15 günlük araçla kaza geçirdim

Öncelikle geçmiş olsun cana gelmesin önemli olan o..ilk sıfır aracım olan 2010 corsayı 259 km de iken çöp tenekesine sürtmüştü birader.. o gazla yetkili servise götürmüştüm 1000 tl hesap çıkmıştı 100 liralık işe sonra pişman olmuştum getirdim diye bu araçta çok büyük kaza yok ayna değilecek ve lokal boya olacak kapılar iyi bir kapırta ustası halleder diyorum tekrar geçmiş olsun

erkanwrc dedi:
Hocam çok geçmiş olsun beterin beteri var kimseye birşey olmamış hava yastıkları açılmamış sürüşü etkilicek birşey olmamış dışarıda yapılırsa belki hasar servise göre 3 de 1 çıkar ama sürekli git gel usta şurası olmamış burası böyle olmuş yapılacak sonra gözünüze biryer batacak aklınıza bu olay gelecek zaten tek atımlık kurşunum vardı demişsiniz bence verin servise bitene kadarda uğramayın eski haline getirirler dediğiniz gibi kasko sigorta çok çıkacak olursa eşinize devredersiniz boyada beyaz buda bir avantaj tabi 2 haftalık araba ne desek sizin duygularınızı anlayamayız ama her şeye şükretmek lazım şuan allah korusun belkide nezaretteydiniz mahkeme bekliyorsunuz veya hastanedeydiniz ve bizimle konuşamıyordunuz servise verin arkanıza bile bakmadan uzaklaşın bitti gel diyince ilk defa teslim alacak gibi gidin teslim alın.

Sent from my iPhone using Tapatalk
dün karakolda raporu beklerken nezarette bekleyen bir adamcağıza iç geçirip üzülüyordum.Şimdi sağ salim düşününce çarpanlardan birine birşey olsaydı bizde o adamcağız gibi ordaydık şimdide nezarethanede. Felaket olarak  gördüğümüz şeyin ardında ne hayırlar varmış yeni yeni farkına varıyorum.hasar konusunda da yapılan yorumlardan sonra bol bol dua şükür etmekten başka yapcak birşey yok.İiyi ki böyle bir foruma üye olmuşum Allah hepinizden razı olsun abilerim kardeşlerim

yusuf dedi:
Hocam çok geçmiş olsun beterin beteri var kimseye birşey olmamış hava yastıkları açılmamış sürüşü etkilicek birşey olmamış dışarıda yapılırsa belki hasar servise göre 3 de 1 çıkar ama sürekli git gel usta şurası olmamış burası böyle olmuş yapılacak sonra gözünüze biryer batacak aklınıza bu olay gelecek zaten tek atımlık kurşunum vardı demişsiniz bence verin servise bitene kadarda uğramayın eski haline getirirler dediğiniz gibi kasko sigorta çok çıkacak olursa eşinize devredersiniz boyada beyaz buda bir avantaj tabi 2 haftalık araba ne desek sizin duygularınızı anlayamayız ama her şeye şükretmek lazım şuan allah korusun belkide nezaretteydiniz mahkeme bekliyorsunuz veya hastanedeydiniz ve bizimle konuşamıyordunuz servise verin arkanıza bile bakmadan uzaklaşın bitti gel diyince ilk defa teslim alacak gibi gidin teslim alın.
Çok haklısınız hocam. Böyle durumlarda şükretmek lazım. Malın yenisi gelir.

Ben aracı ilk aldığım zamanlar ufak bir çizik yüzünden ne kadar canımı sıkmıştım ama işte her zaman beterin beteri var...

Hepimize buradaki olaylar ders olsun dikkatli olalım.
Yani hocam mala gelsin kuzenime araç bakıyorum inan hasarsız araba yok herkesin başına geliyor geliyorsada napalım cana gelmesin hepsi telafi olur hem arkadaş biraz bencillik olacak ama arabası hasarsız kişiler gibi stres olmıcak yok şurası çizildi yok burasına taş geldi dışarıda yaptır zararına sat yenisini al tekrar borç harç onun başına da illa birşey gelecek ben 2 bin km de şanzuman amortisör marş motoru değiştirdim çoğu insan soğurdu ama kendime baktım şahine doğana binen veya hiç binemeyen bir ekmeğe muhtaç insanları gözümün önüne getirdim ve halime şükredip bindim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

@soner34

Hocam tekrar tekrar geçmiş olsun, mal canin yongasidir derler ama siz takilmayin bence. Neticede sizin, ailenizin, ya da karsi taraftaki insanlarin canı yanmamis onemli olan budur bence. Istemeden de olsa kotu bir durum olmus ama takdir edersiniz ki vicdan azabi maddi zarardan daha kotu ve de insanin kendini bitirmesine yol acan bir durum. Para kazanilir zarariniz telafi edilir. Hocalarimin dedigi gibi serviste yaptirin ve de araciniza binin derim. Valla bundan önceki aracimin her tarafi cizikler icinde, boya atmasi vb... vardi ama 3 gun icinde sattim. Arac satilmayacaksa boya olmasi, degiseni olmasi belli bir yerden sonra ise yaramiyor unutmayin ki her malin bir alicisi mutlaka vardir. Tekrar tekrar gecmis olsun, cebinizden cikan parayi kafaniza takmayin nasil olsa ileride tekrar telafi edersiniz.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geçmiş olsun hocam sıkmayın canınızı çok şükür burnunuz bile kanamadan olayı atlamışsınız.Karşı taraflarda da bir sorun olmadığına göre olan mala olsun.Kasko var sigorta var bunların amacı zaten böyle durumlarda sizin zararınızı minimize etmek.Aracın hasarı içinde elbette içiniz yanıyordur ama sonuçta bu araçlar parça parça birleştiriliyor.Hasarlı olanlar sökülecek fabrikadaki gibi yeni kapılar takılacak.Farklı bir alanda yetkili serviste çalıştığım için arızalı parçanın yerine takılan parça değişen parça ile aynı performans kalite kusursuzluk içinde olması gerekir.Yetkili servisin işi budur ürünü ilk günkü halindeymiş gibi size teslim etmek öncelikli görevdir.Bu araç olur telefon olur buzdolabı olur fark etmez.Sizin içiniz rahat olsun.

SAYGILARLA

@soner34

Soner Hocam çok geçmiş olsun. Arkadaşlar en azınan benim aklıma gelen söylenecek her şeyi söylemişler. Vardır bunun da bir hayrı diyelim ve önümüze bakalım Hocam. Sağlıklısınız ve özgürsünüz, en büyük kıymet bu. Tekrardan çok geçmiş olsun.

soner34 dedi:
Değerli hocam öncelikle çok ama çok çok çok geçmiş olsun. Allaha şükürler olsun ki beterinden saklamış.

Bilenler bilir yaklaşık 4 ay önce 3 aylıkken aracımla kaza yapmıştım bende. Araçta 7000 tl lik hasar çıktı, bunun 2500 tl si işçilik tuttu. Malum servisler şişiriyor fiyatı, eğer ki binmeyi düşünüyorsanız ki mantıklı olan seçenek bu, daha yeni olan aracınızı servis dışında bir yere götürmeyin. çünkü garanti denilen şey önemli. ben şu an aracımla yaptığım kaza sonrasında hissettiğim o çaresizliği unuttum bile. çünkü içine bindiğim an ne olursa olsun her şeyi unutup mest oluyorum. sizde benim gibi olacaksınız bu sözümü unutmayın. Allah kolaylık versin, tekrardan geçmiş olsun.

Hocam çok geçmiş olsun servisteki arkadaş olayı bayağı abartmış o kadar masraf çıkmaması lazım ayrıca 45 bine zor satarsın gibi cümleler kullanması çok saçma siz içinizi ferah tutun eskisi gibi olur inşallah zaten sadece kapı saclarında hasar görünüyor içeri fazla girmemiş gibi.

cradlemelih dedi:
Değerli hocam öncelikle çok ama çok çok çok geçmiş olsun. Allaha şükürler olsun ki beterinden saklamış.

Bilenler bilir yaklaşık 4 ay önce 3 aylıkken aracımla kaza yapmıştım bende. Araçta 7000 tl lik hasar çıktı, bunun 2500 tl si işçilik tuttu. Malum servisler şişiriyor fiyatı, eğer ki binmeyi düşünüyorsanız ki mantıklı olan seçenek bu, daha yeni olan aracınızı servis dışında bir yere götürmeyin. çünkü garanti denilen şey önemli. ben şu an aracımla yaptığım kaza sonrasında hissettiğim o çaresizliği unuttum bile. çünkü içine bindiğim an ne olursa olsun her şeyi unutup mest oluyorum. sizde benim gibi olacaksınız bu sözümü unutmayın. Allah kolaylık versin, tekrardan geçmiş olsun.
@soner34

Soner Hocam çok geçmiş olsun. Arkadaşlar en azınan benim aklıma gelen söylenecek her şeyi söylemişler. Vardır bunun da bir hayrı diyelim ve önümüze bakalım Hocam. Sağlıklısınız ve özgürsünüz, en büyük kıymet bu. Tekrardan çok geçmiş olsun.
güzel sözleriniz için teşekkür ederim.konuyu açana dek içim kan ağlarken şimdi normale döndüm çok şükür sayenizde ''Vardır bunun da bir hayrı diyelim ve önümüze bakalım'' :)

@soner34 hocam çok geçmiş olsun, diğer bütün hocalarımız söylenmesi gereken ne varsa söylemişler zaten. En önemlisi cana geleceğine mala gelsin, sağlık olsun. İçinizi ferah tutun ve süreçte servis, kasko vb ne derse moralinizi bozmalarına izin vermeyin, hasarınız da önemli değil zaten. Allah beterinden sakınsın, kolaylıklar versin.

Değerli Hocam çok geçmiş olsun, tüm arkadaşlar ne güzel söylemişler ama yine de tekrar etmek isterim:

Canınız sağolsun, size veya başka bir cana bir şey olmaması şükredilecek bir durum.

Ben de aracımı teslim aldığım ve eve getirdiğim ilk saatte park ederken tamponda nazarlıktan irice bir hasar yaptım ve sizin kadar olmasa da üzüldüm. Sonrasında servise bıraktım ve onarıldı. Şu an hatırlamıyorum bile.

Cana bir şey olmadıkça zamanla hatırlanmaz bile böyle şeyler. İçiniz rahat olsun, parçalar değişir ve mis gibi binersiniz.

@soner34

hocam yapılan yorumlardan sonra şahsi görüşüm servise götürmeniz yönündedir. bu kadar yeni bir aracı garantisi devam ederken servis dışı bi yere veremezdim. ha işçilik konusunda belki daha ehil ustalar mutlaka vardır ama kafanız daha rahat olur düşüncesindeyim. her türlü ince testi yapılır teslim edilir. sıkıntı anında da yine servisi muhatap alırsınız.

evet muhtemelen fiyatı biraz şişirecekler.

bu arada hocam içinizi rahatlatmak için söylemiyorum ama ilk anlattığınız kadar kötü görünmüyor hasar. eksper gelene, ayrıntılı incelenene kadar da söylenen her söz boşunadır. servis elemanlarına kulak asmayın.

ayrıca siz aracı satana kim öleee kim kala....  :)

Hocam öncelikle çok çok geçmiş olsun. Çok şükür kimsenin canına bir zarar gelmemiş. Sizi çok iyi anlıyorum. Üzülmeyin demek her ne kadar kâfi olmasa da başka birşey gelmiyor elden maalesef. Aracınızdan üzülerek söylüyorum ki takribi 1 hafta- 1 ay arası soğuyacaksınız. Ama bir süre sonra geçmeye başlayacak. Kendinizi hazır hissedince de direksiyonuna geçersiniz. Mecbur hayat akıyor. Bizde uyum sağlayıp aynı şekilde devam etmek durumundayız. Bir dost tavsiyesi olarak asla ve asla aracınızın garantisi varken yetkili servis harici bir yere götürmeyin. Bir dostumuzun passat ı sırf servisten 300 lira daha ucuza bir ustayla anlaştı diye motoru elinde kaldı. Birde kavga dövüş hiç sormayın. Birsürü sıkıntı yaşadılar. Aracınız önden hasar almadığı için de ikinci el satış olarak ciddi bir sorun olmaz. Motorunuz sapasağlam olduğu sürece gönlünüz rahat olsun.

Tesekkur ederim iyi dilekleriniz icinyeni gune daha sıkıntısız uyandım şükür artik o kadar takmiyorum.bunda sizlerin onemi buyuk.Allah razi olsun

Geri
Üst Alt