Araç ve segment değişimi

41HU367

Üye
İsim
YLDRM41
Arkadaslar hepinize selamlar.2016 yılından beri büyük keyifle kullandığım ve her konuda sonderece memnun olduğum golfümü gelişen ihtiyaclar neticesinde degistirmeye karar verdim.

Aklımdaki arac citroen c5 aircroos 1.5dizel 8 ileri otomatik aracin goruntusu beni cok etkiledi full paketinin fiyatida suv araca gore makul seviyede.tek cekingem vw ile arasindaki kalite farki.arac baya bi dolu.formumuzda  bilgi sahibi arkadasların yorumlarıni bekliyorum.

Bir arkadasim sıfır olarak aldı. En dolusu kalite olarak 10 numara ama fiyat şuan 300 bin bandında bilginiz vardır umarım.

C5 aircross gerçekten güzel araç. Donanımları da söylemeye gerek bile yok en dolu pakette. Başarılı bir araç. Kalite olarak Golf'ten sonra biraz düşük kalsa da donanım avantajıyla mutsuz etmez bence. 

VW’nin highlineda verdigi standart donanimlari Fransizlar artik neredeyse baz pakette veriyor [emoji2] Yıl olmuş 2020, passat gibi D segment araca tofaş klimasi koyuyorlar [emoji2]

Araclar karaborsaya düşmemiş olsa alt segment olmasina ragmen düşünmeden 2008e geçerim, ki siz C5 aircross diyorsunuz.
Bence mükemmel bir tercih. Hayirli olsun [emoji2325]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bana mart teslim  shine donanim dizel otomatik icin 255 bin lira teklif edilmisti (cetas büyükcekmece), simdi 270 civaridir

Güzel araba ama kullaniciya gider, benim gibi heryil araba degistiren VW kullanicisini 2.elde üzer.

C5 aircross çok güzel araç kasım ayında shine donanım eat 8 dizel için 200bin tl diyorlardı, şimdi uçtu gitti maalesef. 

Bu arabada arka koltuklar bildiğiniz 3 ayrı koltuk gibi. Yani sağ ve sol koltuklara bebek oto koltuğu koyup ortasına bir kişi oturabiliyor. Bunu bizim araçlarda denerseniz mesala ortaya sıfır beden manken sığmaz. 

500lt bagaji var koltuklar one cekilince 750ltye kadar cikabiliyormus.valla beni daha cok aracin dis gorünümü etkiledi cift renk konbinasyonu harika.mesela deri paketi var aslinda o kalitesiz plastiklerden kurtarir ama oda 20bin istiyorlar.gecen gun gordum golf 1.5tsi 235tl istiyorlardi.daha bayiyle konusmadim yarin muhtemelen donus yaparlar.bazen fiyatlar bayide bayagi fark ediyor.ben uzun vadeli ddusunuyorum golf 4 yili gecti bunu alirsam en az 10 yil binerim diye dusunuyorum.golften sonra arac secerken insan isteristemez secici oluyor.o yuzden formda boyle bi konu actim.golf kullanicilarinin yorumlari benim icin cok onemli

@krym yeterki istedigim begendigim keyif aldigim  araci alayim inanin cok cok uzun sure degistirmem.

@Hsmpsn oylede iste bazi yaptiklarinada anlam veremiyorum.mesela bagaji ayakla aciliyor fakat kaputuna amirtisör koymamislar.koltuklarda elektrik yok bunun yerine paket olarak satiyorlar.kapi ic plastikleri sert plastik 

@AhmetCakmak bakalim niyetlendik once bi test surusu yapicam ondan sonra birde enteresan bi durum benzinliyle dizeli arasinda fiyat farki yok

@typhoons ewet 300binliraya enfulu +surus destek paketi+deri paketini alinabiliyor.bu piyasada suv bi arac dizel 8 ileri sorunsuz otomatik vites full opsiyon bana mantikli geldi.belkide biraz bekleyip kronik sorunu olacak mi gormek lazim kaldiki bu arac baya satacak gibi

@41HU367 Öncelikle işiniz zor şimdiden kolay gelsin hocam :)

Bende 4-5 ay öncesine kadar böyle bir arayış içindeydim ve tercihimi Tiguan'dan yana kullandım..

Bütün alternatifleri değerlendirdiniz mi ?

Tiguan Allspace, Ateca, 3008, 5008 ? Belirttiğiniz rakamlara bu araçlardan da var..

@41HU367 Sadece kapı plastikleri sert değil aracın içersinde yumuşak malzeme yok hocam. Kalite olarak kendi görüşüm Golf'ün kenarından köşesinden geçemez. Ama bizim Golf'lerde doluluk olarak C5 Aircross'un yanından geçemez 😊 kuzenim çok istiyordu bayağı bayileri gezdik Ateca'da karar kıldı. Tiguan falan da çok gereksiz pahalı bir araç gerçekten.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt