Fren Disklerinin Değişimi?

@forzaGilles bence 45k baya iyi bir değer benim için genelde 30k da değişirdim corsada …pazartesi arıcam otosüpermarketi bakalım …yarın maslaka gidicem önce doğuştan sonra piyasadan (çakallardan 😂😂) fiyat alıcam 3 ay önce sormuştum indirimsiz 2000tl gibiydi serviste bakalım şimdi ne kadar..ate de 1500tl ye geliyor jurid bulursam alırım alman malı orjinal ekipman ama bulmak zor ..bir de dikkat ettim bende bazen aynı hataya düşmüşüm fren pedlerine balata diyormuşuz orjinal ingilizceden çevirirsen ped demen lazım bu balata kelimesi nereden geldi acaba malum ped kelimesi ülkece hassas bir konumuz ondan mı acaba
Jurid iyidir ama vw 'ye orjinal ekipman olarak ürettiği ile dış piyasa için üretiği bir değil., Jurid, Ferodo, TRW vs.. hepsi orjinal ekipman üreticisi ama dış piyasa için üretikleri kalite düşük., Ate hariç

bugun zamanım olmadı servise gidemedim pazartesi gidip fiyat almaya çalışıcam..üstte mesajlarda gördüm disk tornalatmak..bu olay sanırım bir tek bizim gibi ülkelerde var..abd den gelen akrabamla (kendisi şu an abd de söfor ama daha önce tamir dükkanı vardı) geçen yaz konuşmuştuk tornalatma falan gülmüştü..abd de hiç görmediğini söylemişti belki yapan vardır ama burada parça ucuz işçilik pahalı demişti..ben sanırım 2012-2013 de corsaya tornalatma yapmıştım o zaman anlamıştım yaptığım işin hatalı olduğunu bayırdan inerken fren sıkınca araba bildigin zangır zangır titriyordu ve frenler hem ısınıyor hem de mesafe olarak uzuyordu..kesinlikle önermiyorum..

bugun yetkili servis fiyatı aldım..ön fren diskler+balata 2108TL %25 indirim ile 1581TL...eko serisi balata ile 1300 küsür gibi bir rakam çıkıyordu..

Moderatör tarafında düzenlendi:
@reko Ate ile hemen hemen aynı fiyat ama yetkili servisin Parça ve işçilik garantisi var yine tercih sizin.

@Baho_34 bana fiyatlar hatalı gibi geldi ama inşaalah kızcağız hata yapmamıştır ate ile aynı fiyat hemde işçilik dahil..valeo disk taxter yada feredo çin malı balata 800-900tl işçilik 200tl olsa 1000-1100tl en akla yatanı servis ama fiyat doğruysa tabii

@reko Evet bence kesin teyit ettirin.
merhaba teyit ettim fiyatlar doğru ancak şimdi biraz pahalanmış 1600-1700 civarı yakında değişim yapıcağım..kendim alıp değişebilirim ama ötme titreme riskine giremem herkes farklı öneri veriyor bazısı delphi berbat diyor bazısı feredo ..bugun sanaide malzeme alırken meyle ve feredoyu inceledim made in prc ve güvenemedim.

Lastikler sökülmüşken balata ve diskleri görme şansım oldu.Sanayinin iyi tarafı ustanın arkasından yaptıklarına bakabilmek.
Disk ve halatların durumu nedir acaba.
Km 38000.

Ekli dosyalar

• IMG_20220423_142521.jpg
    IMG_20220423_142521.jpg
    82.5 KB · Görüntüleme: 55
  • IMG_20220423_141950.jpg
    IMG_20220423_141950.jpg
    134.9 KB · Görüntüleme: 55
  • IMG_20220423_141117.jpg
    IMG_20220423_141117.jpg
    76.3 KB · Görüntüleme: 55
2 yıl sonra yine fren problemi çıktı..golfun arka diskleri fatura yapmış..değiştiriceğim..elimde 100km kullanılmış balata var onları kullanacağım.disk arkası önemli hepsi çin markası ama çin olmayanda çok az ve pahalı

Geri
Üst Alt