Bende vurkaç kurbanı oldum :( Güncellendi Onarım yapıldı.

RockandRage dedi:
Teşekkürler arkadaşlar tekrardan desteğiniz için.

Şimdi kasko sözleşmesini okudum 200 TL + KDV ye kadar mini onarımdan faydalanabiliyormuşum.Bu koşulda hasarsızlık indirimi bozulmuyormuş.Sizce bu işlemin tahminen tutarı ne olur bence 200 den fazla tutar ama ilgi alanım olmadığı için bilemiyorum.Anlaşması olmayan bir yere yaptırırsam %30'nu da ben ödüyormuşum.

SAYGILARLA
Hocam şu an bu işi servistede yaptırsanız hasarsızlığınız bozulmaz diye biliyorum. Miktarı önemli değil. Sonuçta araca vurup kaçmışlar. @gdervisoglu hocamıza da danışalım.

yusuf dedi:

Şimdi kasko sözleşmesini okudum 200 TL + KDV ye kadar mini onarımdan faydalanabiliyormuşum.Bu koşulda hasarsızlık indirimi bozulmuyormuş.Sizce bu işlemin tahminen tutarı ne olur bence 200 den fazla tutar ama ilgi alanım olmadığı için bilemiyorum.Anlaşması olmayan bir yere yaptırırsam %30'nu da ben ödüyormuşum.

SAYGILARLA
Hocam şu an bu işi servistede yaptırsanız hasarsızlığınız bozulmaz diye biliyorum. Miktarı önemli değil. Sonuçta araca vurup kaçmışlar. @gdervisoglu hocamıza da danışalım.
Hocam çok geçmiş olsun.

Şu an ofiste fotoğrafları göremiyorum ama mini onarımlık bir durum varsa, hasarsızlığınızı da bozdurmadan yaptırabilirsiniz..

Örnek vermem gerekirse mini onarımda bizde 200TL'ye kadar gibi bir sınırlama yok. Eğer bedel olarak bir sınırlama varsa, aşıldığı takdirde üstünü siz karşılamak zorunda kalabilirsiniz..

Kasko şirketinizin anlaşmalı olduğu Mini Onarım Servisine gidebilirsiniz.. Auto King, RS mini onarım servisleri..

Bazı yetkili servisler bünyesinde de bu şirketler aracılığıyla bu hizmeti veriyorlar diye biliyorum.

Bilgi vermesi açısından yazıyorum, Mini Onarım Güneş Sigorta da şu şekilde,

MİNİ ONARIM HİZMETİ KLOZUPoliçe vadesi süresince aracınızın kaporta, boya, deri, vinil, kumaş, plastik, ön cam aksamlarında oluşabilecek mini onarımların ücretsiz yapılmasını kapsar.

Hizmetin verileceği araçlar; Güneş Sigorta poliçesinde araç sınıfı Otomobil (sürücü dahil 9 koltuk), Minibüs (Sürücü dahil 10-17 koltuk) ve  Kamyonet araç sınıflarında brüt ağırlığı 3.500.Kg olan araçlardır.

Aşağıda tanım ve limitleri belirtilen 1.Grup hasarlarda poliçe süresince azami 4 adet verilir.

Boya Tamiri (Mini Yama)  (20 cm Tampon sıyrıkları,30 cm anahtar çizikleri, kapı vurukları),

Boya Hasarlı Kaporta Göçük Düzeltme (azami 10 cm'ye kadar)

hasarlarından poliçe süresince azami 4 adet,                     

Aşağıda tanım ve limitleri belirtilen 2.Grup hasarlarda poliçe süresince azami 8 adet verilir.

Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme (azami 5 cm'ye kadar),

İç Döşeme Tamiri (5 cm deri, vinil, kumaş, plastik hasarları, yanık, yırtık, çizikler)

Ön Cam Tamiri (Her tipte kırıklar, azami 10 cm.ye kadar çatlaklar)

Leke Çıkarma (Kumaş ve halılardaki 5 cm'ye kadar muhtelif lekeler)

Aşağıda tanım ve limitleri belirtilen 3.Grup hasarlarda poliçe süresince limitsiz olarak verilir.

Plastik Tampon Tamiri (Teknik olarak yapılabilir göçük, yırtık, kopuk ve eksik parçalar)

olarak verilir.

Not: Güneş Mini onarım hizmetlerinin kapsam ve içeriğine ilişkin açıklamaları içeren yazılı dokümanlar poliçe ekinde teslim edilmiş olup, ayrıca bu dokümanlara www.gunessigorta.com.tr internet adresinden de ulaşılabilir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
yusuf dedi:

SAYGILARLA
Değerli Yusuf Üstadım;

Hasarsızlık mini onarımları bozulmaz veya mini onarımın tutarı aşarsa cebinizden fark karşılanabilir.

Ancak unutmayalım ki servis hasar kaydı olacaktır.

@silvershadow Murat Hocam, mini onarım ile yapılan işlemlerde normal durumda hasar kaydı çıkmaz aslında..

"servis hasar kaydı olacaktır." derken yanlış mı anladım acaba?

gdervisoglu dedi:
@silvershadow Murat Hocam, mini onarım ile yapılan işlemlerde normal durumda hasar kaydı çıkmaz aslında..

"servis hasar kaydı olacaktır." derken yanlış mı anladım acaba?
Elbette Kaskoda kaydı çıkmaz hocam.

Serviste yapılırsa  kayıtlara girer veya servisin anlaşmalı olduğu yere yönlendirilir.

Onur hocamı, Tolga ustaya yönlendirdim. Benim Atarlı otopark kapısının izlerini güzelce yok etmişti kendisi.

Ne yazık ki Onur hocamın kaskosu autoking ile anlaşmalı ve Antalya autoking'in göçük giderme hizmeti çok kaliteli sayılmaz.

En büyük kazası bu olsun Onur hocamın.

Sent from my iPhone using Tapatalk

theGenius dedi:
Onur hocamı, Tolga ustaya yönlendirdim. Benim Atarlı otopark kapısının izlerini güzelce yok etmişti kendisi.

Ne yazık ki Onur hocamın kaskosu autoking ile anlaşmalı ve Antalya autoking'in göçük giderme hizmeti çok kaliteli sayılmaz.

En büyük kazası bu olsun Onur hocamın.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Teşekkürler Hüseyin Hocam allah daha kötüsünü göstermesin, yardımların için ayrıca teşekkür ederim.Tüm dostlara teşekkür ederim herkes ailenin bir ferdi gibi yardımcı oldu.Bu forumu bu yüzden seviyorum.Hanım bile iyiki tanımışsın bu insanları diyor teşekkür ediyor.Hafta sonu sorunu çözücem inşallah.

Before after yaparak gelişmeleri paylaşacağım.

SAYGILARLA

@RockandRage

hocam yeni ilgilenebildim forumla. hocalarım güzel yol göstermişler zaten. bence de yağlı çekiç-çektirme tarzı yöntemlerle halledin. boyatmayın.

erken nazarlık olmuş biraz. ;)

Allah beterlerinden korusun.

@maniax

Sağolun Murat hocam.Sonuçta takacaktık nazarlığı  :) Taktılar sağlık olsun.

SAYGILARLA

geçmiş olsun

şunu anlamıyorum vurabilirsin insanlık halidir de , nasıl hiç bir şey olmamış gibi kaçabiliyorlar.

@RockandRage

Geçmiş olsun Onur hocam,söylenecekler söylenmiş gerçi de Hüseyin hocam paylaşmıştı herhalde bir ara yağlı çekiç vakası o aklıma geldi gerçekten takdirlik bir çalışma idi.Sizin araçta muhtemelen dikkat çekmeyecek şekilde boyasız bir şekilde halledilir inşallah...

Umut dedi:
@RockandRage

Geçmiş olsun Onur hocam,söylenecekler söylenmiş gerçi de Hüseyin hocam paylaşmıştı herhalde bir ara yağlı çekiç vakası o aklıma geldi gerçekten takdirlik bir çalışma idi.Sizin araçta muhtemelen dikkat çekmeyecek şekilde boyasız bir şekilde halledilir inşallah...
Sağol Umut Hocam , Hüseyin hocam ile görüştük cumartesi sabahı için randevu aldım firmadan.Cumartesi götürüp halledeceğiz inşallah.

SAYGILARLA

Evet arkadaşlar bugün Tolga ustamıza gittik aracı gösterdik aslında durumun daha vahim olduğunu gördük.Farklı ışık altında hasar daha net ortaya çıktı.Tabi budurum maliyetide arttırdı ama Koska ve Sigorta priminin yükselmesi ve parça değişimi hasar kaydı gibi nedenlerden dolayı artık gözümüzü yumduk.Ustamız 6 saat uğraşarak deyim yerindeyse elleriye onardı aracı kendine buradan teşekkür eder saygılarımızı sunarım. Hüseyin hocamda sonradan bize katıldı sağolsun. Öncesi ve sonrası aşağıdadır arkadaşlar.

SAYGILARLA

BDb13j.jpg

qPNa7W.jpg

BDb1Jv.jpg

RockandRage dedi:
Evet arkadaşlar bugün Tolga ustamıza gittik aracı gösterdik aslında durumun daha vahim olduğunu gördük.Farklı ışık altında hasar daha net ortaya çıktı.Tabi budurum maliyetide arttırdı ama Koska ve Sigorta priminin yükselmesi ve parça değişimi hasar kaydı gibi nedenlerden dolayı artık gözümüzü yumduk.Ustamız 6 saat uğraşarak deyim yerindeyse elleriye onardı aracı kendine buradan teşekkür eder saygılarımızı sunarım. Hüseyin hocamda sonradan bize katıldı sağolsun. Öncesi ve sonrası aşağıdadır arkadaşlar.

SAYGILARLA

BDb13j.jpg

qPNa7W.jpg

BDb1Jv.jpg
hocam inanın morali düzeltmek için demiyorum ama öyle bi düzelmiş ki; hani gazetelerde çıkar, aşırı göbekli adamlar bi fitness programı uygular 1 ay sonra hayvan gibi kaslanıp üçgen vücutlu olur ya. sen de görürsün hadi ordan dersin.

aynı öyle olmuş bu iki foto  :D

helal olsun ustaya. eminim çok mutlu etmiştir sizi.

o hafif çizik olan bi kısmı vardı oraya ne yaptı?

@maniax

Hocam bende çok memnun kaldım bundan iyisi can sağlığı artık.Ustamız çok titiz işinin ehli bir kişi.Biraz aşırı titiz diyebiliriz.  :) Çizikler için pasta cila benzeri iş yapıldı @theGenius Hüseyin hocam daha iyi bilir bu işlem sonrası çiziklerin çoğu gitti 1-2 tane çizik kaldı onlarıda rotüş bayası ile hafifçe dokundurduk tertemiz oldu.

SAYGILARLA 

Geri
Üst Alt