Golf 7 Halojen Far Yağmurda Görüş Sıkıntısı

berke05

Üye
İsim
Berke
Merhabalar öncelikle iyi forumlar.

2016 Golf 7 1.6 Tdi Dsg araca sahibim. Maşallah şimdilik bir sıkıntı yaşamadık memnunuz. :)

Ama halojen far mevzusu can sıkıcı oluyor bazen. Basic sarı halojenler var araçta. Halojen far'a led ampül takmak karşıdakilerinin gözünü inanılmaz alıyor ve merceksiz cam'da bir işe yaramıyor zaten onun da yağmur performansı kötü. E beyaz halojen alalım desek philips, osram nightbreaker falan onlar için de yağmurda kör diyorlar.

Yağmurda güzel ve açık bir görüş sağlamak için illa xenon ya da led far'a mı geçmemiz gerekiyor? 

Başka bir yolu yok mudur bu işin, fikirlerinizi bekliyorum. :)  

Moderatör tarafında düzenlendi:
@brave teşekkürler hocam. var hala piyasada 140 tl diyor iki adet h7'ye. bunu düşünebilirim. karşı tarafın gözünü alma durumu olmaz diye düşünüyorum.

Upvote 0

crystal vision , diamond vision , x-treme vision var . Bunlardan hangisi hem daha beyaz hem daha performanslı ? 

Upvote 0
crystal vision , diamond vision , x-treme vision var . Bunlardan hangisi hem daha beyaz hem daha performanslı ? 
Hem daha beyaz hem daha performanslı bunlar birbirne zıt şeyler.. en iyi aytınlatmayı xtreme vision ile alırsınız., en beyazı white vision verir., crystal ve diamond aydınlatması vasattır., renk tonu beyazdan çok mavimsi gibi.

Upvote 0
@brave teşekkürler hocam. var hala piyasada 140 tl diyor iki adet h7'ye. bunu düşünebilirim. karşı tarafın gözünü alma durumu olmaz diye düşünüyorum.
Halojen için şuan en iyi ampüller xtreme vision serisi., karşı tarafın gözünü almaz., ama eski ampüllerinizde yeni takılacak olanda olsa far ayarı yaptırmanız lazım.!

Upvote 0
Hem daha beyaz hem daha performanslı bunlar birbirne zıt şeyler.. en iyi aytınlatmayı xtreme vision ile alırsınız., en beyazı white vision verir., crystal ve diamond aydınlatması vasattır., renk tonu beyazdan çok mavimsi gibi.
eyw hocam white vision aydınlatması nasıl xtremeden kotu mu ? , birde extreme kullanım ömrü ne kadar 6 ay 1 yıl içinde patlar yazıyor nette 

Upvote 0
eyw hocam white vision aydınlatması nasıl xtremeden kotu mu ? , birde extreme kullanım ömrü ne kadar 6 ay 1 yıl içinde patlar yazıyor nette 
Aydınlatmada en iyisi xtreme vision, white vision ancak standart ampüle göre biraz daha iyi., her ikisi de 450 saat çalışma ömrü biçilmiş..

Upvote 0
@berke05 Hocam, normal şartlarda en sorunsuz ve uzun ömürlü far sizinki ama yok ben bu yağmurda iyi görememe durumdan ciddi mustaribim diyorsanız, paraya kıyacak ve orjinal bakın altını çizerek yazıyorum, çıkma veya sıfır xenon far bulup takacaksınız, ne olduğu belirsiz Çin farına 1500-2000 vereceğinize biraz daha ekleyin içiniz rahat etsin.

Saygılarımla.

Upvote 0
Hocam basic xenon  derken neyi kastediyorsunuz, cahilliğimi maruz görün, bahsettiğniz konuyu retrofit bölümünde bulamadım

Upvote 0
bende ampülleri değiştiricem orjinal ampüller çok sarı ama ömrüde oldukça iyi neredeyse 5 yıl olacak...bende extrme vision kullanmıştım ömrü 1 yıl gitmişti..şimdi yine alıcam..

Upvote 0

Geri
Üst Alt