İmdaat tıkırtı :) ( ÇÖZÜLDÜ )

HONEY

İsim
BÜLENT
Ustadlar,

Son bir kac aydir duyduğum sesi bulamiyorum/uz

Kaportaci ve özel servis bakti bulamadı

Arkadan bagaj kapak içi gibi duruyordu ses ama@zulalyol ustad sagolsun logo kamera takarken tüm sarkan kablo soketleri toparladi

Araba tumseklerde ses pek ses yapmıyor yanal sag sol esnediginde genelde tikirti sesi var

Bagaj komple bosalttim

Bagaj fitiller takozlar silikon sprey sikildi

Lifte alındı tum amortisor kontrolleri ve gerekli yerler kontrol edildi sorun görülmedi

İstanbul da bu işi cozebilecek usta var mi bildiginiz

Arka koltuk kilitler bez bant yapildi

Tum arka hersey bosaltildi arka koltuklar yatırıldı tikirti yine var

Imdaat

Son düzenleme:

@HONEY Hadi geçmiş olsun Bülent hocam :)

Bence bant bir tık kalın olmuş. Ben olsam sorunu bulduktan sonra bandı söker daha estetik bir şekilde yapardım. Elinize sağlık. Bilgi için de ayrıca teşekkürler.

Upvote 0
[mention=11839]HONEY[/mention] Hadi geçmiş olsun Bülent hocam [emoji4]
Bence bant bir tık kalın olmuş. Ben olsam sorunu bulduktan sonra bandı söker daha estetik bir şekilde yapardım. Elinize sağlık. Bilgi için de ayrıca teşekkürler.
Sagolasin hocam

Aynen bant kalin oldu elim biraz ayarsizda ondan

Fazla kalin olmus bagaji acarken biraz daha güç sarfetmem gerekiyor

Su an sessizligin keyfini çıkartıyorum daha sonra daha estetik bir çözüm bakacagim

Upvote 0
Sorunu çözdüm

Bagaj kilit diline bez bant sarinca tikirti kayboldu

Kaportaci tamirci kilitci 3 farkli usta bakmisti sorun yok demişti

Ekli dosyayı görüntüle 46073Ekli dosyayı görüntüle 46074
@HONEY 

Bantladığınız yeri kontrol ettim. Dönen kısmı yukarı aşağı oynatınca ses yapıyor.IMG_20210423_144851.jpg

Boşluğu alır diye biraz sıvı gres sıktım, sesi biraz kesti. Bir de ince bir iplik ile dönmesine izin verecek kadar (1tur) boşluğa doladım. 

Bi deneyin, belki bez banta gerek kalmayabilir.

Upvote 0
[mention=11839]HONEY[/mention] 
Bantladığınız yeri kontrol ettim. Dönen kısmı yukarı aşağı oynatınca ses yapıyor./monthly_2021_04/IMG_20210423_144851.thumb.jpg.b1fd0b39386528c4ba5bb9ec6f45c602.jpg
Boşluğu alır diye biraz sıvı gres sıktım, sesi biraz kesti. Bir de ince bir iplik ile dönmesine izin verecek kadar (1tur) boşluğa doladım. 
Bi deneyin, belki bez banta gerek kalmayabilir.
Super hocam deneyecegim

Upvote 0
@HONEY yarin sabah ilk isim bu olaca normal izola bant is gorurmu acaba

Upvote 0
[mention=11839]HONEY[/mention] yarin sabah ilk isim bu olaca normal izola bant is gorurmu acaba
Hocam ben abarttim

İzole bant ince geldi gözüme uzerine bez bant cektim cok kaba ve kalin oldu

İzole bant deneyin kesmezse bir iki tur daha atarsiniz eğer ayni yerden ses geliyorsa

• Beğen
Tepkiler: kdr
Upvote 0
Bülent abi geçmiş olsun,  bulmuşsun sonunda. Şimdi Antep sarmalarıda  biraz kalın sararsın  olur biter.😄😄

Upvote 0
Benim bagajdan ses geliyor yapmadığım şey kalmadı istepne ye kadar söktüm bagaj hidroliklerini söktüm yok gitmedi en son burayı gördüm bagaj menteşesesi sol taraf aşınmıs ses de oradan geliyor bu menteşenin içinde mil geçtiği yerden olurmu ses

Ekli dosyalar

• IMG_20230731_204458.jpg
    IMG_20230731_204458.jpg
    137.6 KB · Görüntüleme: 27
Upvote 0
Benim bagajdan ses geliyor yapmadığım şey kalmadı istepne ye kadar söktüm bagaj hidroliklerini söktüm yok gitmedi en son burayı gördüm bagaj menteşesesi sol taraf aşınmıs ses de oradan geliyor bu menteşenin içinde mil geçtiği yerden olurmu ses
Ylnıs anlatmısım burası ses yaparmı varmı fikri olan

Upvote 0
Çok zor. O tarz hareketli mekanızmalara VD40 sıksanız iyi olur

Upvote 0
Ses var , ses var..
Başlık tıkırtı. Oradan gıcırtı gelir. Sormadan önce nasıl ses olduğu anlatılmalı, tarif edilmeli, örneklendirilmeli..

Upvote 0

Hocam bende golf 8 var. Bazi sicakliklarda bagaj kapagi camini bagaj kapagina montajlayan yapistiricinin zayiflamasindan midir nedendir bilmiyorum ama sanki cam titriyor gibi hissediyorum, bozuk yollarda zirilti yapiyor. Sizin de sorununuz bu olabilir.

Upvote 0

Geri
Üst Alt