Cam tavan su alma problemi

JuMaRu

Yeni Üye
İsim
Yusuf
Aracim cam tavandan su alıyor bir türlü nedeni anlaşılamadı, tecrübelerinize ve çözebilecek bir ustaya ihtiyacim var.

IMG_20190419_151630__01.jpg.fa7d9d9fe4759823edb49ac71207328c.jpg

Ekli dosyayı görüntüle 52769
Sadece bu bölgede sorun var hocam her yagmurda yapmıyor bu gün Cama ayar yaptım su alan kısım diğer tarafa göre daha yüksekteydi giderleri ve fitilleri temizledim fazlasıyla çamur çıktı kirlenen bölgeyi Active Clean ile temizledim Yarın %90 yağmurlu gösteriyor duruma bakıcaz artık
Sonuna kadar açık kasada gözle görülen çatlak var mı bakın hocam

Upvote 0

Sonuna kadar açık kasada gözle görülen çatlak var mı bakın hocam
Şuan gözle görülür bir çatlak deforme vs yok bir ara tavanı söküp giderlerin borusunu kontrol etmek istiyorum genleşmeden dolayı çıkmış olabilirmi ama oda meşakkatli bir iş

Upvote 0
Cam tavanlı araç benimde mevcut ve böyle konuları her okuduğumda korkuyorum beni. Başıma ne zaman gelecek diye. Ne kenarlarının çatlaması biter ne su alması biter gerçekten şuanda 250-300 bin tl bandında satılan bu araçlar ( en düşük fiyat ) nasıl oluyorsa böyle sorunları oluyor anlamıyorum . Diğer markalarda da bmw mercedes gibi bu tip sorunlar var mı acaba bilen aydınlatsın yoksa biz golf sahiplerine özel mi

Upvote 0
Şuan gözle görülür bir çatlak deforme vs yok bir ara tavanı söküp giderlerin borusunu kontrol etmek istiyorum genleşmeden dolayı çıkmış olabilirmi ama oda meşakkatli bir iş
Ankarada isen müsait bir zaman uğra biraz bilgi verebilirim. Malesef su kaçakları conta ve gider kaynaklı oldugu gibi kasa çatlagı kaynaklıda olabiliyor. Kasanın içi bir havuz gibi su kasanın içinde dolaşıp giderlerden akıp gidiyor. Malesef esnemeler ile bile kasa çatlamaları mevcut. Çogunlugu kaza kaynaklı. Malesef kasa çatlaklarının tamiride çok zor. Golf u bilen kasa tamiri yapan ustalar 10-15 bin arası fiyat veriyor tamirine. Sorun yaşayan herkesin allah yardımcısı olsun.

Son düzenleme:
Upvote 0
Dam akıtmadığı sürece
Yinede 2. Elde

+20.000 bedeli olan bir özellik.

Upvote 0
Ankarada isen müsait bir zaman uğra biraz bilgi verebilirim. Malesef su kaçakları conta ve gider kaynaklı oldugu gibi kasa çatlagı kaynaklıda olabiliyor. Kasanın içi bir havuz gibi su kasanın içinde dolaşıp giderlerden akıp gidiyor. Malesef esnemeler ile bile kasa çatlamaları mevcut. Çogunlugu kaza kaynaklı. Acı bir tecrübe ile günlerce mesai zaman harcayarak kendi sorunumu çözdüm. Ve inanın hiçkimse yardım etmedi. Malesef kasa çatlaklarının tamiride çok zor. Golf u bilen kasa tamiri yapan ustalar 10-15 bin arası fiyat veriyor tamirine. Sorun yaşayan herkesin allah yardımcısı olsun.
Gün içinde Sunroof tamiri yapan bir usta ile görüştüm komple kasayı tamir edip sorunsuz bir şekilde verebilcegini söyledi maliyet olarak (4-5Bin arası fiyat verdi) üst taraf komple sökülcek araç 4-5gün kalıcakmış ayriyetten 2013 A3 2014-2015 Golflerde kasa çatlagı kronik olduğunu söyledi ne kadar doğrudur bilemem fakat sadece sağ ve sol kapı tutamaçlarının üstüne olması ilginç bir durum harici bir yerde hiç leke ve ıslaklık yok. Sizdeki sorun neydi

Upvote 0
Gün içinde Sunroof tamiri yapan bir usta ile görüştüm komple kasayı tamir edip sorunsuz bir şekilde verebilcegini söyledi maliyet olarak (4-5Bin arası fiyat verdi) üst taraf komple sökülcek araç 4-5gün kalıcakmış ayriyetten 2013 A3 2014-2015 Golflerde kasa çatlagı kronik olduğunu söyledi ne kadar doğrudur bilemem fakat sadece sağ ve sol kapı tutamaçlarının üstüne olması ilginç bir durum harici bir yerde hiç leke ve ıslaklık yok. Sizdeki sorun neydi
Hocam aracınızda kaza boya değişen var mı sizin.

Son düzenleme:
Upvote 0
Hocam aracınızda kaza boya değişen var mı sizin. Benim kasada kılcak bir çatlak vardı kendim söküp halettim çok şükür. Ustalar ile imtahanı olan konu yazan eski abiler var forumda hiç güvenmeyin. Bu öyle üstünden su tuttugunuzda damlatacak bir sorun değil. Sadece yağmurda belli oluyor.
Sol ön çamurluk değişik Şase Kule ve Direkler Airbag'ler orijinal yani büyük bir kazası yok dediğiniz gibi sadece yağmurda yapıyor araç yıkanırken vs bir sorun olmuyor bu gün su pompasıyla heryeri tazyiksiz bir biçimde ıslattım tavanı açtığımda kasanın( tahliye bölgeleri ) hiç ıslaklık yoktu gün içinde tavanda ıslaklık lekelenme vs olmadı Geçen kış hiçbir sorun yoktu . Şuanda şakır şakır bi ıslanma yok ilk ıslaklık 1 ay önce oldu giderleri temizledim slikon sprey ile fitil bakımı yaptım o zamandan bu yana bayağı bir yağmur yağdı ankara'da sadece dün bindiğimde lekelenmeyi gördüm 1 aydır bir sorun yoktu.

Upvote 0
Sol ön çamurluk değişik Şase Kule ve Direkler Airbag'ler orijinal yani büyük bir kazası yok dediğiniz gibi sadece yağmurda yapıyor araç yıkanırken vs bir sorun olmuyor bu gün su pompasıyla heryeri tazyiksiz bir biçimde ıslattım tavanı açtığımda kasanın( tahliye bölgeleri ) hiç ıslaklık yoktu gün içinde tavanda ıslaklık lekelenme vs olmadı Geçen kış hiçbir sorun yoktu . Şuanda şakır şakır bi ıslanma yok ilk ıslaklık 1 ay önce oldu giderleri temizledim slikon sprey ile fitil bakımı yaptım o zamandan bu yana bayağı bir yağmur yağdı ankara'da sadece dün bindiğimde lekelenmeyi gördüm 1 aydır bir sorun yoktu.
Yani çok emin konuşmayım ama yüzde 90 kasanızda çatlak var. Yerleri baya kötü tavanın komple söküküp tam nereden akıtıyor belirlenmesi lağzım. Kendinm yapabilirim diyorsanız tavanı 500 tl ye söküyorlar. Söküp öyle gezin bi süre nereden sızdıgını sizden başkası bulamaz. Sadece yağmurda belli oluyor çünkü

Upvote 0
Yani çok emin konuşmayım ama yüzde 90 kasanızda çatlak var. Yerleri baya kötü tavanın komple söküküp tam nereden akıtıyor belirlenmesi lağzım. Kendinm yapabilirim diyorsanız tavanı 500 tl ye söküyorlar. Söküp öyle gezin bi süre nereden sızdıgını sizden başkası bulamaz. Sadece yağmurda belli oluyor çünkü
2 ihtimal var 1.Sizin dediginiz gibi kasa çatlağı 2. sadece sağ sol kapının üstünde belli bir bölgenin ıslanmasından dolayı tahliye borusu bu gün ayar ve temiziliğini tekrardan yaptım Cumartesi ve pazar günü ankara yağmurlu bakalım pazartesi tekrardan aynı görüntü ile karşılaşçakmıyız.

Upvote 0
2 ihtimal var 1.Sizin dediginiz gibi kasa çatlağı 2. sadece sağ sol kapının üstünde belli bir bölgenin ıslanmasından dolayı tahliye borusu bu gün ayar ve temiziliğini tekrardan yaptım Cumartesi ve pazar günü ankara yağmurlu bakalım pazartesi tekrardan aynı görüntü ile karşılaşçakmıyız.
Umarım karşılazmazsınız üstadım. Geçip gitmiştir. Çok selamlar

Upvote 0
@JuMaRu normalde perdenin bu tarafina su gelmemesi lazim ama tahliye deliklerinin üstündeki sağ ve sol köşelerden bu belirttiğim yere sızıp tavan döşemesine damlıyor, tahliye kanallari açık, ön camı söküp taktık olmadı.
Merhabalar aracımda su alma sorunu vardı konudada belirttiğim gibi .Sorunu 1-2 hafta öncesinde sonuca kavuşturdum sanayide ustalar direk kasa çatlak değişecek faiş fiyatlar çıkardılar en sonunda bir anlık sinirle ben yaparım bunu diyerek @GGUROLL hocamın tavsiyeleriyle işin içine girdim tavan döşemesini kendi imkanlarımla söküp eve çıkardım(Lazım olan arkadaşlara fotoğraflarla anlatabilirim nasıl söküldüğünü)öncelikle el feneri ile her bir karışı çatlak varmı diye kontrol ettim göz yanılması olmasın diye bunu 3-4gün tekrarladım kasa sapasağlam çizik dahi yok sonrasında yaklaşık 1.5-2 hafta döşeme olmadan gezdim ve su akıtan yerin tespitini yaptım ve fotoğrafladım 1. fotoğraf cam tavan kızağının mekanızmasının bulunduğu yer altında plastik bir muhafaza bulunuyor tapa gibi ama su geçirmemek için yapılmış bir ürün değil sağ ve sol olmak üzere sorunum bire bir aynı deliklerden geliyor(1.fotoğraf L şeklindeki plastik parça delikleri) ve fotoğrafta dikkatli bakarsanız ıslanmış bir şekilde aradan perde görünüyor böylece asıl sorunu bulmuş oldum tavanı açtığımda perde sırılsıklamdı normalde o alana su girmemesi lazım asıl sorunun perde ıslanması olması biraz sevindirdi etrafında fitil bulunuyor fitili kontrol ettim orjinal fabrikasyon fitil hiç bir deforme gözükmüyordu ama gevşekti çok hafif çekince tüy çeker gibi geliyordu sonradan su testi yaptım tavanı açıp drenaj yerlerine su döktüm ve fitilin oturdugu yerin altı ıslanıyordu sorunun fitilden olduğunu netleştirdim su döktüğümde aynı deliklerden damla damla sızıyordu içeri başka yerden alıp almadığının sağlmasını yapmak için uzun süre su tuttum arka taraftan alsa o deliklere gelmeden dökülür B sütünü civarını kirletirdi belirttigim deliklere gelmeden bir çok delik bulunmakta aracın ön kısmıdan alsa cam tavan kızagından aşağıya akar delik daha büyük ve daha içte kalıyor belirttigim deliklere gelmeden dökülürdü böylece sorunun tam sağ ve sol ön köşeden oldugunu belirledim servisten yeni fitil almak yerine fitili söktüm(2.fotoğraf) altını temizledim Dayson silikon ile ince bir katman köşelere sürdüm üstüne fitili bastırdım ve tavanı kapattım baskı yapması için. Şuan kökten çözüldü su alma yok olsa dahi kasasında çatlak olmadığını kesinleştirmiş asıl sorunun nerden olduğunu çözmüş bulundum. İnşallah diğer arkadaşlara yardımcı olur.

IMG_7686.jpeg IMG_7577.jpeg

IMG_7575.jpeg

Son düzenleme:
Upvote 0
Merhaba arkadaşlar,

Bu kışla beraber benim de su alma problemim ortaya çıktı. Gectigimiz haftasonu su tahliye kanallari temizlettim. Birkaç gün gayet iyiyidi hem yıkamada hem yağmurda su yoktu.

Evvelsi gün istanbul'dan Ankara'ya geldim. Yol boyunca ve ertsesi gün yagmur hiç durmadi ve maalesef aynı yer yine ıslandı. Delirmemek elde degil.

fotografta gözüktüğü üzere Yine aynı yer ıslandı. Önceki yorumlari okudum degisik fikirler var. Nette araştırma yaptım oto sanayilerde sadece sunroof tamiri yapan yerler de var, bu konuda dusunceleriniz nelerdir? Veya dogrudan servise mi gitsem.

Bir de bu su alma problemi sizce kullaniciya mı yüklenmeli? yoksa markanın ayıbı mı?

Ekli dosyalar

• 20220119_134429.jpg
    20220119_134429.jpg
    106.8 KB · Görüntüleme: 17
Upvote 0
Merhaba arkadaşlar,

Bu kışla beraber benim de su alma problemim ortaya çıktı. Gectigimiz haftasonu su tahliye kanallari temizlettim. Birkaç gün gayet iyiyidi hem yıkamada hem yağmurda su yoktu.

Evvelsi gün istanbul'dan Ankara'ya geldim. Yol boyunca ve ertsesi gün yagmur hiç durmadi ve maalesef aynı yer yine ıslandı. Delirmemek elde degil.

fotografta gözüktüğü üzere Yine aynı yer ıslandı. Önceki yorumlari okudum degisik fikirler var. Nette araştırma yaptım oto sanayilerde sadece sunroof tamiri yapan yerler de var, bu konuda dusunceleriniz nelerdir? Veya dogrudan servise mi gitsem.

Bir de bu su alma problemi sizce kullaniciya mı yüklenmeli? yoksa markanın ayıbı mı?
Geçmiş olsun , tamamen markanın ayıbı yağmur yağabilir bu araçlar her şartlarda test edilip yapılıyor Golf 7 sahibiyim aracımı çok sevmeme rağmen kronik sorunları asla bitmiyor

Upvote 0

Merhaba arkadaşlar,

Sızdırmazlık sağlayan kauçuk fitillerin durumu deformasyon vs.. var mı kontrol edilmeli., bir de su tahliye kanalının hortumu yerinden çıkmış olabilir., genelde sorun su tahliye hortumunun yerinden çıkmasından kaynaklanıyor.!

Upvote 0

Geri
Üst Alt