Galerici nasıl araba satmamalı?

@AhmetCakmak Abinin biriyle konuştum hatırladığım kadarıyla golf TDI  13 model manuel 1000 civari hasar kaydi var boyasiz demesine göre 90 kusur bin km falan highline arabaya 220 bin yazmış dedim abi bu piyasada satmak içinmi yazdin yoksa sebebi nedir 6 ay oncede 165 e koymuş diyorki yil basindan sonra fiyati dahada artiracagim ben bu adamla konuştum yok daha ucuzunu bulursan ben alicam getir vs finalde dediki sen bos yapiyosun kardeşim bende sen haklısın abi eyvallah dedim. Araba alacağım evet ama bu şekilde insanlara param gidecegine gitmesin daha iyi... Şirket aracimiz var şükür işimizi görüyoruz. Olmayan insanlara allah yardim etsin.

@AhmetCakmak Üzüldüğüm şey devletin bu konulara hiç müdahale etmiyor olmasi. Ford focus kampanya yapmış 220 civarı fiyat 75 bin kredi ödemesi 6500  lira dan fazla bunu kim alacak belediyede calisan haritacimi veya hemsiremi ben mühendisim maasim okadar yok 😀 herkes de doktor değil valla allah akil fikir versin. 

@IBS6134 Diğer konudaki yorumunuzdan sonra sarı sitede 308'lere baktım gerçekten güzelmiş hocam. Sizin fiyat aldığınız Style pakette de hayalet ekran var sanırım. Özellikle vites konsolu çok hoşuma gitti. Bu baktığım 1.2 Allure Dynamic paketmiş.

image.png

Moderatör tarafında düzenlendi:
@AhmetCakmak hocam gecen ay o arabayi 230 bine verdiler, simdi style tech icin 223 bin lira istiyorlar, yilbasindan sonra ugruycagim psa grubuna, pazarliga aciklar, ellerinde bir sürü araba var 2020 model

@IBS6134 Diğer konudaki yorumunuzdan sonra sarı sitede 308'lere baktım gerçekten güzelmiş hocam. Sizin fiyat aldığınız Style pakette de hayalet ekran var sanırım. Özellikle vites konsolu çok hoşuma gitti. Bu baktığım 1.2 Allure Dynamic paketmiş.

Ekli dosyayı görüntüle 41151
Aynen hocam alt kisimdaki arkadasin yazdığı doğru bende takip ettim fiyatlari tanıdık birini bulduk mepa da ortalama fiyatlar bu şekilde aracın iq gosterge paneli ic malzemesi yalitimi güzel hocam kötü değil ben ki fransiz sevmem ama adamlar kötü yapmamis birton opsiyonu bedava veriyorlar 

@IBS6134 ayrica style tech pakette de bu şekilde geliyor sanırım benim baktığım aractada  bu vites konsolu vardi hocam.

Yeni 208 daha satışa çıkmadığını söylemiş Peugeot bayileri, ama al satçılar çoktan ilana koymuşlar. 

2-3 yıldır dönen bu karaborsa işi iyice çığırından çıktı.

image.png

Yine dh'den bir alıntı yorum, beğendiğim için paylaşmak istedim.

Tezgah söyle işliyor:

1. arabayi paravan galerilerine 220-230 bine veriyorlar.

2. Bu paravan veya anlasmali galeriler 280-300 bine arabayi satışa koyuyor.

3. Müşteriye araba yok cekiyorlar veya aksesuar adi altinda 20 30 bin iteliyorlar. Almazsan 2.eli 300 bin , bak bu firsattir algisi olustuyorlar.

4. 230 binden 1 lira fazla olan araba ust vergi dilimine girecekken , aksesuar veya elden para alma yontemiyle vergi kaçırıyorlar devleti de dolandiriyorlar.

5. Önce arabanin uçuk bi 2.el algisini olustur sonra sıfırı müşteriye daya gitsin. Depo araba doluyken yok çek ,karaborsa oluştur milleti keriz gibi yol...

Vallahi Tosunbank bunlarin yanında halt etmis , son donemin en büyük en ust duzey en adi vurgunu ,dolandiriciligi yapılıyor.

Bu da kaldırılan bir ilanın görüntüsü. Galericilere en çok araç veren markalar diye liste olsa peugeot ve vw başı çekerdi sanırım.

image.png

İlk sirada bence skoda vardir hocam galerilere arac satma konusunda, scala , karoq, kamiq vesuperb bayilerde yoktu resmen tamami galerilerdeydi

Bu da kaldırılan bir ilanın görüntüsü. Galericilere en çok araç veren markalar diye liste olsa peugeot ve vw başı çekerdi sanırım.

Ekli dosyayı görüntüle 42128
Neyin peşindeler anlamak çok zor... Peynir ekmek gibi satılan - satılacak olan araçları galerilere vererek piyasayı öldürmekten başka bir şey yapmıyorlar. Tabi başkaları üzerinden araç sahibi olan galericiler de var ancak bile bile de sattıkları kesin.

%112 vergi (Ötv+kdv) üstüne birde galerici komisyonu ödüyoruz...

Galeriden sifir km araba alacagima araba almam, hicbir is yapmadan para kazanan birisine para kazandirmam
hayatım boyunca hiç galeriden araba almadım,almayı geç kapısından girmedim. Galerici arkadaşlarım da var gene de mekanlarına gitmedim 😂

Artık Citroen bayiye gitmeden Toyota bayide sıfır Citroen yada herhangi bir markanın showroom'unda hiç alakasız başka bir markayı sıfır alabiliyorsun, yaşasın stokçuluk ve fırsatçılık!! 

image.png

Geri
Üst Alt