Golf 7 Pla 3.0 retrofiti

İyi günler
Yeni başlık açmamak için yine burdan yazdım
Yaklaşık bir ay önce yaptırdığım pla 3.0 ile ilgili bazı sorunlarım var sistem şuanda çok iyi çalışıyor fakat tuş takımının sarı ışıkları yanmıyor.
Dünde tekrardan yaptırdığım yere gittim. Yine bi çözüm bulunamadı.
Park modülü parça kodu 5A0 919 298K
Çözüm için tekrar kablo bağlantılarına bakıldı herşey doğru, bazı parametreler vcp ve odis ile denendi olmadı bazıları flaşlanamadı. Birde bu işi yapan ustalarada uzaktan bağlanıldı onlarda sonuç alamadı. Yine bir ay önceki flaşlanabilen parametre tekrar yüklendi. Sonuç olarak değişen bişey yok yine beyaz ışıklar yanıyor ama tuşa basınca sarı ışık yanmıyor aklıma tuş takımını değiştirmekten başka bişey gelmiyor.
Çözüm ve önerilerinizi bekliyorum.
Merhaba, isik yanmiyor fakat tus çalışıyor mu? En basit yontem olarak ilk basta farkli bir tusu denemenizi oneririm.

Merhaba, isik yanmiyor fakat tus çalışıyor mu? En basit yontem olarak ilk basta farkli bir tusu denemenizi oneririm.
Evet tuşlar çalışıyor ve çokta güzel park ediyor. Farları yakınca yada auto konumuna getirince bütün ışıklandırmalar çalışıyor yani tuşlarda beyaz led yanıyor. Ama pla tuşu yada ops tuşuna basınca ikisinindede sarı ışık yanmıyor. Set tuşu boşta zaten ona herhangi bir bağlantı çekilmedi. Takılan tuş takımı bu.
TRY 340.73 | LARATH GOLF 7 için PDC anahtarı PLA seti anahtarı düğmesi 5GG 927 238E
https://a.aliexpress.com/_EvN8JPr

Son düzenleme:
Tuşun kendisinde yada kablo baglantisi pinlerinde sorun vardir.

Sensor tutuculari aslinda on ve arka tampon icin farkli kodlarda ve açılari farklı olan tutucular, aliexp de yok onlar, normal tutucu gönderiyorlar, acilar doğru olsun diye ben servisten kodlari ile alınan sensör tutucularini kullanmıştım. AliExp'den gelenlere göre farkli açıda duruyor sensörler.

Tuşun kendisinde yada kablo baglantisi pinlerinde sorun vardir.

Sensor tutuculari aslinda on ve arka tampon icin farkli kodlarda ve açılari farklı olan tutucular, aliexp de yok onlar, normal tutucu gönderiyorlar, acilar doğru olsun diye ben servisten kodlari ile alınan sensör tutucularini kullanmıştım. AliExp'den gelenlere göre farkli açıda duruyor sensörler.
Orjinal kabloya ekstradan iki kablo daha geliyor onlarda şuan yerli yerinde. Siz öyle söyleyince aklıma üç olasılık geliyor.
1- modül kodlama hatası
2- modülden tuş takımına giden kabloda kopukluk var.
3- tuş takımı hatalı.
Sensör tutucular konusunda haklısınız. Üzerinde parça kodu var ama çok dandikler.ön yanlarda sıkıntı olmadı ama Özellikle arka yanlar tamponla sensör aynı hizaya zor geliyor. Bi tık sensör içerde kalıyor. Onada çareyi arkalarada ön yanlara takılan halkalı model tutucudan alarak çözdük.

Bağlantıları bu anlatıma göre yapıldı.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-02-01-02-45-50-745_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
    Screenshot_2023-02-01-02-45-50-745_com.alibaba.aliexpresshd.jpg
    64.2 KB · Görüntüleme: 28
Orjinal kabloya ekstradan iki kablo daha geliyor onlarda şuan yerli yerinde. Siz öyle söyleyince aklıma üç olasılık geliyor.
1- modül kodlama hatası
3- tuş takımı hatalı.
Sensör tutucular konusunda haklısınız. Üzerinde parça kodu var ama çok dandikler.ön yanlarda sıkıntı olmadı ama Özellikle arka yanlar tamponla sensör aynı hizaya zor geliyor. Bi tık sensör içerde kalıyor. Onada çareyi arkalarada ön yanlara takılan halkalı model tutucudan alarak çözdük.
Oncelikle modulun isik verecek olan pinini multimetre ile olcun. Sonra tusa isik icin giren kabloyu olcun. İsik yanmasi gerektigi anda voltaj varsa tusun icini acin bir de oyle olcun. 12v gelen, direnc uzerinden gecip ledi yakiyor. Direnc ya da ledde soguk lehim olabilir. Bunu en yapmak en fazla 15-20dk surecek bir islem. Sorunun kaynagini aninda anlarsiniz zaten.

Belki tuş takımım bozuktur diye farklı bir tuş takımı denendi. Sağolsun @HONEY hocam tuş takımını ayarladı. Değiştirdim fakat yine sarı ışık yanmadı.

Arkadaşlar merhaba, golf 7 2016 aracıma pla 3.0 montajini sonunda yaptirdim. Bu isi bilenler bilir eski tip analog kadranda pla 3.0 in calisip calismamasi muamma bir konudur. Benim aracimin ekrani destekledi. O konuyu da netlestirmis bulunduk. Fikir olmasi acisindan Montajdan birkac goruntu paylaştım.

Ekli dosyayı görüntüle 37452

Ekli dosyayı görüntüle 37459

Ekli dosyayı görüntüle 37458

Ekli dosyayı görüntüle 37455

Ekli dosyayı görüntüle 37456

Ekli dosyayı görüntüle 37457
Güzel çalışma olmuş ( plaka 06 L mi ?) :)

Belki tuş takımım bozuktur diye farklı bir tuş takımı denendi. Sağolsun @HONEY hocam tuş takımını ayarladı. Değiştirdim fakat yine sarı ışık yanmadı.
Hocam sorunu tespit etmek yerine parca degisimi yaparak deneme yanilma yapiyorsunuz. Gelin bana ucretsiz sorunu cozecegim ne cikarsa ciksin masraf benden

1- modül kodlama hatası
3- tuş takımı hatalı.
Herkese iyi akşamlar. 2015 comfortline aracıma pla3.0 montajı yaptırdım. Montaj yapan usta ender elektroniğe aracı uzaktan bağlantı yaptırıp gerekli kodlamaları yaptı.
Aracımın orjinalinde ne önde ne arkada park sensörü mevcut değildi. Akşam aracı aldığımda pla tuşu sürekli sarı yandığını fark ettik. Ender elektroniğe telefon açtığımızda montajda bir hata olacağı kodlamaların doğru olduğu söylendi. Bize montaj şeması göndereceklerini söylediler ama en son aradığımızda montaj ile ilgilenen vatandaşın saat 4te iş yerinden çıktığı ve yarına kaldığı söylendi. Sormak istediğim böyle bir problem yaşayan oldu mu ?
Şu an aracı test ettiğimde park etmek istediğim yöne sinyal verip tuşa bastığımda pla devreye girmiyor. Ama aracı ilk çalıştırdığımda ekranda pla devrede olarak görünüyor sonrasında sistemi kapatıyor. Ne kadar tuşa bastıysam da komut almıyor.
Bir diğer sorum ise araçta multimedya olarak discovery Mib 2.5 multimedya takılı. Park sensör görüntüsü ekrana yansımıyor. Yansıması için kodlama mı yapılması gerek yoksa kablo mu çekmemiz lazım.
Uzun bir yazı oldu, bilgilendiren olursa memnun olurum.

Tahminimce ops ekranının gelmemesi kodlamayla alakalı diğer sorun ise yanlış bağlantı olabilir

Geri
Üst Alt