Akaryakıt Zam ve İndirimleri [ANA KONU]

Arkadaşlar benim kafamın almadığı bir şey var; Bulunduğum şehirde benzin 7,91tl idi. Arda arda 0,49+0,28 kuruş zam gelid. Ardından 0,25-0,32 kuruş indirim geldi. Sonuç olarak hesapladığımda 8,11 tl olması gereken benzin 8,25tl ye satılıyor. Arada 0,14 kuruş fark var bu fark nereye gitti arkadaşlar.

Arkadaşlar benim kafamın almadığı bir şey var; Bulunduğum şehirde benzin 7,91tl idi. Arda arda 0,49+0,28 kuruş zam gelid. Ardından 0,25-0,32 kuruş indirim geldi. Sonuç olarak hesapladığımda 8,11 tl olması gereken benzin 8,25tl ye satılıyor. Arada 0,14 kuruş fark var bu fark nereye gitti arkadaşlar.
EPİK'in bahsettiği buydu işte, akaryakıt istasyonları kafasına göre zam yapamaz diyordu.

@Culture33
İstasyonlar yapmıyor ki zaten. Şirketler yapıyor.
Özellikle Shell ve Bp 1-2krş arttırıp duruyor.
1636617225916.png

Yoksa şirketten şirkete bu kadar fark olur mu?
Oysa istasyonlar zam yapamaz ama devletin açıkladığından ucuz satabilir.
Örneğin LPG Adana da epgisin tavan fiyatından 1tl ucuza satılıyor.
Şua Adanada LPG 5,58tl civarlarında.

@Culture33
İstasyonlar yapmıyor ki zaten. Şirketler yapıyor.
Özellikle Shell ve Bp 1-2krş arttırıp duruyor.
Ekli dosyayı görüntüle 52135

Yoksa şirketten şirkete bu kadar fark olur mu?
Oysa istasyonlar zam yapamaz ama devletin açıkladığından ucuz satabilir.
Örneğin LPG Adana da epgisin tavan fiyatından 1tl ucuza satılıyor.
Şua Adanada LPG 5,58tl civarlarında.
Şirketler yapabilirsin uygun fiyatımız budur diyor, kimisi yapıyor kimisi yapmıyor, yapmayanlar sürümden yani taahhüt ettiği kotadan fazla sattığı için daha fazlasını kazanıyorlar. öyle istasyonlar var ki, kotayı aşarsam litre başı şu kadar artı para alırım veya şu kadar litre yakıt alırım diyor ve çok cüzi bir miktar kar payı koyuyor.

Pazartesiyi salıya bağlayan gece motorine de zam gelecek diye biliyorum.

3 depodur benzinde biniyorum LPG de 70 75 krs benzinde 80 krs yakıyorum araba kendine geldi resmen LPG söktürmesi meşakkatli olmasa cikarticam direk

3 depodur benzinde biniyorum LPG de 70 75 krs benzinde 80 krs yakıyorum araba kendine geldi resmen LPG söktürmesi meşakkatli olmasa cikarticam direk
Golf al, benzinli olsun sonra da git LPG taktır. hocam arabaya acırım ben walla. bir ara su karışımı yapan sistem vardı, akıbeti n oldu onların bilinmiyor.

@golfcu91

Aynen şu an hesap tam bu şekilde

7 lira olan lpg zaten litre bazında %10 daha fazla harcatıyor araca

Eder 7,70

Benzin 8,23

Bir zamanlar net %40 olan ekonomi
%6 lara düsmüs durumda.

Diyanet isleri başkanı lpg haramdır dedi de bizmi kaçırdık acaba ?

Heyecanla Motorine verilecek fetva yı bekliyoruz ...

• Beğen
Tepkiler: SCC

@golfcu91

Aynen şu an hesap tam bu şekilde

7 lira olan lpg zaten litre bazında %10 daha fazla harcatıyor araca

Eder 7,70

Benzin 8,23

Bir zamanlar net %40 olan ekonomi
%6 lara düsmüs durumda.

Diyanet isleri başkanı lpg haramdır dedi de bizmi kaçırdık acaba ?

Heyecanla Motorine verilecek fetva yı bekliyoruz ...
emin misiniz %10 olduğuna, %20 fazla tüketiyor diye biliyorum. üstüne az miktar da olsa benzin harcıyor.

Geri
Üst Alt