara bu arabalarin alinmasi.

Ekimde 950 bine satamadigim arabam suanda 1150'ye kapis kapis gidiyor, döviz artmadi, arabanin fiyatida bayide %3-4 artti.

Yılbaşından sonra herşeyin fiyatı artar mantığıyla harekete geçildi galiba...

Borsada genelde bir kağıt gitmeye başladığında millet yükleniyor, sonra bir duyuluyor o daha da gidecek klasik SASA gibi gidiyor da ama bir yerde patlıyor. Araba içinde aynısı olacağını düşünüyorum. YTD İşin suyu çıktı artık yazık millete.

Hocam haziran basi 1.4 milyona sattigim daireyi borsada 3.2 milyon yaptim, simdi 2.8 milyona düstü ama bu düzeltme hicbirsey, ben agustosta yilbasina 5 bin oluruz dedim, herkes bana güldü, önümüzdeki sene sonuna 10 bine gider mi? %100 enflasyon oldugu yerde niye gitmesin, haziran hedefim bu porföyde 250 bin euro.

Ocak-Subat bilancolar geldiginde enflasyon yüzünden F/K'lar cok sert düsecek, hisseler tavan olur, martta temettüler gelmeye basladiginda ki enflasyon yüzünden cok yüksek temettü verecekler, hisseler bir daha tavan olacak, önemli olan enflasyonun böyle devam etmesi, parasi olan zengin daha zengin, fakir daha fakir olur enflasyonda.

Borsadan cikanlar büyük yatirimcilar, kücük yatirimcini malini ucuza almak icin silkeliyorlar, ky'nin gidecegi yer pek yok bu enflasyonist ekonomide, abd'de resesyon olma ihtimali düsük olsa bile cok sert olmaz, ben satmiyorum hisselerimi, düsmesi bana koymaz ama sattigim hisseler ucarsa iste o bana koyar, zaten ne zaman satsam ucuyor hisseler :)

Tabiki burasi Türkiye, yarin hersey terste gidebilir, özellikle secim dönemi cok riskli. YTD :)

@Emre0884 ING veriyormus, özel bankalara baski var, kredi vermek zorundalar, kamu bankalari tl vadeli kotalarini doldurdu, sorun olmadigi icin vermiyorlar, ama kredi kampanyasida cok konusuluyor, kampanyadan önce almak lazim, krediler düserse fiyatlar ucar, bir manasi kalmaz.
nede güzel anlatmışsın.

ek olarak:
her kriz kendi fırsatını yaratır.

sıfır araba yok nerdeyse. bu da demek oluyor ki eldeki ikinci eller değerlenecek.

ben 2021 kasımda 370bntlye passat alıyordum şunda 380e clio symbol 100binkm 2015 model

370lik passat bugün 900-1milyon kar yüzde 200den fazla.

borsa şuan kriptodan yada döviz-altından çıkıp borsaya girdiler elbet bunlarda çıkıp başka yere gidicek.

burdaki temel mantık arz-talep

birşey talep edilip bulunamıyorsa pahalılaşır. hele de enflasyonda coşar.

demem o ki :D

kağıt alıp satmayı öğrenin 2-3bn tl ile sonra 370lik symbolünüzü passata çevirirsiniz.

Asgari ücretin 8500 olmasıyla her şeyin zamlanacağı beklentisi (ki zaten pahalanacak) ile hareket edildiğini düşünüyorum. Nisan'da 2.araç olarak 117 ye aldığımız Corsa C 1.3 cdti için bile rakamlar 180+ olmuş.

Borsaya 2 koydum 4 oldu, Coini 3 e katladim vs. ayni Nijerya ve Angola da olan isler, sanki benim ulkem degilde o tip ulkelerden bahsediliyor.
Memleketin geldigi duruma bak. Aglanacak halimize kazanc sagladik diye seviniyoruz. Bu tip emeksiz, alinteri olmadan edinilen kazanc insana bin turlu musibeti de getirir. Inanan inanir inanmayan er ya da gec yuzlesir.
Fakir daha fakir parasi olan daha zengin oluyo, ama bu patlama oncesi belirtiler tabi, bilene..

ÖTV ile ilgili boş beklentiler bitti, ötelenen talep ikinci el başta olmak üzere piyasaya yöneldi. Enflasyon ortamında ve yılbaşı zamlarının da geleceği düşüncesiyle satışlar ve fiyatlar coştu.

Araç yok işi tuttu. Yatırım için bile adam tiguan sırasına giriyor arabayı bekletiyor 3-4 liste değişince son listenin üstüne ilan açıp satıyor. Şu anda İstanbul'da tcross harici bir araba yok yeni 1-2 gün oldu dolaştım. İstersen 1-2 caddy bulunuyor, satmayan fiyatı kaç milyon TL olan Touareg de var yüreği yiyene.

Araç fiyatları saçma noktalara gelse de sanki hala yolu var.
*Sıfır araç arzı sıkıntılı
*Enflasyon hızı azalsa da var
* İş gücü maliyeti ve vergilerde %50,60 artış
*Engelli Otv Muafiyeti olanlar epeydir Ocak 1'i bekliyor (Limit 1 milyona çıkacak)
* EYT ile emekli olanlar tazminat alıp araçla degerlendirmek isteyebilir
Bu listeyi sadece uygun kredi sunulmaması bozuyor...
Ötv indirmi ya da euro düşmedikçe araçlar düşmez

Bayiler araç yok, araç üretilmiyor, olsa dükkan senin yalanlarına devam ediyor.

Euro artmasa bile fiyatlar enflasyondan çok yükseliyor. Liste fiyatları üzerinden 100-200 bin lira fazla istendiği gibi aksesuar adı altında ekstradan 50-100 bin liralar isteniyor. Sıfır araçları stoklamaya devam eden galerici ve al satçılar 6 bin km yasağına rağmen yolunu bir şekilde bulmuşlar. Muhtemelen noterde 6 bin km olarak yazdırıp satışını yapıyorlar.

Bayiler mutlu, bayide tanıdığı olan galerici ve al satçı mutlu.

1673287672600.png

Geri
Üst Alt