Cam tavan su alma problemi

JuMaRu

Yeni Üye
İsim
Yusuf
Aracim cam tavandan su alıyor bir türlü nedeni anlaşılamadı, tecrübelerinize ve çözebilecek bir ustaya ihtiyacim var.

IMG_20190419_151630__01.jpg.fa7d9d9fe4759823edb49ac71207328c.jpg

@JuMaRu kur sağolsun, servis ücretleri saçma sapan fiyatlara vardı. Sizdeki problemin görülme sıklığı yüksek mi acaba? Yoksa çok nadir görülen bir durum muydu ?

Upvote 0

@JuMaRu kur sağolsun, servis ücretleri saçma sapan fiyatlara vardı. Sizdeki problemin görülme sıklığı yüksek mi acaba? Yoksa çok nadir görülen bir durum muydu ?
Kaza dışında çok nadir bir olay, çünkü çevre illerde kime gösterdiysem ilk defa görüyorlardı, panik yok yani. Sadece usta adı altındaki dolandırıcılara dikkat edin.

Upvote 0
yağmurlu bir günden sonra bu sabah bu manzara ile karşılaştım aracım 2016 model hiç sunroof bakımı yaptırmadım biriken suyu parmağımla itekledim biraz ama zor gitti akşam tekrar kontrol ettiğimde su yoktu ama aklım takıldı

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2021-10-16 at 18.43.56.jpeg
    WhatsApp Image 2021-10-16 at 18.43.56.jpeg
    158.2 KB · Görüntüleme: 68
Upvote 0
yağmurlu bir günden sonra bu sabah bu manzara ile karşılaştım aracım 2016 model hiç sunroof bakımı yaptırmadım biriken suyu parmağımla itekledim biraz ama zor gitti akşam tekrar kontrol ettiğimde su yoktu ama aklım takıldı

Ekli dosyalar

• Screenshot_20211016-193648_Chrome.jpg
    Screenshot_20211016-193648_Chrome.jpg
    73.5 KB · Görüntüleme: 23
Upvote 0
Merhabalar golf tutkusu üyeleri... üyemizin fotoğrafında işaretlemis olduğum cogu kullanicida olan sorun bende de var. Fitil sunroof cercevesinden ayrılmaya baslamis kenarlardan. Sıcak,soğuk, kullanılan şampuan vs. Fitilin özelliğini kaybetmesine neden oluyor anladığım kadarıyla. Bu fitil degisiyormu ne gibi islem yapabiliriz?Sonradan şu akıtma vs gibi problemlere neden olabilirmi?

Ekli dosyalar

• Screenshot_20211016-193648_Chrome.jpg
    Screenshot_20211016-193648_Chrome.jpg
    73.5 KB · Görüntüleme: 36
Upvote 0
Merhabalar golf tutkusu üyeleri... üyemizin fotoğrafında işaretlemis olduğum cogu kullanicida olan sorun bende de var. Fitil sunroof cercevesinden ayrılmaya baslamis kenarlardan. Sıcak,soğuk, kullanılan şampuan vs. Fitilin özelliğini kaybetmesine neden oluyor anladığım kadarıyla. Bu fitil degisiyormu ne gibi islem yapabiliriz?Sonradan şu akıtma vs gibi problemlere neden olabilirmi?
Biraz su geçirmez silikon işini halleder

Upvote 0
Çok net değil fotoğraf ama sorun tahliye borularinda gibi temizletmelisin. 2 yilda bir bakim yaptirmaya çalış, çamur yağınca tıkanıyor.

Upvote 0
@JuMaRu merhaba açtığınız konuda cam tavanın köşeden tavan döşemesinin su aldığını yazmışsınız,

aynı durum bende de var sol güneşliği indirince orda su akmış kurumuş gibi leke oluyor , çok az bir kısım , siliyorum gidiyor ilk yağıştan sonra yine aynı ,

giderlere baktırdım açık ve su tahliye oluyor ama orası devamlı ıslanıyor ,

komple değiştim demişsiniz ama tam anlayamadım , tam olarak nasıl çözdünüz sorunu ..

teşekkürler...
Giderler açıksa üstad, kasada çatlak vardır. Sanroofu aç üst bölgede kadasında yanı gözle görülür bir çatlak var mı bak. Su alam bölgenin fotosunu atarsan yardımcı olabilirim.

Upvote 0
benim ön taraftaki su giderleri tıkalı nasıl açıcam onları bilemiyorum

Upvote 0
Merhabalar aynı sorun aracımda mevcut bu gün yol üstü geçerken Aydoğanlar vw'ye sordum 200-300 bir şey ise alıp değiştireyim dedim fitil alanını altın ile kaplatsak tutmıyacak bir fiyat çıktı fitilin alta çökme sebebi cam tavanın ayarsızlığından dolayı kapandığı zaman fitili aşağı itiyor zamanla deforme oluyor. . Görünen fitil Tek gelmiyor Komple kasa olarak almanız gerek Cam tavan perde motor hariç komple kasanın değişmesi gerekiyormuş( Güncel fiyat 44BİN TL. )

Upvote 0
Gözlük kabı ve çevresinde ıslanma yaşayan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirim.

Upvote 0

Gözlük kabı ve çevresinde ıslanma yaşayan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirim.
WhatsApp Image 2021-12-03 at 18.44.33 (1).jpeg
Sadece bu bölgede sorun var hocam her yagmurda yapmıyor bu gün Cama ayar yaptım su alan kısım diğer tarafa göre daha yüksekteydi giderleri ve fitilleri temizledim fazlasıyla çamur çıktı kirlenen bölgeyi Active Clean ile temizledim Yarın %90 yağmurlu gösteriyor duruma bakıcaz artık

Upvote 0

Geri
Üst Alt