Fren Disklerinin Değişimi?

@ogzdrk Ferodo nunda çeşitli ülkelerde üretimi varmış bende bunu forumdan öğrendim o yüzden ya servisten değiştirmek veya ate marka alıp taktırmak gerekli çünkü atenin üretimleri tek yerden 

disklerin kaç mm olduğunu ise genelde şase numarasından bakıyorlar
serviste balata ve diskleri değişmeyecekseniz en iyisi bence de ate..faredonun balataları çok iyi tabi serviste alırsanız...serviste alınan ferodalar ingiliz malı oluyor ..dışarıdan aldıgınız 300 tl lık ferodolar çin malı çıkıyor ve çok kötüler..bende frende masraftan kaçmıyorum neyse orjinali onu alıyorum..

Herkese selamlar.

Aracım 60 bine geldi ve sanayide gösterdiğim yer ön ve arka disk-balata değişmesi gerek dedi.Ferodo marka disk-balata önerdi.Fiyat olarak yaklaşık 2000 tl tutuyormuş.Önerisi olan var mı ?

Birde disklerin kaç mm olduklarını nasıl öğrenebilirim ? Teşekkürler.
60 bin’de disklerin bitmesi biraz olağan dışı bir durum., başka bir yerden daha teyit alın., normal şartlarda 60 binde disklerin bitmemesi gerekir., 

ferodo, trw, bosch vs.. bu markaların dış piyasa için ürettikleri balata-diskler kalitesi düşük 2. kalite ürünlerdir., çin, hindistan gibi ülkelerde üretiliyor., 

ATE marka veya orjinal servis malı haricinde kaliteli balata-disk üretimi yapan başka marka malesef yok., 

Servisten alırken veya serviste değişim yapmayı tercih ederseniz de orjinal veya eco seri olmak üzere 2 tip balata/disk çeşidi var., Eco seriler adından anlaşıldığı gibi fiyatı nispeten ucuz ama kalitesi düşük ömrü kısa ürünlerdir., 

Serviste taktırırsanız zubizu dan yedek parça ve işçilikte %15 iskonto yaparlar 

ferodo vs.. markaya yanılmayın, fren balatası ve diskte tamamı düşük kaliteli ürünler.. 

Ustam fiyat performans açısından remsa balata tavsiye ederim kendi aracımda kullanıyorum,bende fren balatası toptancısıyım birçok marka deniyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:
60 bin’de disklerin bitmesi biraz olağan dışı bir durum., başka bir yerden daha teyit alın., normal şartlarda 60 binde disklerin bitmemesi gerekir., 

ferodo, trw, bosch vs.. bu markaların dış piyasa için ürettikleri balata-diskler kalitesi düşük 2. kalite ürünlerdir., çin, hindistan gibi ülkelerde üretiliyor., 

ATE marka veya orjinal servis malı haricinde kaliteli balata-disk üretimi yapan başka marka malesef yok., 

Servisten alırken veya serviste değişim yapmayı tercih ederseniz de orjinal veya eco seri olmak üzere 2 tip balata/disk çeşidi var., Eco seriler adından anlaşıldığı gibi fiyatı nispeten ucuz ama kalitesi düşük ömrü kısa ürünlerdir., 

Serviste taktırırsanız zubizu dan yedek parça ve işçilikte %15 iskonto yaparlar 

ferodo vs.. markaya yanılmayın, fren balatası ve diskte tamamı düşük kaliteli ürünler.. 
Frende herhangi bir titreme yok fakat disk yüzeyinde izler mevcut.Sadece balata değişimine gidersek diske herhangi bir işlem yapılacak mı ? (tornalatma vs)

Ate balata fiyatlarına internetten baktım.Servisteki orjinal parça fiyatlarlarıyla yakın sanıyorum.Serviste değişim yapmak daha mantıklı görünüyor.

Eco seri taktırmayı düşünmüyorum.Yarın servise gidip fiyatları soracağım.Sadece balata değişimi yeterli olur umarım.

Aracınız Tsi ise Önler Diskler 288 arkalar 272mm. Ayrıca aracınızın şase numarasına göre fren disklerinizin ölçülerine baktırabilirsiniz. Yetkili servisde zubizu indirimi ile aracınızın yaşına göre indirimli bir şekilde değişim yaptırabilirsiniz.
Araç 7.5 tdi.Yarın servisten şase söyleyip öğreneceğim hemde servisteki fiyatlara bakacağım.Teşekkürler.

Frende herhangi bir titreme yok fakat disk yüzeyinde izler mevcut.Sadece balata değişimine gidersek diske herhangi bir işlem yapılacak mı ? (tornalatma vs)

Ate balata fiyatlarına internetten baktım.Servisteki orjinal parça fiyatlarlarıyla yakın sanıyorum.Serviste değişim yapmak daha mantıklı görünüyor.

Eco seri taktırmayı düşünmüyorum.Yarın servise gidip fiyatları soracağım.Sadece balata değişimi yeterli olur umarım.
Diski tornalatmak yapılabilecek en kötü şey, ciddi riskleri var., bunu size kim tavsiye ederse o yerden uzak durun.. 

Fren diski, volant gibi aşınan bir parça tornalatmak ilerde başka sıkıntıları beraberinde getirir..

@forzaGilles Frenciler de çok araba gördüm ya hocam 5.25 xdrive lar falan hep pahalı araçlar. Hatta benim sanayi de güvendiğim bir ustam var uzaktan akrabamız o da disk tornalıyor alet almış bunun için bizim şirket aracı fiorinonun arka kampanayı tornaladılar :)  Disk tornalayınca ne gibi sorunlar yaşanıyor gerçekten bilmeyerek soruyorum. Sonuçta vw grubu diskleri falan yine bir nebze uygun pahalı arası ben tornalatmam değiştiririm ama mercedes bmw binenlerinki herhalde ciddi pahalı ki hep audi a5- bmw 5 serisi diski tornalanırken denk geldim. 

@VendeTTa cevap çok basit daha az fren gücü daha çabuk ısınma hatta kırılma çatlama vs kazaya sebep olabilecek şeyler. Sanayide ben de çok görüyorum artık yeni kasa bmw mercedesleri tercih meselesidir ama 500 binlik arabaya binip yan sanayi parça kullanmak 300 500 liranın  hesabını yapana diyecek lafım yok mal onların ne yaparlarsa yapsınlar, ne demiş atalarımız yiyemeyeceğin hıyarı soyma, bizim atalar böyle diyor sizinkiler de buna benzer diyorlardır eminim😂

@adlig Gürhan Beyden aldığım ferodo marka ön  arka balatalarım ve fren hidrolik yağım  geldi. Paketleme özenle yapılmış teşekkür ederim.

20210305_130859.jpg

20210305_131134.jpg

Araç 7.5 tdi.Yarın servisten şase söyleyip öğreneceğim hemde servisteki fiyatlara bakacağım.Teşekkürler.
Mesajlarınızda kaçırdım ne kadar dediler indirimsiz fiyat..emin olmamakla birlikte golflerde diskler genelde jurid, balatlar feredo trw vs kullanılıyor disk arayan varsa jurid bulursa alsın ate den daha kalitelidir dünyada preimuım fren sistemleri denince akla jurid brembo endless vs gelir özelikle endless çok iyi ama trde sanırım yok 

Mesajlarınızda kaçırdım ne kadar dediler indirimsiz fiyat..emin olmamakla birlikte golflerde diskler genelde jurid, balatlar feredo trw vs kullanılıyor disk arayan varsa jurid bulursa alsın ate den daha kalitelidir dünyada preimuım fren sistemleri denince akla jurid brembo endless vs gelir özelikle endless çok iyi ama trde sanırım yok 
Ön arka balata 1700 küsür fiyat verdiler işçilik dahil.Çok pahalı geldiği için dışarda değiştirdim.Ön 700 küsür arka 500 küsür dediler.

Merhabalar. Çok fazla mesaj gelmiş ve işaretleme olmuş ancak uzun zamandır hem sağlık hem de iş yoğunluğundan dolayı mesajlara bakamadım. Çok yakın zamanda forum sponsoru olarak daha aktif olarak mesajları kontrol edip cevap vermeye çalışacağız. Forum sponsoru olarak farklı bir kullanıcı açacağız ancak o  zamana kadar da bir soru olursa beklerim her zaman. Herkese Sevgiler, Saygılar, Sağlıklı Günler.

Geri
Üst Alt