Varta akü sorunsalı

Makine7

Üye
İsim
Sercan
Arkadaşlar merhabalar. Pazartesi günü akü değişimi için servisten randevu aldım. Bana iki farklı fiyat verdiler. Birincisi 850 lira olan Vartanın ekonomik orijinal aküsü diğeri ise 1380 lira olan araç üzerinde fabrika çıkışlı olan Varta aküsü. Servis ilk olan 850 liralık akü içinde orijinal doğuşun ve wolksvagenin önerdiği marka olduğunu söyledi. Sizce hangisini almalıyım? 

Yarın çekebilirsem fotoğrafını çekerim hocam ama 72ah olduğuna eminim, evet aracım tdi dsg. Aracın gelişinden itibaren bir tuhaflık var zaten, fabrikadan da 4 mevsim lastiklerle gelmişti :D
Evet bir tuhaflık olduğu belli., 4 mevsim lastikle gelen Golf ilk defa duyuyorum.. :) Araçta koltuk ısıtma, dynaudio gibi ekstra opsiyon var mı.? Akünün resmini unutmasanız çok iyi olur., gerçekten merak ettim yahuu.. :D  

Upvote 0

@forzaGilles 

Evet bir tuhaflık olduğu belli., 4 mevsim lastikle gelen Golf ilk defa duyuyorum.. :) Araçta koltuk ısıtma, dynaudio gibi ekstra opsiyon var mı.? Akünün resmini unutmasanız çok iyi olur., gerçekten merak ettim yahuu.. :D  
Hocam valla Goodyear Vector 4 Seasons Gen1 lastiklerle geldi araba :)  Araç standart tdi dsg comfortline, 2015 temmuz üretimi 2016 şasi kodlu bir araba. Tek opsiyonu sürüş konfor paketi :D

Upvote 0
@forzaGilles 

Hocam valla Goodyear Vector 4 Seasons Gen1 lastiklerle geldi araba :)  Araç standart tdi dsg comfortline, 2015 temmuz üretimi 2016 şasi kodlu bir araba. Tek opsiyonu sürüş konfor paketi :D

Forumumuzda böyle bir başlık mevcut, buradaki araçların %2,97 si bizim Golf'ümüz gibi 4 mevsim lastiklerle gelmiş. Başka ülkeye gidecek araçlar belki Türkiye'ye gelmiş olabilir.

Upvote 0
Son 3 aydır golflerin koltuk ısıtmalı gelmesinden belli bu durum ! 

Kuzey (İskandinav) ülkeleri için üretilmiş ısıtmalı koltuklu araçları geri çekip tr ye yolluyorlar?

Norveçe niyet

Türkiye'ye kısmet

Bu ne güzel iyi niyet

4 mevsim lastikli golflerde İngiltere kotasıdır yada oranın iadesidir falan

Upvote 0
Bugün serviste aracın aküsünü değiştirdim
Orijinal varta akü taktırdım işçilik dahil 2068 TL ye
Akünün fiyatı sadece 1947 TL

Upvote 0
@SerkanGs31 Hayırlı olsun.
Akü bigisi de verseydiniz fotosu ile daha güzel olabilirdi.

Upvote 0
Bugün serviste aracın aküsünü değiştirdim
Orijinal varta akü taktırdım işçilik dahil 2068 TL ye
Akünün fiyatı sadece 1947 TL
(İndirimsiz fiyatı olduğunu tahmin ederek) Demek ki %30 indirim ile 1450'ye gelecek.. Dışarı ile aynı fiyat diyebiliriz.

Son düzenleme:
Upvote 0
Zam geldi arkadaşlar bugün fiyat aldım ekonomik akü 2100 TL %25 indirimli:(

Upvote 0

Geri
Üst Alt