Golf 7 Akü Değişimi

@forzaGilles Resmen aküye dair literatür yazmışsınız. Çok teşekkürler.

Otokur'da değişim esnasında takılanı, değişeni göremiyoruz. Kendi servisinde üretim tarihini kontrol etmem mümkün değil sanırım ama beklemiş bir aküyü takarak riske girmezler sanırım? Bilemiyorum, Otokur'a da güvenim yok.  Eco akü mevzusunu da buradan okumuştum. Kesinlikle, ucuza kaçıp öyle bir riske girmem zaten. 

Dün akşam araştırdığımda n11 üzerinde de "Apaydınlar oto" akülerinde güzel yorumlar vardı ancak şikayetvar.com'da şikayetler de okudum. Yine de dışarıya karar verirsem, Sakarya'da herhangi bir yerden almaktansa seyahat kısıtlaması kalktığında Kocaeli'ye gidip direkt orada görerek, kontrol ederek taktırabilirim. 

@ogzogz 7 seneye kadar ömrü varsa zaten boşuna evham yapıyorum. Çünkü farlarda, ışıklarda falan hiçbir belirti yok. Henüz  Şubat ayında bakımını yaptırdım (dışarıda), 5 yıllık olduğunu biliyorlar sonuçta ve aküye dair de bir şey söylemediler. Üç ay öncesine kadar her gün kullanıyordum, şimdi haftada bir, belki iki kez. Şehir dışına çıkacağım yakında. Dediğim gibi, yolda kalmaktan korktuğum için değişmeyi düşündüm ama dediğiniz gibi öncesinde ölçüm yaptıracağım, yoktan yere değiştirmeyeyim. 
Şikayetvar.com yanıltıcı olabilir en kusursuz şirketin bile saçma sapan sikayetleri olabiliyor., Alacağınız şey sonuçta bir akü montajı basit sök-tak şeklinde bişey.,

Servise gittiğinizde yedek parçadaki personele veya servis danışmanına aküyü görmek istediğinizi üretim tarihine bakıcam ondan sonra takılmasını istiyorum dediğinizde., geri çevireceklerini zannetmiyorum., sonuçta para sizin kontrol etmekte en doğal hakkınız.,servislerde genelde pek eski tarihli akü olmaz., ama kontrol güvene mani değil.!!

Arabayla az-çok haşır neşir olan arabaya ilgili bir insana kaliteli bir AGM akü 7 sene götürür., ama sürekli media ekranını kurcalayan, araç çalışmıyorken uzun süre müzük dinleyen, ışıkları gereksiz yere açık bırakan veya unutulan bir araçta en kaliteli akü de olsa max. 2-3 sene dayanır.,

Mvcut akünüzü ölçüm yaptırmadan yeni bir akü almayınız., bazı akücüler aküyü sadece boşta beklerken ki değerini ölçerler bu eksik bir uygulamadır., Önemli olan akünün hem boşta bekleme anındaki değeri, hem de "marş basma" anındaki değeri kontrol edilmelidir.

Arkadaşlar merhaba. Konuyu tekrar hortlatıyorum ama bir sorum olacaktı. Aracımın aküsü bitti bitecek çalışırken falan zorlanmaya başladı artık 2 senedir falan da start stop çalışmıyor zaten. Değiştireceğim yakın zamanda. Ankara doğuş otodan fiyat aldım 1717₺’den ZUBİZU indirimi ile 1202₺’ye düştü. 70ah agm dediler. Marka sorduğumda vw ne yolluyorsa onu takıyoruz moll veya varta hangisi varsa o an rafta dediler. N11’den de 1400 küsüre varta 70 ah agm buldum apaydınlar otodan. Şimdi sorum şu gidip markayı kafaya takmadan 2 sene servis garantili aküyü doğuş otoya mı taktırayım. Yoksa varta alayım kodlamasını da vagdan kendim yapıp kendim mi takayım kararsız kaldım. Görüşleriniz nelerdir.

Teşekkürler

@bilocan Devir hesap devri.
servis Varta AGM ye de 1.202₺ diyorsa bence servise ısrar edin ben Varta istiyorum diye getirtirler.
Daha önce forumdan bir arkadaş öyle yapmıştı.
200₺ tasarruf etmiş olursunuz.
Akü dışardan alsanızda Hususi araçlar için 2 yıl garantilidir. Faturasını+Garanti belgesiniz kaybetmemek şartı ile

@bilocan Devir hesap devri.
servis Varta AGM ye de 1.202₺ diyorsa bence servise ısrar edin ben Varta istiyorum diye getirtirler.
Daha önce forumdan bir arkadaş öyle yapmıştı.
200₺ tasarruf etmiş olursunuz.
Akü dışardan alsanızda Hususi araçlar için 2 yıl garantilidir. Faturasını+Garanti belgesiniz kaybetmemek şartı ile
Bir şansımı deneyeyim o zaman hocam. Randevu almaya gidip özellikle belirteyim bari. Bakalım getirecekler mi benim için denemekte fayda var. gerçi şanssız adamımdır ben de :) çok teşekkür ederim yanıtınız için. Bir de oldu ki getirmediler moll takıyorlar yine taktırayım mı yoksa 200-250 fazla verip kendim vartaya mı yöneleyim.

@bilocan Benim araç üzerinde gelen akü Moll EFB 69Ah tı ve 4,5 yıl gitmişti. MOLL da iyi bir akü ama tercihte Varta olduktan sonra ben varta da ısrar ederdim şahsen.
Ayrıca Servislerde iki tip akü oluyor. Eko seri Normal seri.
Gittiğiniz sevisin yedek parçasına giderek ellerindeki aküyü görebilirsiniz. Belki hem moll hemde varta olabilir AGM de

Ben aküyü değiştirdiğimde servise mayıs-haziran 2020 de serviste bir eko vardı birde normal seri dedikleri moll efb vardı moll için 800+işçilik(150tl değiştirme ücreti) demişlerdi.
Ben de apaydınlardan VARTA N70 EFB almıştım 535₺ ye ve kendim değiştirmiştim.
Bende fiyat çok fark etmişti.

@bilocan Benim araç üzerinde gelen akü Moll EFB 69Ah tı ve 4,5 yıl gitmişti. MOLL da iyi bir akü ama tercihte Varta olduktan sonra ben varta da ısrar ederdim şahsen.
Ayrıca Servislerde iki tip akü oluyor. Eko seri Normal seri.
Gittiğiniz sevisin yedek parçasına giderek ellerindeki aküyü görebilirsiniz. Belki hem moll hemde varta olabilir AGM de

Ben aküyü değiştirdiğimde servise mayıs-haziran 2020 de serviste bir eko vardı birde normal seri dedikleri moll efb vardı moll için 800+işçilik(150tl değiştirme ücreti) demişlerdi.
Ben de apaydınlardan VARTA N70 EFB almıştım 535₺ ye ve kendim değiştirmiştim.
Bende fiyat çok fark etmişti.
Hocam ben de sizin gibi düşünüyorum moll alacağıma varta alırım. Şimdi şöyle de garip bir şey var. Az önce Ankara Eskihisar vw ile görüştüm. Oradaki çocuk da varta marka var dedi 1756₺ fiyat çıkardı. Doğuş 1202₺ fiyat verirken Eskihisarın 1750₺ fiyat vermesi de ilginç geldi. Doğuş acaba eko serisi dediğiniz modele mi 1200₺ verdi. Aklımı kurcaladı şimdi :)

@bilocan en iyisi siz plakanızı servise bildirdiğinizde , size gönderecekleri teklife göre hareket edin. Orada eko olup olmadığı görünür. Bir de marka bilgisini eklemelerini söyleyin.

70 ah AGM golf için yok bildiğim kadarıyla serviste.. 70 genelde efb oluyor. 68 ah AGM oluyor. Yanlışlık daha doğrusu yanlış anlaşılma olmaması için teyit ediniz.

Hocam ben de sizin gibi düşünüyorum moll alacağıma varta alırım. Şimdi şöyle de garip bir şey var. Az önce Ankara Eskihisar vw ile görüştüm. Oradaki çocuk da varta marka var dedi 1756₺ fiyat çıkardı. Doğuş 1202₺ fiyat verirken Eskihisarın 1750₺ fiyat vermesi de ilginç geldi. Doğuş acaba eko serisi dediğiniz modele mi 1200₺ verdi. Aklımı kurcaladı şimdi :)
Öncelikle aracınızın model yılını ve motor tipini bilmemiz gerekir., fiyatlar dizel/benzin farklılık gösteriyor. 1.750 tl. dedikleri AGM tip mi yoksa EFB mi bilmiyoruz

@bilocan en iyisi siz plakanızı servise bildirdiğinizde , size gönderecekleri teklife göre hareket edin. Orada eko olup olmadığı görünür. Bir de marka bilgisini eklemelerini söyleyin.

70 ah AGM golf için yok bildiğim kadarıyla serviste.. 70 genelde efb oluyor. 68 ah AGM oluyor. Yanlışlık daha doğrusu yanlış anlaşılma olmaması için teyit ediniz.
Valla ısrarla belirttim agm mi diye agm dediler. Ama dediğiniz gibi en sağlıklısı gidip yüz yüze görüşmek olacak sanırım

Öncelikle aracınızın model yılını ve motor tipini bilmemiz gerekir., fiyatlar dizel/benzin farklılık gösteriyor. 1.750 tl. dedikleri AGM tip mi yoksa EFB mi bilmiyoruz
Hocam araç 2014 model 1.6 TDI. İki servis de agm dedi ısrarla sormama rağmen. En iyisi yüz yüze gidip görüşmek olacak sanırım

Valla ısrarla belirttim agm mi diye agm dediler. Ama dediğiniz gibi en sağlıklısı gidip yüz yüze görüşmek olacak sanırım
Siz devamli serviste işlem yaptırıyorsanız. Bugüne kadar ilk defa akü değiştirecekseniz yani daha önce değişmediyse aracınızın üzerinde muhtemelen 68 ah AGM akü vardır.
Siz internette araştırırken 70 ah varta ve diğer akülere rastladığınız için aklınızda 70 ah kalmış olabilir.
Araç üzerinde gelen akü ne ise serviste o aküden o amper değerinden takıyorlar.

Hocam araç 2014 model 1.6 TDI. İki servis de agm dedi ısrarla sormama rağmen. En iyisi yüz yüze gidip görüşmek olacak sanırım
Aracınız TDI ise fabrikanın taktığı akünüz Varta 68 Ah AGM tip tir.
Serviste satılan AGM tip akülerin tamamı Varta markadır.,

Sadece EFB tip olursa Moll, Varta veya Exide bu üçünden biri olabiliyor.

Servise şunu sorun bu size 1750 tl.den indirim ile 1200 tl. ye düşen akü Eko seri mi değil mi onu sorun.,

Serviste 2 tip akü var;
1) Orjinal Akü
2) Eko Seri Orjinal Akü (ucuzlatılmış versiyon)

Eğer ki bu size söyledikleri 1.200 lira dedikleri akü eco seri olandan değil ise hiç düşünmeden alın fiyat çok iyi., ama eko seri ise almayın.,

Varta 68 Ah AGM (orjinal akü)
parça kodu: 000915105CC

JZW915105AC
70 Ah EFB+ (eko seri orjinal akü) Eko seri aküler AGM tip olarak üretimi yoktur.,

Son düzenleme:
Aracınız TDI ise fabrikanın taktığı akünüz Varta 68 Ah AGM tip tir.
Serviste satılan AGM tip akülerin tamamı Varta markadır.,

Sadece EFB tip olursa Moll, Varta veya Exide bu üçünden biri olabiliyor.

Servise şunu sorun bu size 1750 tl.den indirim ile 1200 tl. ye düşen akü Eko seri mi değil mi onu sorun.,

Serviste 2 tip akü var;
1) Orjinal Akü
2) Eko Seri Orjinal Akü (ucuzlatılmış versiyon)

Eğer ki bu size söyledikleri 1.200 lira dedikleri akü eco seri olandan değil ise hiç düşünmeden alın fiyat çok iyi., ama eko seri ise almayın.,

Varta 68 Ah AGM (orjinal akü)
parça kodu: 000915105CC

JZW915105AC
70 Ah EFB+ (eko seri orjinal akü) Eko seri aküler AGM tip olarak üretimi yoktur.,
Hocam iyi akşamlar. Öncelikle kusura bakmayın cevap veremedim iş yoğunluğundan. Bugün golf 8’lere bakmak için doğuş otoya gitmişken de servise uğrayıp aküyü sordum. 70ah agm imiş fakat dediğiniz gibi eco seriymiş. AGM aküde eko seri yokmuş dedim. Israrla eko seri abi dedi. Ben de bunun üzerine apaydın aküden siparişimi geçtim. Montajını ve kodlamasını artık kendim yapacağım

Hocam iyi akşamlar. Öncelikle kusura bakmayın cevap veremedim iş yoğunluğundan. Bugün golf 8’lere bakmak için doğuş otoya gitmişken de servise uğrayıp aküyü sordum. 70ah agm imiş fakat dediğiniz gibi eco seriymiş. AGM aküde eko seri yokmuş dedim. Israrla eko seri abi dedi. Ben de bunun üzerine apaydın aküden siparişimi geçtim. Montajını ve kodlamasını artık kendim yapacağım
Sıkıntı yok., en iyisini yapmışsınız., kargocu aküyü getirdiğinde çatlak vs.. var mı kontrol edip öyle teslim alınız., ve akünün üretim tarihini kontrol ediniz (3-4 aydan eski olmasın)., hayırlı olsun..

Sıkıntı yok., en iyisini yapmışsınız., kargocu aküyü getirdiğinde çatlak vs.. var mı kontrol edip öyle teslim alınız., ve akünün üretim tarihini kontrol ediniz (3-4 aydan eski olmasın)., hayırlı olsun..
Teşekkür ederim hocam dediğiniz gibi kontrolünü yapıp montajını yapacağım inşallah kazasız belasız :)

5B6A82C9-4F01-466B-B4D8-499461C257CE.jpeg Bugün serviste aracıma takılan akü bu yorumlarınız nelerdir arkadaşlar ? Garantiden değişim yaptılar ve ücret ödemedim aracım 2019 model golf 1.5 TSİ highline

Geri
Üst Alt