Sıfır Araç Teklifi Alanlar

Nisanda 307 bine biri konya bayisi olmak üzere 3-5 bayi ateca verdi (2020 model sıfır km plakalı)

340 bin fix tüm bayilerin fiyatıydı. 

425 e maalesef gereksiz bir araç olmuş Ateca 

Nisanda Mayısta 360 olan sunroffsuz 1.5 tsi businnes passatı daha 10 gün önce 375 e verdiler. Şu anda 380 

Ateca ya 85 bin bindir 

Passatı 20 bin  şisir ?? 

Orantısızlık

Moderatör tarafında düzenlendi:

Yanlışınız olabilir mi hocam? Zira ben ocakta 2020 model kendi aracımı alırken ateca excellence ve fr modeller ise 345-350bin bandında veriliyordu ve mart ayına kadar bu şekilde devam etti. 

305bin sadece Grandland X lerde hatırlıyorum. 
Arkadaş doğru söylemiş, bende martta dogus cankaya ya sormustum. fr ve xperience ateca 1.5tsi dsg icin 320 bin gibi bi  rakam vermislerdi. 

Nisanda 2020 model araç kalması nedeniyle özel bir durum oldu demek ki, ben o fiyatları kaçırmışım gözden. @ahmet306 hocam da misal 2020 model highline aracı, 2021 model yeni kasa life paket fiyatına almıştı sanki, yine stokta araç kalması nedenli.

Geçen hafta da 1 adet sıfır km siyah passat vardı bir bayide, yeni kasa 380bin iken eski kasa 2020 modeli yanlış hatırlamıyorsam 360 bin lira diyorlardı. 

Passat yalnız diğer araçlara göre farklı ayrıştı, son 2 ayda alınabilir fiyatlarda kaldı. Daha yeni Ağustos da 400bin seviyesine gelmiş 1.5tsi business. 

alıntı

Clio 1.0 TCE Touch Manuel 145.000 ₺ (B segment)

Megane 1.3 TCE Joy Manuel 179.000 ₺ (C segment)

Megane joy 1.3 otomatik 215 bin tl

Corolla 1.5 Vision Otomatik 189.000 ₺ (C segment)

Ateca 1.5 FR/Experience 307.000 ₺ (C Suv)

Passat 1.5 Business 335.000 ₺ ( D segment)
@tiesay

şubat-mart aylarında naci ağbal ile gelen gecici güven ve euronın hızlı düşmesi ile çok cazip fırsatlar çıkmıştı.

cam tavanlı 2021 ateca için 335li teklifler alındığını hatırlıyorum.

bu arada evet 2020 tiguan highlinei mart ayında 2020 makyajlı life + cam tavan tiguan fiyatına almıştım. yalnız benim aldığım tiguan highline biraz farklı bir durum, sonradan işin aslını öğrenmiştim bir filo belli sayıda aracı sipariş verip satın almayıp bekletmiş. (artık nasıl hatırlı bir firma ise doğuş beklemiş o kadar süre)

Yeni Octavia 

Bayilerde olup satılmayan araç

Yeni leon

Bayilerde olmayıp satılmayan araç

Mk8 golf 

Style + rline bayilerde olup satılmayan arac

İmpresion bayilerde olmayıp satılmayan arac

Life varsa ? Alan varsa satılan araç

Ne icin yazdım 

7 milyonluk sehirde yasıyorum ?

Trafikte bu araçlar yok ? 

Nerde bunlar?

Yeni Octavia 

Bayilerde olup satılmayan araç

Yeni leon

Bayilerde olmayıp satılmayan araç

Mk8 golf 

Style + rline bayilerde olup satılmayan arac

İmpresion bayilerde olmayıp satılmayan arac

Life varsa ? Alan varsa satılan araç

Ne icin yazdım 

7 milyonluk sehirde yasıyorum ?

Trafikte bu araçlar yok ? 

Nerde bunlar?
Ankara da bunca aydır henüz 1 adet R Line, 3 adet de impression golf araç gördüm.

Eskiden olsa (misal golf 7 lansmanı) baya bir yeni araç görüyorduk. Bence bunun nedeni %20 golf 8 beklenenin verilememesi ise %80 fiyat ve anlamsız vergi dilimleri sebebi. 

Tabi bunun altında değişen kullanıcı alışkanlıkları da, (HB den SUV araçlara kayma) mevcut. Eskiden 3-5 suv araç varken bugün hemen her markada B - C - D segment suv modelleri var. 

@tiesay birde ucuz olani az getiriyorlar ülkeye impresion 300 tane bir geldi gerisi yok gibi bişey kâr orani düşük sanırım. 😂😂 Gerci yeni düzenleme ile kâr oranida artti ama sanirim dolar Euro düşüyor diye hiç orali olmuyorlar. Ben 4 aydir soruyorum 3 saticida yok çekiyor. 

@tiesay birde ucuz olani az getiriyorlar ülkeye impresion 300 tane bir geldi gerisi yok gibi bişey kâr orani düşük sanırım. 😂😂 Gerci yeni düzenleme ile kâr oranida artti ama sanirim dolar Euro düşüyor diye hiç orali olmuyorlar. Ben 4 aydir soruyorum 3 saticida yok çekiyor. 
İlk lansman için 300 adet 196bin den satılmıştı diye hatırlıyorum. Sonrasında impression gelmedi mi? Şaşırdım doğrusu. 

Şundan olabilir mi? Ötv deki beklenti ya da impression ın mevcut ötv dilimi yüzünden rakip otomatiklerle neredeyse aynı fiyata denk gelmesi yüzünden doğuş çekmemiş olabilir mi? 

@tiesay bence mantıklı hocam dediğiniz gibi otomatik arac için birde arada 100. bın rakam gibi aralık var onuda verirmi millet imp. alır geçerdim ben olsam veya farklı modellere yönelirim. 300 binlere cıkınca cok fazla secenek var çünkü

@tiesay 

Olay otomotiv sektörü icin değil 

Konut/ turizm (tatil) / yeme icme /eğlence 

Yani ADAM gibi yaşama anlamında 

%15 e hitab edecek noktaya çekilmeye çalısılıyor.

Nedir bu %15 ?

85 milyon Nüfüsun  sadece 12 milyonunun sıfır araca talip oldugu , konut alıp ev sahibi oldugu , adam gibi tatilini yaptıgı , kasaba girip 2 kilo kuşbası 2 kilo biftek tarttırdıgı , çolugu cocugu adam gibi okullara gönderdiği , saglık hizmetini parayı basıp özel medical.... Noktalarda aldıgı nüfus

Geriye kalan 70 milyon tabiri caizse çöp nüfus (yazık) 

12 milyonla piyasa dönermi ?

Döner tabi 

Eskiden her aractan 3000 kazanarak ayda 70 araç satan bayi 

Artık bir aractan 15.000 kazanarak 15 araç satmaya tav.

Ekonomi yürüyor iste!!!

Adamlar 

Otomatik vitesciler icin

Yeni Fr leon dsg 

Yeni excellence leon dsg 

Getirip fiyatlarını web sitelerine koydular

Fr 375

Excellence 365 para istiyorlar

Alan yok o ayrı konu..........

Yaa excellence leonun önceki kasada bi adabı vardı. 

Eski kasada Fr leon daha genc ruhlu diyen 40 yasından büyük kardeslerimiz excellence leon a tav olur alırdı. 

Şimdi rütbesi dolu leon diye gecen bu excellence leona BASİC LED tümden fiyasko olmuş !

Hadi basic led dolu statüdeki araca abukluk , nerde leon karizmasına ait  farı cevreleyen gündüz led  tasarımın? .

Köseye 1 lokma gündüz ledi koymuslar ? 

Ahsap görünümlü  iç tasarım ? 

Okey ıstakası gibi duruyor   ön konsol da o malzeme ? 

@Savatage araç başı 15bin kazansa helal olsun en az 40 50 bin kazanıyordur. Onu geçtim bayiler aksesuar dan sadece 20 30 bin kazanma derdindeler ellerinden gelse devletin aldığı vergi kadarın bi bu kadarını da bayiler ister. 

Geri
Üst Alt