Hareket Etmeme ve Ses Çıkarma

Birol61

Üye
İsim
Birol
Merhaba.

Dun aracimi ve jant aralarini guzelce kendim yikadim. Bugun de aracimi calistirdim, el frenini indirip geri vitese taktim, hareket etmedi. Bu esnada bildirim ekranina baktim, herhangi bir ariza gostergesi yoktu. 1e taktim yine hareket etmedi. El frenini indirmemisim gibi tepkime olustu. Geri vitese tekrar alip gaza yuklendim, tarif etmem gerekirse 'kaaart' diye bir sesle hareket etti. Yola ciktigimda da baslangicta ilk cikandan daha hafif tonda bir ses geliyordu aractan; ancak bir sure sonra kesildi. Aracin cekisinde de bir azalma oldu gibi hissediyorum. Bu arada aracim manueldir. Boyle bir sorun yasayan ya da fikri olan varsa yonlendirme rica edecegim. Ariza gostergesi yoktu; ama servise goturmeli miyim? Destek olabilirseniz cok sevinirim. Tesekkurler.

Moderatör tarafında düzenlendi:
abi yanı yıkadıgınızdan dolayı donmuş olabilir diycemde havalar güzel o ihtimali geçersek yine kıyanmadan kaynaklı bi durum olmuştur balatalar yıkanınca ses yapar önemli bişey oldugunu sanmam kışın sürekli karşılaşılan bi durum👍

Upvote 0
Araçlarımızda disk kurutma özelliği vardır. Araç hareket ettikten sonra bir süre balata diskleri kurutmaya çalışır. Durum normal. 

Upvote 0
Auto hold açıkmıydı bu sorun yaşanırken ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Upvote 0
Hocam ayni sorun 6,7 sene önce benim basima gelmisti opel corsa da araci yikayip park etmistim 1 hafta sonra calistirdim kipirdatamadim hiçbir sekilde mecbur lastikleri söktüm balatalar kilitlenmisti saga sola baski uygulayarak zorla açmistim ayni sorun olmus önemli deil kafaniza takmayin

Upvote 0
bir ara arabayı sol kaldırıma park ederken iyi yanaştım mı diye kapıyı açıp bakmam meşhurdur..

ki

gaza basıyorum kıpırdamıyo

tekrar.. yok, tekrar.. yine yok..

sürücü kapısı açık olunca hareket etmiyo ve (yanlış hatırlamıyorsam) ve uyarı da vermiyor.

böyle bir durum olabilir mi yaşadığınız

Upvote 0
El frenini niye indiriyorsunuz ? 

Yani her seferinde siz o düğmeyi kullanıyormusunuz ?

Upvote 0

Geri
Üst Alt