Araç ve segment değişimi

Yeni Peugeot ve Citroen araçlar gerçekten konfor ve tasarım anlamında iyiler, tek sorun psa’daki elektronik sorunları ki azalsa da halen varlar. Bunlara katlanırsanız öneririm. Vag için ise durum çok başka, vag son 3-4 senedir üretim kalitesinde bir miktar geri gidişte. Modellerden maliyet azaltma adına saçma sapan yerlerde tasarruf ediyorlar ki bu rahatsız edici. Vag’dan açıkçası başka markaya geçilebilir sadece o karakteristiği ararsınız önce sonralarda alışılır. Seat ateca da önerebilirim bu noktada oldukça güzel bir araç o sınıfta. Bmw dersek aklıma gelen tek şey Psa’dan daha fazla sorun olur, aman uzak durun derim başka da bir şey demem. 

tiguan’ın dolusunu alabilecekseniz evet kalitesi zaten iyi, ancak alamayacaksanız önermem. Artık dünyada güvenlik asistanları standart olurken kalkıp halojen farla yaşama gayreti bana biraz çağ dışı geliyor. 

bu araçların kardeşi Opel grandland x var ki piyasasının olmaması itibariyle önermem. Size önerebileceklerim tiguan, ateca, karoq, kodiaq, 3008, c5 aircross. 

ancak şunu net söyleyebilirim bunları test ederseniz ve yeterli bütçeniz varsa kodiaq’ı denediğiniz an başka araç bakmazsınız bile. 

bu arada t-roc’dan koşarak kaçınız, kalitesi Kore arabalarının bile çok altında, dediğim gibi Volkswagen’deki geri gidiş trendine ilişkin pastanın üzerine dikilmiş çilek t-roc oluyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:

@tiesay troc un golfden farki yok benim gozumde hacimsel anlamda.tiguende cok fazla para o RakamlarA ciktiktan sonra baska secenekler one cikiyor.nacizane fikrim bos bi arac asla almam  aircross cam tavan hayalet ekran 8ileri otomatik  ben aslinda bi tas ile bi cok kus vurmanin pesindeyim hem farkli segment,sanziman otomatik yaKit dizel 

@Kaaan95.ky bircok test videosu izledim.youtubeun en onemli isimleri bunlar hicbiri kotubisey soylememis.

Hatta bi arkadas var aracini satmis veda videosu koymus.ev almak icin satmis.kesinlikle yine bu aractan alicam diyor.kendide eside cok seviyormus araci.

@tiesay troc un golfden farki yok benim gozumde hacimsel anlamda.tiguende cok fazla para o RakamlarA ciktiktan sonra baska secenekler one cikiyor.nacizane fikrim bos bi arac asla almam  aircross cam tavan hayalet ekran 8ileri otomatik  ben aslinda bi tas ile bi cok kus vurmanin pesindeyim hem farkli segment,sanziman otomatik yaKit dizel 
Troc cross over(B suv) segmentte bulunuyor. (Audi Q2, Nissan Juke, 2008, Ford ecosport, crossland x vs..) 

Golf ise sedan C segmentte bulunuyor ancak hacim olarak dediğiniz gibi Troc gibi. 

Ancak kalite anlamında bırakın Troc u, Q2 bile Audi demeye bin şahit ister. 

C5 Aircross fiyatı size uygun geliyorsa bence net tercih edilir, hatta Tiguan orta paket almak yerine C5 full paket almak benim için çok daha tercih edilesidir. 

4-5 tane alternatif x y z  araç lafı geçiyor ama 

C5 dahil diger 5 tanesinin bayi anahtar sallama fiyatı olmadan arac almak bana aykırı geliyor.

C5 deki Onca donanımı sol kefeye koyupta sağ kefe boş kalırsa 

F/P hesaplamalarının pek anlamı yok gibi

Geçen forumca dip gaz vererek

@rline üyemizi 

Haziran başı gelecek comf. 1.5 sunrooflu golften vazgeçirerek 

Ekselans 1.5 leon aldırdık

Aldığı araç 198 bine mal oldu 

Beklediği golf  araç 230 binden gelecek çünkü 

comf Golfte Sunroof olduğu an şaaaak %60 ötv ye giriyor 

Dh de 2 gün önce Sunroofsuz comf 1.5 golf için hazirana verilen fiyat görselini ekliyorum 214 ! 

Sunrooflusu dediğim gibi 230 olacak  ! Çünkü tam sınırda (aracın vergisiz fiyatına değil sunroof bin liralık herhangi bir opsiyon eklesen % 60 a giriyor)

Şimdi @rline ın aldığı ekselans leonu tartmak daha basit

+ Ön led

+Keyless go

+Geri görüş 

+Hayalet 

+8 inch media

+Katlanan ayna

Biri 198 

Haziranda gelecek sunrooflu comfort golf 230 !

Böyle tartmak lazım bana göre ? 

IMG_20200519_231612.png

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam troc sınıf olarak crossover segmentte, yani C5 aircross ile aynı tutulmaması gerekir. Hem de troc için hatta q2 de dahil kalite algısı hiç düşündüğünüz gibi değil. 
Tiguan için de C5 üzerine hem fiyat farkı vermesi gerekecek, hem de kuru tip dsg şanzıman olması her daim soru işareti olarak kalacak. 
Bence 3008 veya C5 aircross gerçekten iyi araçlar. 
Tiguan 2019 ikinci yarisindan itibaren dq381 yeni nesil 7ileri dsg ıslak kavrama kullanıyor. Öncekiler 6ileri dsg ıslak.

SM-G973F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt