Cam tavan su alma problemi

JuMaRu

Yeni Üye
İsim
Yusuf
Aracim cam tavandan su alıyor bir türlü nedeni anlaşılamadı, tecrübelerinize ve çözebilecek bir ustaya ihtiyacim var.

IMG_20190419_151630__01.jpg.fa7d9d9fe4759823edb49ac71207328c.jpg

Merhaba arkadaşlar,

Bu kışla beraber benim de su alma problemim ortaya çıktı. Gectigimiz haftasonu su tahliye kanallari temizlettim. Birkaç gün gayet iyiyidi hem yıkamada hem yağmurda su yoktu.

Evvelsi gün istanbul'dan Ankara'ya geldim. Yol boyunca ve ertsesi gün yagmur hiç durmadi ve maalesef aynı yer yine ıslandı. Delirmemek elde degil.

fotografta gözüktüğü üzere Yine aynı yer ıslandı. Önceki yorumlari okudum degisik fikirler var. Nette araştırma yaptım oto sanayilerde sadece sunroof tamiri yapan yerler de var, bu konuda dusunceleriniz nelerdir? Veya dogrudan servise mi gitsem.

Bir de bu su alma problemi sizce kullaniciya mı yüklenmeli? yoksa markanın ayıbı mı?
Oranın tam arkasında tahliye borusu bağlantısı var şanslı iseniz borusu çıkmıtır. Tirimleri söküp bakmak geren hem yukardan hem attan

Upvote 0

Merhaba arkadaşlar,

Bu kışla beraber benim de su alma problemim ortaya çıktı. Gectigimiz haftasonu su tahliye kanallari temizlettim. Birkaç gün gayet iyiyidi hem yıkamada hem yağmurda su yoktu.

Evvelsi gün istanbul'dan Ankara'ya geldim. Yol boyunca ve ertsesi gün yagmur hiç durmadi ve maalesef aynı yer yine ıslandı. Delirmemek elde degil.

fotografta gözüktüğü üzere Yine aynı yer ıslandı. Önceki yorumlari okudum degisik fikirler var. Nette araştırma yaptım oto sanayilerde sadece sunroof tamiri yapan yerler de var, bu konuda dusunceleriniz nelerdir? Veya dogrudan servise mi gitsem.

Bir de bu su alma problemi sizce kullaniciya mı yüklenmeli? yoksa markanın ayıbı mı?
Tavan döşemesi meyilli olduğundan ve suyu hemen emmediğinden dolayı genellikle o bölgede lekelenme olur tahliye borusu çıkışı güneşliğin hizasında kalıyor ve orası da çukur bir bölge tahminimce o bölgeden alsa güneşiliğin etrafında da lekelenme olur net bir şey görmeniz için tavan döşemenizi sökmek gerek . (1)İlk olarak cam tavanı komple açıp su tahliye bölegelerin de çatlak arayın (2) Cam tavan iç fitilini kaldırıp altında su varmı diye bakın (3) Cam tavanın açılan perde kısmının altını kontrol edin. Dıştan yapabileceğiniz kontroller bunlar . Serviste direk değiştirelim derler sanayide yüksek maliyet çıkarırlar daha sağlıklı bilgi edinmeniz için tavan döşemenizi sökmeniz gerek sorununuz maliyetsiz veya 50-100TL civarında çözülebilir.(Sorun tahliye temizliğinden sonra olduysa temizleyen arkadaş boruyu zorlayıp yerinden çıkarmış olabilir)

Son düzenleme:
Upvote 0
Merhaba, 2013 Golf 7de aynı sorunu yaşıyorum. Tahliye borusunu değiştik sorun yine geçmedi. Cam tavanı açtığımızda kasanın tam ortasında(gözlük kabına denk gelen yer) çatlak farkettim. Gösterdiğim üç farklı sunroof tamiri yapan yer silikonlayacağını ama çatlaklar kasanın başka yerine doğru büyüdüyse yine de akıtabileceğini söyledi. Servisten bir medet ummuyorum artık. Yolcu tarafı güneşliğim yerinden çıktı o tarafta da su lekeleri vardı. Güneşlik fiyatı parçası 3900 TL imiş. Diğer güneşlik de hiç sağlam durmuyor. Yazılanları okudum ama ne yapmam gerektiğini bilmiyorum.

Upvote 0
Merhaba, 2013 Golf 7de aynı sorunu yaşıyorum. Tahliye borusunu değiştik sorun yine geçmedi. Cam tavanı açtığımızda kasanın tam ortasında(gözlük kabına denk gelen yer) çatlak farkettim. Gösterdiğim üç farklı sunroof tamiri yapan yer silikonlayacağını ama çatlaklar kasanın başka yerine doğru büyüdüyse yine de akıtabileceğini söyledi. Servisten bir medet ummuyorum artık. Yolcu tarafı güneşliğim yerinden çıktı o tarafta da su lekeleri vardı. Güneşlik fiyatı parçası 3900 TL imiş. Diğer güneşlik de hiç sağlam durmuyor. Yazılanları okudum ama ne yapmam gerektiğini bilmiyorum.
Kronik sorun kasa değişecek başka bir çözümü yok maalsef

Upvote 0
Kronik sorun kasa değişecek başka bir çözümü yok maalsef
2013 model araç çok yaşlı da değil ama bu tür sıkıntılar gerçekten insanın canını sıkıyor. Satılırken bile cam tavanlı olması aracın ne kadar değerini arttıran bi donanım

Upvote 0
Merhaba arkadaşlar,

Merhaba acaba bu sorununuzun çözümü nasıl oldu sorun nerdeymiş bende de aynı problem var ama neyden oluyor onu bilmiyorum

Upvote 0
Merhaba acaba bu sorununuzun çözümü nasıl oldu sorun nerdeymiş bende de aynı problem var ama neyden oluyor onu bilmiyorum
eğer su tahliye kanalı problemli değilse cam tavanın kasası çatlaktır ve değişmesi gerekiyor

Upvote 0
Merhaba arkadaşlar,

Şu paylaşımı yapalı 2 sene olmuş ve su alma problemi bir türlu çözülemedi. Yetkili serviste 1.5 ay kaldı iç döşeme söküldü yapıldı dendi test edildi ama geçen yagmurda gene aynı yerden su girdi. Simdi tekrar servise verdim. Bakalım ne olacak.. Sunrooftan soğudum vallaha...

Upvote 0
Benim aracında perdesi ıslanıyor ve perdenin oraya dolan su tavan döşemesinde ön direklerin üstüne düşüyor ve döşeme çok az ıslanıyor cözüm bulamadım bir türlü en son fitilin kanalına dayson sürüp oturtacam kasada çatlak filan göremedim su testi yaptığımda ilk önce perdenin oraya su toplanıyor sonra ordan döşeme ıslanıyor

Upvote 0

Geri
Üst Alt