Araç ve segment değişimi

Golf’ümü satıp suv alacak olsam, ilk sırada C5 Aircross var. Hatta Golf’ü satıp daha spor bir araba almayacaksam yine C5 Aircross alırım. Mevcut teknolojik donanımıyla uzun süre kullanılabilecek bir araba. Citroen’in kronik şanzıman ve motor problemlerinin de giderildiği söyleniyor bir süredir.

Aracimi 4.5 senedir kullaniyorum.beni hic uzmedi daha 2 ay once orjinal sileceklerini degistirdim.hala cok memnunum belkide daha binicem ama artik 2 cocuk olunca ve aralarinda 3 yas olunca mecburen oncelikler ihtiyaclar degisiyor.eger param olsa golfu asla satmam dursun ikinci arac o kadar memnun kaldim.kaldiki dedimya beni hic uzmedi.nerdeyse aldiğim fiyati 2 ye katladi.mesela kiziyoruz vw ye ama stepneye jant lastik koymus.bunu bilmiyorum vw harici veren var mi.kumanda ve kontrol tuslarinda en ufak bi deforme yok.citroen bana cok yabanci birakin kullanmaya hic icine binmisligim yok. Her ne kadar cok olumlu yorumlar olsada kalite konusunda olumsuz yorumlarda var.en iyisi guzel bi test yapmak

@yunusaktas91 bu videoyu izledim hatta c5 ile alakali youtube taki butun videolari izledim.aklima cok yatti.birde bu aracin konforunu cok övüyorlar.zaten lansmandada uçan hali diye tanitmislar

@sergentunc tiguen cok kaba ve buyuk arac eskisi guzeldi.pevgeotu goruntuden direk eledim.c5 suanlik durus olarak renk konbinasyonu olarak cok hosuma gitti.fiyatida onlara göre makul

Bir fransıza verilecek üst limitim vardır

Mesela 2008 ? 

Ocak 28 de ilk gelen parti  dizel  allure bayi anahtar sallandırmalı fiyat 196

Araya corona girdi kur artı kabul 

Şu an bu araca vereceğim para 215 ile sınırlı! Bu fiyata aldıktan sonra halay çekerim 

Fazlası ? Vahhh çekerim

Fransız işte ?

300 bin telaffuzu ? Nusret tarifesine girer . .

Aracın şekil şemal hiçde 300 bin lik degil bence 

Sonuc olarak hep benceler?

Benim yanından geçmeyecegim mk8 icin  5 ay sıra olacak o da ayrı konu

Ya aslinda beni bu tercihe yonelten 2.el piyasasi d segmenti arac bakiyordum 

2016 opel insignia sport bakiyordum ilk baktigimda 130binlerde olan arac suan 190bin oldu.ve kesinlikle eyvallahlari yok.4senelik araca o paralari vermektense orta paket hemde jeep 240bin gibi fiyat cazip gibi

kullanıcılarının çok memnun olduğu bir araç bence doğru seçim yeni bir yüz düşük yakıt tüketimi cabası 

@41HU367 hocam keşke demek istemiyorsaniz tiguan alın...

Golf derdim fakat ihtiyacınız vermiş en uygun tiguan olmadı t-roc 

Nedeni ilk etapta cezbedici özelliklerı olabilir fakat malzeme kalitesi sürüş dinamiği ki hele o arkadan görünüm (bence ) ...

vermiş olduğunuz rakam çok citti 2. El de wv yanina yaklamaz zaten...

pişmanlık olacaktır golf ten ve wv den sonra...

Bence wv terk edilecekse audi alınmalı (a3 haric:)) audi veya bmv tercih edilmeli keşke dememek için birçok kalem var...

Tabiki taktir sizindir...

Ne alırsanız şimdiden hayırlı olsun guzel mutlu günlerde kullanmaniz dileği ile...

@41HU367 hocam keşke demek istemiyorsaniz tiguan alın...

Golf derdim fakat ihtiyacınız vermiş en uygun tiguan olmadı t-roc 

Nedeni ilk etapta cezbedici özelliklerı olabilir fakat malzeme kalitesi sürüş dinamiği ki hele o arkadan görünüm (bence ) ...

vermiş olduğunuz rakam çok citti 2. El de wv yanina yaklamaz zaten...

pişmanlık olacaktır golf ten ve wv den sonra...

Bence wv terk edilecekse audi alınmalı (a3 haric:)) audi veya bmv tercih edilmeli keşke dememek için birçok kalem var...

Tabiki taktir sizindir...

Ne alırsanız şimdiden hayırlı olsun guzel mutlu günlerde kullanmaniz dileği ile...
Hocam troc sınıf olarak crossover segmentte, yani C5 aircross ile aynı tutulmaması gerekir. Hem de troc için hatta q2 de dahil kalite algısı hiç düşündüğünüz gibi değil. 

Tiguan için de C5 üzerine hem fiyat farkı vermesi gerekecek, hem de kuru tip dsg şanzıman olması her daim soru işareti olarak kalacak. 

Bence 3008 veya C5 aircross gerçekten iyi araçlar. 

Geri
Üst Alt