Golf 7 Akü Değişimi

Bende serviste degistirtim ayni aku 1.2tsi 59 amper varta

Bende serviste degistirtim ayni aku 1.2tsi 59 amper varta
Hocam sizin akü de tıpalar sökülmüş mü acaba ? Golftutkusu sayfasında bir konuda buldum da akü nün tıpası sökülmesi gerekiyor gaz salınımından dolayı falan diye

Ekli dosyayı görüntüle 52136
Bugün serviste aracıma takılan akü bu yorumlarınız nelerdir arkadaşlar ? Garantiden değişim yaptılar ve ücret ödemedim aracım 2019 model golf 1.5 TSİ highline
Herşey olması gerektiği gibi hiç bir sıkıntı yok., akünün eksi (-) kutup başı üzerindeki koruma kapağını yerinden çıkarıp kutup başı üzerine kazınmış üretim tarihini kontrol ediniz başka bişey yapmanıza gerek yok., YALNIZ kutup başını üzerindeki koruma kapağını sökerken dikkat edin tırnaklarını kırmayınız..!!

Hocam sizin akü de tıpalar sökülmüş mü acaba ? Golftutkusu sayfasında bir konuda buldum da akü nün tıpası sökülmesi gerekiyor gaz salınımından dolayı falan diye
Benim gördüğüm fotoda sökülmemiş.

Herşey olması gerektiği gibi hiç bir sıkıntı yok., akünün eksi (-) kutup başı üzerindeki koruma kapağını yerinden çıkarıp kutup başı üzerine kazınmış üretim tarihini kontrol ediniz başka bişey yapmanıza gerek yok., YALNIZ kutup başını üzerindeki koruma kapağını sökerken dikkat edin tırnaklarını kırmayınız..!!
Hocam sabah bakacağım inşallah. Bu akü deki tıpa mevzusu var ve bilgilendirmeyi siz yapmışsınız okudum yazınızı bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim benim araçta da sökülmemiş sökeyim mi acaba ?

Yol yardim gelip taktmisti.herhangi birsey sokmedi

Sıkıntı yok., en iyisini yapmışsınız., kargocu aküyü getirdiğinde çatlak vs.. var mı kontrol edip öyle teslim alınız., ve akünün üretim tarihini kontrol ediniz (3-4 aydan eski olmasın)., hayırlı olsun..
Tekrardan selamlar hocam. Haftasonu montajını yaptım akünün. Çok şükür start-stop 2 sene sonra çalışmaya başladı :) bu arada eksi kutup başına eski aküden çıkan korumayı taktım. Yeni kutup başı boş kalınca ona da üstünden çıkan korumayı kesip onu taktım :) vcds’ten de 70ah yaptım yeni akü değerini. Fakat seri numarasını ve üretici kısmını değiştirtmedi, ben de öyle bıraktım. Kodlamaya dair başka bir şey gerekmiyor sanırım değil mi? Bir de arkadaşlar tıpadan bahsetmiş de ben tıpa falan bulamadım benim aküde :) efb’lerde mi oluyor sadece acaba?

Ekli dosyalar

• BEFFF1B1-7B31-44E9-96DE-93C24E022FCA.jpeg
    BEFFF1B1-7B31-44E9-96DE-93C24E022FCA.jpeg
    134.7 KB · Görüntüleme: 49
  • 0F68EC40-9519-4B23-9BA6-4FD9EF122232.jpeg
    0F68EC40-9519-4B23-9BA6-4FD9EF122232.jpeg
    138.3 KB · Görüntüleme: 47

Tekrardan selamlar hocam. Haftasonu montajını yaptım akünün. Çok şükür start-stop 2 sene sonra çalışmaya başladı :) bu arada eksi kutup başına eski aküden çıkan korumayı taktım. Yeni kutup başı boş kalınca ona da üstünden çıkan korumayı kesip onu taktım :) vcds’ten de 70ah yaptım yeni akü değerini. Fakat seri numarasını ve üretici kısmını değiştirtmedi, ben de öyle bıraktım. Kodlamaya dair başka bir şey gerekmiyor sanırım değil mi? Bir de arkadaşlar tıpadan bahsetmiş de ben tıpa falan bulamadım benim aküde :) efb’lerde mi oluyor sadece acaba?
Hayırlı olsun başka birşey yapmanıza gerek yok herşeyi yapmışsınız., tapaları önceden sökülmüş olabilir veya görmemiş olabilirsiniz., şurada resimli anlatmıştm;

https://www.golftutkusu.com/topic/3472-akuenuezuen-markasi-ve-modeli/page/10

Geri
Üst Alt