Jump to content

Erman

Lastik tercihi yardim!!

Recommended Posts

Arkadaslar 2015  aracimin  205/55 R16  ebatindaki on lastikleri yiprandi artik degistirmem gerekiyor.iki lastik modelinde kararsiz kaldim continental conti premium contac 6 91v ve goodyear efficient grip performance 91v.

Aslinda forumdaki onerilerden conti almaya karar vermistim ama etiket degerlerine ve fiyat karsilastirmasina baktigimda goodyear daha mantikli geldi goodyear 2 ad 633tl

Continental 2 ad 685tl

Ama reelde nasildir hicbir bilgim yok.Gorus bildirirseniz sevinirim.

20191101_093353.jpg

20191101_093354.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hocam ben bi onceki lastigi test sonuclari vs bakarak Goodyear aldim, bi daha Goodyear felan almam.

Lastik NŞA'da iyi sadece, biraz sogusun hava islansin performans felan kalmiyo, bide baya erken gitti lastik, 35-40K civarinda değiştirmek zorunda kaldim. Yiprandikca da performansı kotuye gidiyor, 15-20K yapmisken ilk gunki halinden farkedilir sekilde gerilemisti performansı.

Onceki Continental Lastik 50K da her kosulda halen guven veriyordu, 60-65K civari degistirmistim.

Aradaki 50TL farki gani gani hak eder bence.

Michelin diyen'de çok olacaktır ama bence Michelin Islak ve Soğuk'da Continental kadar iyi değil ve omru az bi miktar daha dusuk sanki.

tarihinde CemK tarafından düzenlendi
aknskn ve Erman bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Erman kardeşim aldığınız lastiği 4 mevsim kullanacaksınız Türkiye şartları/yolları için Continental'den şaşmayın derim : yaz-kış ayrı kullanıyorsanız kış lastiği için kesinlikle Nokian öneririm... 

Erman bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

225 45 r17 ölçülerde "pirelli cinturato p7",  "goodyear asymmetric 5", "continental premium contact 6" kullandım. 

Hepsini kıyasladığımda continental tam bir rezalet !  (pirelli  2 yıllıktı ona rağmen continental'den daha konforluydu)
Diğer lastiklere göre belki iyi olabilir ama konfor, ses, yol tutuşu (hele hele ıslakta) continental,  goodyear asymmetric 5'e göre, gözümde 5 para etmez. 

tarihinde niclayt tarafından düzenlendi
Erman bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Erman Orjinal lastikler hankook ventus prime 2 idi. Çok araştırdım conti michelin vs fakat çok aşırı bir fark yok. Conti ve michelin 1. Sınıf lastik ama bizim yollarımız sert bu lastikler hemen aşınacaktır. Lastik bir aracın en önemli noktası hankook ventus prime 3 adac testlerinde kötü değil  tanesini 300 tlye aldım 1200 tlye geldi 2 ay önce aldım. Ben memnunum 

Erman bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Lastiklerin iyi veya kötü olduğunu 2 ayda değilde bence 1 sezon kullanımı sonrası değerlendirin.. Lastiğin ülke şartlarında yıpranması ne kadar yollarımıza uygun olduğunu gösterecektir kanısındayım.. 

forzaGilles ve Erman bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, niclayt yazdı:

225 45 r17 ölçülerde "pirelli cinturato p7",  "goodyear asymmetric 5", "continental premium contact 6" kullandım. 

Hepsini kıyasladığımda continental tam bir rezalet !  (pirelli  2 yıllıktı ona rağmen continental'den daha konforluydu)
Diğer lastiklere göre belki iyi olabilir ama konfor, ses, yol tutuşu (hele hele ıslakta) continental,  goodyear asymmetric 5'e göre, gözümde 5 para etmez. 

Arkadaş 16” ebatta lastik bakıyor., bu ebatta Asymmetric serisi üretilmiyor..

tarihinde forzaGilles tarafından düzenlendi
Erman bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

selamlar, eski golf'umde 16 inç yazlık conti cpc5 kışlık nokian wrd4 kullanıyordum. cpc5 nin performansından hiç memnun değildim, nokian ondan daha güvenli hissettiriyordu, özellikle dönüşlerde ve kalkışlarda cpc5 hemen yolu bırakıyordu. yeni golfumde 17 cpc6 aldım. boyut farkı mıdır yoksa gerçekten düzeltmişler midir bilmiyorum ama ne abs devreye sokabildim ne de patinaj yapabildim ne de virajlarda dağılma savrulma var. tek kusuru konforu biraz düşük bence çok ses var araç içinde. yeni aracımda eski 16 kışlıklarımı kullanıcam 16 jant aldım orada anlarım boyut farkını bir nebze. 

cpc6 nın 16inc tercih edebilirsiniz kesinlikle güvende hissettiriyor, yoksa da conti eco6  serisini öneriyorlar A A etiket değeri vardı galiba.

Erman bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 02.11.2019 at 2:17 AM, forzaGilles yazdı:

Arkadaş 16” ebatta lastik bakıyor., bu ebatta Asymmetric serisi üretilmiyor..

Evet farkındayım. Ben özellikle 17" olacak şekilde lastik ölçülerini yazdım. Olur da bu ebatlarda da lastik bakan varsa bilgi vermek amacıyla ;) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bunun pastırması/sucuğu/salamı/sosisi falan kalmadı

2018 ocakta aracı aldım 

Kış lastiği takmadım

2019 kış ? Yine es geçtik!

Bugün ankarada hava /tabiat? Doğa?

Sabah sokaktaki ağaçlar ? Yemyesil yapraklar aynen duruyor.. 24 derece sıcaklık! Yuh yani 6 kasıma geldik

Gece cam açık yatılıyor!

Ondan sonra en pahalısından 

Nokian /continental  kış lastiği muhabbetleri.

Şimdi diyeceksiniz?

Bir gün bi yakalanırsın?

Yavvvv 7 yıldır yakalanmamışım?

Bu benim şansım falan değil....tamamen error vermiş mevsimlerim sonucu..

Yani şunu demek isterim 

Olmayan kışa yağmayan kara 

Nokian conti lüx kaçar artık!

2. El / çıkma xyz marka ile geçer gider adı kış olan aylar...

Finlandiyadaki adam gururla nokian kullanırken tropikal türkiyede nokian telaşına girmek çok ayrıntı oluyor...

SCC, Ömer Kahraman ve aaron bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Savatage yazdı:

Bunun pastırması/sucuğu/salamı/sosisi falan kalmadı

2018 ocakta aracı aldım 

Kış lastiği takmadım

2019 kış ? Yine es geçtik!

Bugün ankarada hava /tabiat? Doğa?

Sabah sokaktaki ağaçlar ? Yemyesil yapraklar aynen duruyor.. 24 derece sıcaklık! Yuh yani 6 kasıma geldik

Gece cam açık yatılıyor!

Ondan sonra en pahalısından 

Nokian /continental  kış lastiği muhabbetleri.

Şimdi diyeceksiniz?

Bir gün bi yakalanırsın?

Yavvvv 7 yıldır yakalanmamışım?

Bu benim şansım falan değil....tamamen error vermiş mevsimlerim sonucu..

Yani şunu demek isterim 

Olmayan kışa yağmayan kara 

Nokian conti lüx kaçar artık!

2. El / çıkma xyz marka ile geçer gider adı kış olan aylar...

Finlandiyadaki adam gururla nokian kullanırken tropikal türkiyede nokian telaşına girmek çok ayrıntı oluyor...

Son derece haklısınız bende aynı düşüncedeyim. Hatta yeni aracıma milestone marka lastik sipariş ettim. 215/55/17 lastiği Lassa, dunlop vs almaya kalksam 3000 tl. Böyle 1100 liraya gelmiş oldu. Sonuçta senede 10.000 km yol yapıyorum ve bunu ortalama 2000 km’si kışa geliyor onun için bi Servet harcamaya gerek yok. 

Savatage bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Rize'de yaşayan biri olarak, Eagle F1 Asymmetric 3 225/45/17 kullanıyorum, Islak zemin performansı mükemmel, sesi Pirelli p7 ye göre çok daha az, yol tutuşu mükemmel, 35 bin km civarı yol yaptım halen taş gibiler, tavsiye ederim. 

Erman ve niclayt bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
44 dakika önce, XANTHİ yazdı:

İstanbul da oturanlar direk yazlık alın kışlığa gerek yok 

kar yağarsa taksi ile gidin daha ucuza gelir.

Yani o kadarı çok extreme olur tabi...

Yine de adı sanı kar lastiği olan 1 takımı acil eylem planı dahilinde bekletmek faydalı olur ..(made in china hariç)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
55 dakika önce, sertan yazdı:

@Savatage 

Kar lastiğinin üstüne zincir takacağınız günler uzak değil, doğa isyan ediyor. 

Evet doğa isyan etti zaten ...küresel ısınmanın sonraki aşamaları buzul çağı

İnsanların kanına antifiriz ekleyip yaşayacağı zamanlardan bahsediliyor

Ama 5-10 yılda değil yani

Küresel soğuma icin +50 yıl biçiyorlar

Not: bunlar olduğunda Gs feneri kadıköyde halen yenememiş olur o da ayrı konu!

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...