Site Otoparkında Aracıma Sürtmüşler

yarchi

Üye
İsim
Fatih
Arkadaşlar Merhaba,

Ekteki fotoğrafta görüldüğü gibi site içerisinde aracım park halinde iken komşulardan biri arka tamponuma sürtmüş .

Komşu ile konuştuk. Sigortam çok artar hasarsızlığım var fiyat alalım ücretini vereyim dedi. Sanayide ustam var falan dedi.

Bende aracım yeni ya doğuş oto da yada auto king de yaptırırım ancak dedim.

Doğuş otodan fiyat aldım. 550TL+KDV fiyat verdiler. Tampon sökülecek ve tamamı boyanacak dediler.

Sizce ne yapmalıyım?

Değerli önerilerinizi bekliyorum.

2742_6f8de8147f62157ca888f9430e3c390d41657cd9.jpg

Geçmiş olsun, komşunuz insaflıymış. Benim tamponumu patlatan komşu hala rahatında.

Komple boyatmamanızı öneririm.

Bence önce pasta cila ile gölgeli yeri kirmi bilmiyorum uygulama yapın.

Belirgin iki siyahlık var, rutuş boyası, beyaz oje veya derz kalemi ile kapatabilirsiniz.

anwendungsbild_edding8200.jpg

geçmiş olsun. biraz önce benzeri durum küçük oğlumun kullandığı araçtada meydana geldi. adam sol şeritten sağa dönerken sağ şeritteki oğlumun aracının ön tamponuna sürtmüş.

mevcut kaskonun mini onarım hizmeti varsa kaskoyu bozmadan yapıyorlar. servis resmen abartmış. ufacık bir işlem için kaskodan para almak için komple tamponu boyuyorlar uyanıklar. bide üstüne kaskon bozuluyor ve bi dahaki yenilemede hasarsızlık bozulduğu için prim artıyor. ayrıca kayıt altına girdiği için aracı satarken değer kaybı oluyor.

herhangi bir boyacıda pasta,cila rütuş işlemi ile halledilir.

yarchi dedi:
Arkadaşlar Merhaba,

Ekteki fotoğrafta görüldüğü gibi site içerisinde aracım park halinde iken komşulardan biri arka tamponuma sürtmüş .

Komşu ile konuştuk. Sigortam çok artar hasarsızlığım var fiyat alalım ücretini vereyim dedi. Sanayide ustam var falan dedi.

Bende aracım yeni ya doğuş oto da yada auto king de yaptırırım ancak dedim.

Doğuş otodan fiyat aldım. 550TL+KDV fiyat verdiler. Tampon sökülecek ve tamamı boyanacak dediler.

Sizce ne yapmalıyım?

Değerli önerilerinizi bekliyorum.
Hocam kaskonuzda mini onarım varsa komşunuz ile helâllesin ve mini onarım hakkınızı kullanın ;) Komşuluk ölmesin ;)

geçmiş olsun hocam, komple tampon ne kadar acaba merakımdan soruyorum.

geçenlerde arkadaş A4'ün tamponunu değiştirdi 8 bin TL ödedide.

Geçmiş olsun böyle ufacık birşey için komple tamponu boyatmayın, serviste sök tak vb ile yine pek beğenmeyeceğinize eminim, bunu bir pasta çekip, rötuş boyası ile kapayabilirsiniz.

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Negatiwe dedi:
Geçmiş olsun, komşunuz insaflıymış. Benim tamponumu patlatan komşu hala rahatında.

Belirgin iki siyahlık var, rutuş boyası, beyaz oje veya derz kalemi ile kapatabilirsiniz.

Değerli önerileriniz için teşekkür ederim Hocam.

Bunu sanayide iyi bir ustaya rötuş yaptırsam ve üstüne pasta cila yaptırsam çok belli olmaz o zaman değil mi?

Ama orjinali gibi olur mu yoksa orjinale yakın birşey mi olur ?

ft19 dedi:
geçmiş olsun. biraz önce benzeri durum küçük oğlumun kullandığı araçtada meydana geldi. adam sol şeritten sağa dönerken sağ şeritteki oğlumun aracının ön tamponuna sürtmüş.

mevcut kaskonun mini onarım hizmeti varsa kaskoyu bozmadan yapıyorlar. servis resmen abartmış. ufacık bir işlem için kaskodan para almak için komple tamponu boyuyorlar uyanıklar. bide üstüne kaskon bozuluyor ve bi dahaki yenilemede hasarsızlık bozulduğu için prim artıyor. ayrıca kayıt altına girdiği için aracı satarken değer kaybı oluyor.

@ft19 @yusuf

Kaskomun mini onarım hizmeti var senede 1 defaya mahsus. Ama mini onarım bedeli hasar kaydı olarak geçiyor mu kayıtlara?

Büyük bir hasar olmadıkça tramerde kayıt olması çok istediğim birşey değil açıkçası.

@jajaja @enpisagor

Teşekkür ederim arkadaşlar.

Hocam tamponun fiyatını bilmiyorum. Değişme ihtiyacı olmadığı içinde sormamıştım.

yarchi dedi:

Değerli önerileriniz için teşekkür ederim Hocam.

Bunu sanayide iyi bir ustaya rötuş yaptırsam ve üstüne pasta cila yaptırsam çok belli olmaz o zaman değil mi?

Ama orjinali gibi olur mu yoksa orjinale yakın birşey mi olur ?
Hocam beyazda çok belli olmaz rahat olun.

@yarchi

mini onarım hizmeti hasarsızlığı bozmaz. sanırım 2001l civarı bir limiti var. sdizin işin maliyeti bana göre 100tl yi geçmez. ama sevise giderseniz 1000tl yi bile geçirirler. :)

yarchi dedi:

@ft19 @yusuf

Kaskomun mini onarım hizmeti var senede 1 defaya mahsus. Ama mini onarım bedeli hasar kaydı olarak geçiyor mu kayıtlara?

Büyük bir hasar olmadıkça tramerde kayıt olması çok istediğim birşey değil açıkçası.
Yakınınızda mini onarım servisi var ise gidip görüşün. Hasar kaydı oluşmuyor bildiğim kadarıyla. Zaten tamponda sorun var sıkıntı olmaz ;)

@yarchi

Geçmiş olsun hocam.Çok küçük bir sıyrık gibi görünüyor.Üstatlar zaten gerekli bilgileri vermişler.Benim hasardan sonra devede kulak gibi olmuş sizinki  :)

SAYGILARLA

Geri
Üst Alt