Akaryakıt Zam ve İndirimleri [ANA KONU]

Millet benim kuyrugum yanmasın başkasının ki yansın derdinde.
Zihniyet harika

Eco elegance civic çilerin alayı bu kafada zaten.

Muhakkak bir yorum yapmak istedim. Ama bu kafaya nereden denersem deneyim yaklaşamadım bile. Ne denir bilemiyorum. Akıl tutulması yaşıyor arkadaş. Kendimce bir tespitim var:
Herşeyin temelinde cehalet, bencillik ve tembellik var. Son dönemde muazzam bir gerileme var her anlamda. Sonumuz hayır olsun. Konuya dönecek olursak şu an herşey pahalı!

Merkez bankası faiz puanını 16 dan 15 e düşürdü. Gördüğüm kadarıyla bu demek oluyorki dolar 12 leri bulacak ve buda akaryakıt başta olmak üzere bütün herşeyin fiyatına yansıyacak gibi.

Bu kış çok çetin geçicek..

Euro bazında Avrupa'daki en ucuz benzin Türkiye'de satılıyor. (ahaber başlığı gibi oldu:))

Avrupa'da litresi 1 euronun altında olan bizimle birlikte sadece iki ülke var; Rusya ve Belarus. Onlar da malum petrol rezervi zengini. Benzinin çok kısa vadede 1 eurolara gelmesi muhtemel.

Enflasyon % 50lere gelmişken, döviz kuru rekorlar kırarken, şu ortamda asla yapılmayacak şeyi yapıp faiz indirdiler. Artık bu çocuklarımızın geleceğini çalmaktır, ülkenin kalan varlıklarını (kaldıysa) ucuzlatıp Avrupa'nın göbeğinde 225 euro asgari ücretle ülkeyi ucuz işgücü kaynağı hale getirmektir. Birikimi olmayan biri için evi arabayı geçtim, borçsuz ev geçindirmek bile imkansız hale geldi artık. Yazık, vallahi yazık bu millete..

Benzin ve motorin uzerindeki yuksek vergilerden malum sebeplerden oturu vazgecildi ama bu durum surdurulebilir degil,unutmayalim 2-3 yil oncesinde benzinin litre fiyati 1,17-1.20 euro seviyelerindeydi

Devlette öğretmen arkadaşım çocuksuz ve küçük bir şehirde yaşıyor. Ay sonunu zor getirdiğinden bahsetti. Dinlerken üzüldüm memur ve görece lüks yaşamı olmayan kendi halinde birisidir. Lüks harcamaları yok öyle her şeyin pahalısına gitmez. Bir memur bile bu hale geldiyse daha alt tabaka nefes alsa şükür edecek konuma geliyor.

Ah ne üzücü...

Millet benim kuyrugum yanmasın başkasının ki yansın derdinde.
Zihniyet harika

Eco elegance civic çilerin alayı bu kafada zaten.

Bu videodaki arkadaş ironi yapıyordur umarım. Gerçi ironi yapsın ya da yapmasın halkımızın büyük bir çoğunluğunun bu kafada olduğunu hepimiz az çok biliyoruz... Tabii ki şaşırmıyorum veya kızmıyorum veya üzülmüyorum. İnsanda duygu bırakmadılar.

Euro bazında Avrupa'daki en ucuz benzin Türkiye'de satılıyor. (ahaber başlığı gibi oldu:))

Avrupa'da litresi 1 euronun altında olan bizimle birlikte sadece iki ülke var; Rusya ve Belarus. Onlar da malum petrol rezervi zengini. Benzinin çok kısa vadede 1 eurolara gelmesi muhtemel.

Enflasyon % 50lere gelmişken, döviz kuru rekorlar kırarken, şu ortamda asla yapılmayacak şeyi yapıp faiz indirdiler. Artık bu çocuklarımızın geleceğini çalmaktır, ülkenin kalan varlıklarını (kaldıysa) ucuzlatıp Avrupa'nın göbeğinde 225 euro asgari ücretle ülkeyi ucuz işgücü kaynağı hale getirmektir. Birikimi olmayan biri için evi arabayı geçtim, borçsuz ev geçindirmek bile imkansız hale geldi artık. Yazık, vallahi yazık bu millete..

Son derece haklısınız fakat son cümlenize katılmıyorum. Yazık mazık değil. Yüce çoğunluk seçmenlerimiz sağ olsun hak ettiğimiz gibi yönetilip hak ettiğimiz gibi yaşıyoruz. Bu millet dibin de dibini görmeden akıllanmayacak. Dibe artık son sürat gidiyoruz; bir an önce dibe varsak da milletin kafasına DANK etse ve tekrar düzlüğe çıkmaya çabalasak; zira kimse, kendinden başka hiçbir şey için çabalamıyor...

Bu videodaki arkadaş ironi yapıyordur umarım. Gerçi ironi yapsın ya da yapmasın halkımızın büyük bir çoğunluğunun bu kafada olduğunu hepimiz az çok biliyoruz... Tabii ki şaşırmıyorum veya kızmıyorum veya üzülmüyorum. İnsanda duygu bırakmadılar.

Son derece haklısınız fakat son cümlenize katılmıyorum. Yazık mazık değil. Yüce çoğunluk seçmenlerimiz sağ olsun hak ettiğimiz gibi yönetilip hak ettiğimiz gibi yaşıyoruz. Bu millet dibin de dibini görmeden akıllanmayacak. Dibe artık son sürat gidiyoruz; bir an önce dibe varsak da milletin kafasına DANK etse ve tekrar düzlüğe çıkmaya çabalasak; zira kimse, kendinden başka hiçbir şey için çabalamıyor...
Dip dediğiniz yerde Savaş başlayacak. Yıllardır yazıyorum bu olacakları, herkes felaket senaryoları yazma palavra deyip duruyorlardı, şimdi de bundan sonra ne olacak diye soruyorlar. 2022 bizim ülkede felaketlerin başlangıcı olacak, o dediğiniz hüloğğ cu kesim haala oy vermeye devam edecek, çünkü iyice fakirleşti ve önceden ekmek alıp makarna alamayanlar, ekmek te alamayacak hale gelecek, ekmeğide bunlar verince sonumuz Çin gibi karın tokluğuna çalışmaya başlayacak. o bu değil de benim en çok üzüldüğüm ve köklerimizi etkileyecek durumu yaşıyor ama göremiyoruz. Kadına karşı son derecede itibarsızlaştırma yapılıyor, kız çocukları üniversiteye, okuluna gidiyor, ailesi öyle biliyor ama hayat kadınlığı yapıyor..... Bildiğin Rusya oldu, hani bildiğimiz aile yapısı kavramı tutkunluğu yok oldu. bunlar bizim paha biçilemeyecek kadar olan değerli hazinelerimizdi. bir toplum bir avuç hüloğcuların elinde kaldı.

Zamanın paşası ne güzel özetlemişti halbuki.

İnönü.jpg

Söz bitmiş
Triger kopmuş
Pistonlar yamulmuş

Rektefiye 90 yılı alır.
Dünyanın o kadar ömrü yok .

Çanakkale köprüsünden bugün geçene tarife 180 lira

Martta 250 lira.

Fırsatlar ülkesi

Dolarları yüksekten bozdurun bozdurun alın rline golfleri diye ayar çektiler.

Benzine zam yapmıyorlar. Alın rline golfleri bedavaya gezin diye.

Devlet daha ne yapsın ?
İlk 2 periyodik bakımda benden mi desin?

Millet nankör!!

Fırsatlar ülkesi

Dolarları yüksekten bozdurun bozdurun alın rline golfleri diye ayar çektiler.

Benzine zam yapmıyorlar. Alın rline golfleri bedavaya gezin diye.

Devlet daha ne yapsın ?
İlk 2 periyodik bakımda benden mi desin?

Millet nankör!!
Sende artık dizeli bırak benzine geç abi

Vazgeç şu inattan bak para etmez sonra şimdi iyi para ederken ver gitsin havada kaparlar...

1.5 r line 2021 sıfır.... al satcidan al bize de tanitirsin arabayı golf tutkusu nun ilki olursun 2021 r line olan grup üyesi yok sanırım :)

“Çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden, rahat yaşamak isteyen toplumlar; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.” Mustafa Kemal ATATÜRK.
Nurlar içinde yat ATAM...

öyle temelleri sağlam bir ülke kurmuş ki; çok kaliteli ekonomist liderler kandırılsada, kim ne istese verseler bile sapa sağlam ayakta ülkem...

Son düzenleme:

@Mmt0634

2026 sonunda Mk9 a bakıp alamıyor olmak hüzün verecek bana o kadar.

O vakte sefaletin kitabını yazmış oluruz zaten.

Passat rline 800.000 oldu sanırım alsatçılarda?

Geri
Üst Alt