Frenleme sırasında çıkan ses

Frenleme sirasinda bir ugultu bendede mevcut.

@silvershadow hocamin dedigi yuksek hiza cikip ani freni henuz yapamadim.ilk bakimda bunu sikayet etsem gecmi kalmis olurum? 
Hocam benimki havalar soguyunca başlamıştı ve sadece sabah ilk çalıştırdığım da yapıyor. Sonra yapmıyordu.

@brkylmz hocam arac sogukken cogunlukla yapiyor olabilir evet.ayrica arka taraftan gelen lok lok sesleride mevcut.

@silvershadow hocam 3000-3500 devire daha yeni ciktim.gecen gun rodaj basliginda sizden aldigim oneriyle sabah ise giderken biraz tempo yaptim.Masallahi var.150 ligini düşünemiyorum :)

Iste benim Golf'um basligini bulabilirsem bir fotoğraf koyayim.

@silvershadow @yusuf

Verdiğiniz bilgiler ve ilginiz için çok teşekkür ederim.

Kendim başaramadım ama bir arkadaşım sayesinden size dinletme fırsatı yakaladım.

http://vocaroo.com/i/s0YIxRYiMFBn

Her frene bastığımda aynı bu şekilde ses çıkıyor.

20 dk'lık bir sürüşten sonra ve ortalama 30 km hızdayken frenlemeye başladığım sırada yapılan kayıttır. Ve camlar kapalı içeriden kayıt yapılmıştır.

Hava sıcaklığı 15 derecedir.

Eğim "0" olan dümdüz bir bölgedir.

Her zaman pompalayarak frenlemiyorum fakat ses net bir şekilde duyulsun diye.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@uzunhasaner

Değerli Hocam, 

Bu ses kaydını da Doğuş Merkezine yazarken mail ekine ekleyin. Oldukça etkili olacaktır. 

Yukarıda bahsettiğim gibi disk ve balata değişimi talep edin

Aynı sıkıntı bende de var ama fırsatım olup servise gidemedim ses balatalardan geliyor yola çıkıp disk temizlenince kesiliyor. Balatalardan asbest oranı düştükten sonra bu tip seslerin olabileceğini duydum. Ama gerçekten çok rahatsız edici tam durmak üzere iken gacır gucur yapıyor [emoji856]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aynı sıkıntı bende de var ama fırsatım olup servise gidemedim ses balatalardan geliyor yola çıkıp disk temizlenince kesiliyor. Balatalardan asbest oranı düştükten sonra bu tip seslerin olabileceğini duydum. Ama gerçekten çok rahatsız edici tam durmak üzere iken gacır gucur yapıyor
emoji856.png

Sent from my iPhone using Tapatalk
Değerli Erkan Hocam, 

İlk kalkışta bu tip seslerin normal ve olağan. Bunun nedeni fren disk ve balatalarını nemden arındırmak. Burada da var.

http://www.golftutkusu.com/topic/215-golf-7-de-ilk-hareketten-sonra-frenlerden-gelen-tiz-sesin-kayna%C4%9F%C4%B1-nedir/?do=findComment&comment=1784

ancak 20 dakikalık sürüşten sonra frenlemede duyulması anormal.

Degerli arkadaslarim , abilerim

Bugun yagisli havada arabamla düşük hizda giderken bu ince tiz sesi duydum.buradaki yazilari ve  murat hocamin yazisini da okudum.tabi insanin icine kurt düşüyor ister istemez yinede.bikac gun daha bakicam ses varmi diye.

Eger devam ederse aracimin garantisi bitmis durumda balatalar icin falan ne tavsiye edersiniz

@silvershadow @yusuf

Verdiğiniz bilgiler ve ilginiz için çok teşekkür ederim.

Kendim başaramadım ama bir arkadaşım sayesinden size dinletme fırsatı yakaladım.

http://vocaroo.com/i/s0YIxRYiMFBn

Her frene bastığımda aynı bu şekilde ses çıkıyor.

20 dk'lık bir sürüşten sonra ve ortalama 30 km hızdayken frenlemeye başladığım sırada yapılan kayıttır. Ve camlar kapalı içeriden kayıt yapılmıştır.

Hava sıcaklığı 15 derecedir.

Eğim "0" olan dümdüz bir bölgedir.

Her zaman pompalayarak frenlemiyorum fakat ses net bir şekilde duyulsun diye.
değerli Hocam;

Sonuçtan haberdar eder misiniz müsait olduğunuzda..

@silvershadow

1-2 kere servise gitmeme sebep oldu.

Ne yazık ki buna biraz da tartışma dahil.

Bana söyleneni size direk aktarıyorum.

Servis bülteninde mevcut bulunan bir durumu uygulandıklarını söylediler.

Salıncak burçlarının sökülüp,yağlanıp(gres yağı ile) ve sonradan tekrar takılmasıydı bu durum.

İşlem çok yeni yapıldı.

Şu anda sesler kesilmiş gözüküyor.

Sizin yorumlarınızı da merak ediyorum açıkçası..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Uğultu ve ses dolayısıyla 21.000 km de Benim aracında Arka diskler kontrol edildi ve Balataları Garanti Kapsamında değişti. Önler de sökülerek kontrol edilip takıldı.

Söz konusu durum için uğultu ses olması halinde dahi değişim oluyorken daha büyük sıkıntılarda elbette değişim olacaktır.İkili ilişkilerin iyi olmasıyla birlikte işi yasal zemine oturtup bununla ilgili servis kaydı oluşturulup gerekirse Doğuş merkeze defalarca mail atın arayın sonuç alacaksınızdır. Geçmiş olsun Tekrardan.

@Ender

Yorumunuz için teşekkür ederim.

Şu önümüzdeki günler içinde tekrar servise gitmeyi düşünüyorum, fakat elimde bir referansa ihtiyacım olacak sanırım bu sefer.

Mahsuru yoksa hangi serviste yapıldı sizin işleminiz söyleme şansınız var mı?

@silvershadow hocam işte sorun tamda orada hepsı samimi kimisi okul arkadaşım şikayet edip etmeme konusunda çok düşündüm siineye çektim bende bu meslekteyim ilk bakımda sunroff tan ses geliyor dedim basmışlar gres yağını o pisliği zor temizledim bidahada ses var demedim tavanı sökmeye çalışıyorlar
Kapıları yağlamışlar kapı içerleri yağ pislik içinde,sunroff'a basmışlar yağı demişsin:) yağdanlık bitene kadar yağlama yapıyorlar demekki. Motora asla fazla yağ koymazlar eksik yağ koyarlar,yolda yağ uyarısı versin servisi arayın. 

@Ender

Yorumunuz için teşekkür ederim.

Şu önümüzdeki günler içinde tekrar servise gitmeyi düşünüyorum, fakat elimde bir referansa ihtiyacım olacak sanırım bu sefer.

Mahsuru yoksa hangi serviste yapıldı sizin işleminiz söyleme şansınız var mı?
Rize Voskar yetkili vw servisinde değişim oldu. Arka Fren Balataları değişimi yapıldı.

İlk kalkışta gelen ince tiz sesi için , geçen sene bakımda arka balatalar değişti, uzun bir süre bu ses gelmedi ama sonra 2 aydır gelmeye tekrar başladı. Tekrar Doğuş Maslak'ta aracım 3 gün kaldı diğer sorunlarımın da  giderilmesi ve hız sabitleyicisinin takılması için. En sonunda fren disklerinin değişim kararı alındı Almanya ile yazışarak, yarın tekrar gidip  fren disklerimi değiştirteceğim. 

Geri
Üst Alt