Site Otoparkında Aracıma Sürtmüşler

yarchi dedi:
Arkadaşlar Merhaba,

Ekteki fotoğrafta görüldüğü gibi site içerisinde aracım park halinde iken komşulardan biri arka tamponuma sürtmüş .

Komşu ile konuştuk. Sigortam çok artar hasarsızlığım var fiyat alalım ücretini vereyim dedi. Sanayide ustam var falan dedi.

Bende aracım yeni ya doğuş oto da yada auto king de yaptırırım ancak dedim.

Doğuş otodan fiyat aldım. 550TL+KDV fiyat verdiler. Tampon sökülecek ve tamamı boyanacak dediler.

Sizce ne yapmalıyım?

Değerli önerilerinizi bekliyorum.
Değerli Hocam;

Öncelikle geçmiş olsun

Tamponunuzda ne çatlak, ne yırtık ne de kopma var.

O kısım pasta ile temizlenince zaten çoğu çizik ortadan kalkacaktır.

Geriye kalanları rötuş boyasıyla serviste ücretsiz ve servis kaydı açtırmadan yaptırmak mümkündür.

Yalnız bunu yaparken dikkat edilmeli çünkü tampona yapılan boya ince ve kalkmış kısımlardan fazla bastırırsanız kendiniz de istemeden boyayı kaldırma olasılığınız var.

Bence bunu serviste gayet iyi yaparlardı ama komple tamponu boyayıp kendilerine iş size de masraf çıkartamazlardı o zaman.

Olur da içinize sinmezse  lokal boya ile o kısım düzeltilebilir. Fakat kanımca buna gerek olmayacak kadar hafif bir sürtme veya çarpma sonucu oluşmuş çiziklerden ibaret.

Bu arada tamponda lokal veya tamponun komple boyanması usta ellerde yapılırsa boya kalınlık tespit cihazıyla anlamak mümkün değildir. Tespit edilse de değer kaybı talep edilmez.

NOT:

Bunları mini onarım kapsamında yapan firma çok. Autoking en fazla bilineni diye buradaki yığılma bu firmanın da havaya girmesine, müşteri seçmesine ve müşteriyi daha büyük bir hasar muamelesine doğru veya birden fazla mini onarımı devreye sokarak veya üzerine para talep ederek şişirmesine ve yanlış yönlendirmesine neden oluyor ki bu durum sinir bozucu.. 8|

Moderatör tarafında düzenlendi:
@silvershadow @feriterk teşekkür ederim. 

Sanırım dediğiniz gibi pasta cila yapıp üzerine rötüş boyası yapacağım gibi duruyor şimdilik. Autoking ile daha bağlantıya geçemedim.

Geri
Üst Alt