İmdaat tıkırtı :) ( ÇÖZÜLDÜ )

HONEY

İsim
BÜLENT
Ustadlar,

Son bir kac aydir duyduğum sesi bulamiyorum/uz

Kaportaci ve özel servis bakti bulamadı

Arkadan bagaj kapak içi gibi duruyordu ses ama@zulalyol ustad sagolsun logo kamera takarken tüm sarkan kablo soketleri toparladi

Araba tumseklerde ses pek ses yapmıyor yanal sag sol esnediginde genelde tikirti sesi var

Bagaj komple bosalttim

Bagaj fitiller takozlar silikon sprey sikildi

Lifte alındı tum amortisor kontrolleri ve gerekli yerler kontrol edildi sorun görülmedi

İstanbul da bu işi cozebilecek usta var mi bildiginiz

Arka koltuk kilitler bez bant yapildi

Tum arka hersey bosaltildi arka koltuklar yatırıldı tikirti yine var

Imdaat

Son düzenleme:
Mumu alıp içindeki tıpayıda açtırın oraya tavan oluğundan stoplara gelen su gidebiliyor. Mumu temizleyin altında tıpa bakılmışken 

20200523_191053.jpg

Upvote 0

Mumu alıp içindeki tıpayıda açtırın oraya tavan oluğundan stoplara gelen su gidebiliyor. Mumu temizleyin altında tıpa bakılmışken 

/monthly_2020_08/20200523_191053.thumb.jpg.63fa41dd6c0107f26d9be869981e3fa6.jpg
Benimki tamir olurken baktığımda mum yoktu hocam

Tipa işine su an girmeyecegim de menfezler de boşluk var mi ona baktiracagim

Upvote 0
@HONEY 

Ustadim ic stoplarim oldugu bölgeyi komple actik tüm kablolari cok guzel toparladik ses yapmayacak sekilde

Dış stoplarin oraya arkadan karton sikistirdim belki dış stoplari sokup bakmak daha iyi olacak

Geri gorus plakadaydi benim onu soktuk logoya geçtim o arada iyice kontrol ettik bagaj kapağıni

Çözersen haber verirsen sevinirim hocam

Merhaba abi uzun zaman oldu ama geçen serviste randevu aldım trim sesleri ile alakalı sesin kaynağı bagajın içi arka sağ kısmında küçük bir bölüm var oraya yangın tüpü koyuyordum. Orayı bölen plastik bir parça var o yerinden çıkmış. Büyük ihtimalle geri görüş kamerası veya stopları taktırırken yerinden çıktı. Sesin çoğu bunun oynamasından geliyormuş. ayrıca arka koltuklar kontrol edildi, arka kapı ayarları kontrol edildi, kimi yerlere siyah bez bant çektiler. ön dikiz aynasından az miktarda ses geliyordu orasını da hallettiler şu anda maşallah önemli bir ses sorunum kalmadı arabadan daha fazla keyif almaya başladım. Garanti devam ettiğinden ücretsiz yapıldı işlemler.

Upvote 0
[mention=11839]HONEY[/mention] 

Merhaba abi uzun zaman oldu ama geçen serviste randevu aldım trim sesleri ile alakalı sesin kaynağı bagajın içi arka sağ kısmında küçük bir bölüm var oraya yangın tüpü koyuyordum. Orayı bölen plastik bir parça var o yerinden çıkmış. Büyük ihtimalle geri görüş kamerası veya stopları taktırırken yerinden çıktı. Sesin çoğu bunun oynamasından geliyormuş. ayrıca arka koltuklar kontrol edildi, arka kapı ayarları kontrol edildi, kimi yerlere siyah bez bant çektiler. ön dikiz aynasından az miktarda ses geliyordu orasını da hallettiler şu anda maşallah önemli bir ses sorunum kalmadı arabadan daha fazla keyif almaya başladım. Garanti devam ettiğinden ücretsiz yapıldı işlemler.
Oooo super hocam

Bende kontrol edeyim

Bilgilendirme icin teşekkürler

Upvote 0
Bende şöyle bir ses vardı.Silecekler nasıl olmuşsa arka cama değen kısmındaki yer çok çok yumuşak ve uzunmuş nerden denk geldyse rüzgarda sürekli ses yapıyordu doğuş kartalda değiştirttim kalmadı o ses.
Tamamen uyduruyorum: stoplarda yerine oturmayan bir ampul olabilir mi

...

Upvote 0
Hocam ses işi gercekten sinir bozucu oluyor. Benim araçta da sürücü emniyet kemerini aşağı yukarı yapan tutamaçtan hareket halinde iken sürekli ses geliyor. Servis oraya bir sey yapamayız dediler. Bir slikon sprey sıktı ama hiçbir faydası olmadı hala ses gdliyor ve tam kafamın üstünde oldugu için gercekten rahatsız ediyor. Sizce aracın garantisi varken o parcayı değiştirtemez miyim? Bu konuda tecrübesi olan arkadas var mı acaba? Aracın garanti bitimine iki ay var. O yuzden bir an önce servise tekrar götürmek istiyorum da

Upvote 0
Arka koltuklarda ki isofix bağlantısının etrafında plastik parçalar var demir parçanın etrafına geçen onlar isofix bağlantı demirine deyip gıcır gıcır ses yapıyor ufacık birşey ama inanılmaz ses yapıyor silikon sprey hiç bir işe yaramıyor ben plastik parça ile demir parça arasına keçe koyarak sorunu çözdüm bulana kadar 2 ay harcadım elinle parçaya bastırıp ses o ses mi diye kontrol edebilirsiniz

Upvote 0
Bende de sağ arka kapı ve pandizotun oralardan ses geliyordu. Aracın yıllık bakımı gelmişti vosmer’e götürdüm orada çözdüler. Sağ Koltuğun arka tarafında çengel mi desem kilit sistemi mi desem bir yer vardı. Koltuğu yatırıp dikeltince dik kalmasını sağlana küçük bölüm. Oradan kaynaklanıyormuş. Düzelttiler. Sizin de oradan kaynaklanıyor olabilir. Dediğim yeri çıkartamazsanız resmini atarım.

Upvote 0
@HONEY  hocam bagaj takirtisi cozume kavustumi bende 1 seneden fazladir var her bindigimde arabayi satcam diorum eve geldigimde vazgeciom. Cozum nedir acaba 

Upvote 0
@HONEY  hocam bagaj takirtisi cozume kavustumi bende 1 seneden fazladir var her bindigimde arabayi satcam diorum eve geldigimde vazgeciom. Cozum nedir acaba 

Upvote 0

Upvote 0
Bendede şuan sağ ön kapı tarafından yolda giderken tıkır tıkır bozuk yollarda daha çok bir ses var ve arabanın içi bomboş daha önce başına gelen varmıdır ?

Upvote 0
[mention=11839]HONEY[/mention]  hocam bagaj takirtisi cozume kavustumi bende 1 seneden fazladir var her bindigimde arabayi satcam diorum eve geldigimde vazgeciom. Cozum nedir acaba 
Selam hocam

Maalesef cozemedim

Pes ettim

Muzigin sesini açarak duymuyorum tikirtiyi

Upvote 0

Geri
Üst Alt