ACC Taktirmak yada Taktirmamak

@calik Acc aktif hale gelmediyse kodlamalara bakalim istersen.

@calik Acc aktif hale gelmediyse kodlamalara bakalim istersen.
Teşekkürler teklifiniz için.

Zaten ayak aydınlatmalar da kısık yanıyor ve direksiyondaki tuşlar tam çalışmıyor. Yani epey düzeltilecek kısmı var.

Yılbaşından sonra tekrar gideceğim, hatasını giderip kodlamayı yapacak.

O nedenle şimdi arada kurcalamamak en iyisi (benim nacizane anladığım forumdakiler ve @yusuf dediğine göre ACC kodlama veya genel kodlama konusunda Ender den bile iyisiniz :) ). Ama şimdi bir yerde işe başladım, işi bitirmesine müsaade edelim bir bitirsin, sonra "arada sen başklarına da baktırdın" denilecek durum olsun istemiyorum.

@mach1 de sormuş idi. Durum bu şekilde maalesef :(

Ekranda ACC hatası, odometre km değerini bile göremiyorum. Öyle kullanıyorum.

Yılbaşından sonraki gidişim 3. gidiş olacak. Umarım artık son olur ve ACC den direksiyona her şeyi çalışır. Çalışmaz ise o zaman sizlerden destek talep edebilirim şayet kabul ederseniz.

ACC den farklı olarak bir konuda danışmak istiyorum. Yeni tuş takımı geldiği için telefonu da kullanmak için medya ünitesini değiştirmek istedim. Golf 7.5 6.5" olanları alacaktım, ses kalitesindeki şikayetler üzerine vazgeçtim. Amacım Mib2 5g0035869 cihazını alıp, mikrofon tesisatı çektirip orijinal üniteden devam etmek. Satılık ilanlara bakıyorum. Danışmak istediğim:

5g0035869
5g0035869a
5g0035869b

hangisini bulursam temizlik durumuna göre alayım mı?

Bu cihazlara ne kadar verilir?

Forumda doğrudan bu konu ile ilgili başlık bulamadım, var ise kusura bakmayın beni oraya yönlendirirseniz oradan devam edebilirim.

Teşekkürler.

@calik aynen doğrusu yapan yerin ilgilenmesi zaten. Ben baksam da Metin'e söylersen kurcalatmissin demez :) Bi baksinlar duruma göre cozulmezse yardimci olmaya calisirim.

Bahsettiginiz kodlar 5" cihazlara ait. Ama 6.5" Golf 7.5 Comfort'lardan çıkma cihazı da alabilirsiniz, Çin olanlarla ayni tipte ancak ses kalitesi açısından sorunsuzdur. 1000-1500 bandinda bulunmasi lazim. Çin olanlarda onde Usb ve Sd Kart Yuvası ve Mikrofon vardir, Türkiye'dekilerde sadece Sd Kart yuvasi vardır. Ama Çerçeve'de değişmeniz gerekir. 5" Bluetooth olandan alcaksaniz onlarında ses kalitesinde sorun yok, gayet iyidir. Bendeki B idi diğerleride farkli değildir, en fazla yaziliminda ufak degisiklikler vardir.

@calik evet cihaz bu, telefon evet destekler ama kamera dan emin değilim.

@CemK bu cihazlarda bluetooth icin lisans istiyormuydu onu da netleştirmek lazım.

Hmm onu Metin yapmaz mı bana?

Siz ACC için bağlanacak olsanız vcds kablom var sadece o yeterli mi? Başka odis kablom filan yok

@calik bluetoth için sorup netleştirin, bilesen koruma kaldirilmasi yeterli olabilir, eski 5" lerde öyle.

Acc baktirin duruma gore bi şekilde yardimci olurum.

Çarşamba veya Cuma gidebileceğim ancak. Sonuçlanınca haber vereceğim.

Son düzenleme:
@İlker34 @CemK @mach1

Evet arkadaşlar ACC aktifleştirildi dün. Görebildiklerim:

2013 Midline Plus TDI 90 Manuel Vites.

1- Sol taraftaki CNL tuşu çalışmıyor. Bu sol taraftaki tuş takımı yanlış idi. @zulalyol, @CemK ve @İlker34 ile konuştum MODE olanından olması gerekiyormuş. GÜNCELLEME: Nihayet uzun süreden sonra Ender Elektronikte MODE olan tuş takımı ile değişti.

2- ACC çalışıyor ama 2 sıkıntısı var

2.1. Ekranda ACC Sürüş Programı gelmedi bende. Metin Bey açmayı unuttuk dedi. Açacak. Ya da ben öğrenip VCDS ile açacağım

GÜNCELLEME:
Medya Ünitesi ile alakası olabileceğini düşündük. Medya Ünitesi 824C olarak değişmesine rağmen medya ekranında "Sürüş Programı " seçimi aktif olmadı. Bunu Ender de tekrar kontrol ettireceğim.

Medya ekranında sürüş profilini açmayı Ender başaramadı.

Bu konuda baştan beri sağolsun @İlker34 desteğini esirgemedi. Ve dün itibariyle kendisi uzaktan bağlanarak Medya Ekranıma sürüş profilimi getirmeyi başardı. @İlker34 burada bir kez daha teşekkür ediyorum elleri dert görmesin, çok sevindim.

2.2. ACC yokuş yukarı ve 60 - 70 km/saat gibi düşük hızlarda sürekli gaza basıyor-çekiyor, dalgalanma halinde. Bunun sebebi
Sürüş Programı sportta mı kaldı
Arraç manuel olduğu için
Radardan?
Bu ACC böyle olabilir.
Otoyolda 70 - 80 - 100 ve üzeri dayet düzgün çalışıyor.

GÜNCELLEME:
Sürüş Profili açıldıktan sonra artık ECO seçebiliyorum. Sanki epey daha yumuşak çalışır hale geldi ACC.

3-Front Assit Teyp ve Öndeki ekrandan aktif edilebiliyor. Ama çalışıyor mu? Öndeki araçlara yaklaştım ama hiçbir şey yapmadı. Ama hızlıca yaklaşmadım. Yakın takip ettim diyelim. Front Assist i nasıl denerim?

GÜNCELLEME: Mesafe Uyarısı - 2 Araç arasında ünlem" bu işaret bir kaz kez çıktı gördüm.
Front Assist çalışıyor. Çalışması için öndeki araçlara yaklaşma hızın yüksek olması gerekiyor. Önce ekranda Uyarı, Sonra sesli şekilde frene bas uyarısı ve devamında kendi kendine 30 km/saat e kadar fren yapıyor (araç manuel olduğu için).

Teşekkürler.

Ekli dosyalar

• ACC-teyp.jpeg
    ACC-teyp.jpeg
    385.3 KB · Görüntüleme: 39
  • ACC-gosterge-frontassist.jpeg
    ACC-gosterge-frontassist.jpeg
    328.5 KB · Görüntüleme: 35
  • ACC-gosterge.jpeg
    ACC-gosterge.jpeg
    325.1 KB · Görüntüleme: 40
  • ACC-Radar.jpeg
    ACC-Radar.jpeg
    146.9 KB · Görüntüleme: 41
  • ACC-Program-Eco-Comfort.jpeg
    ACC-Program-Eco-Comfort.jpeg
    71.5 KB · Görüntüleme: 43
  • ACC-Sol-Mode.jpeg
    ACC-Sol-Mode.jpeg
    88.3 KB · Görüntüleme: 38
  • ACC-Sol.jpeg
    ACC-Sol.jpeg
    175.7 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleme:
@İlker34 @CemK @mach1

Evet arkadaşlar ACC aktifleştirildi dün. Görebildiklerim:

2013 Midline Plus TDI 90 Manuel Vites.

1- Sol taraftaki CNL tuşu çalışmıyor. Bu sol taraftaki tuş takımı yanlış da olabilir gibi geldi bana. @zulalyol ile konuştuk ondakinde MODE yazıyor. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi? Yanlış tuş takımı mı taktık?

2- ACC çalışıyor ama 2 sıkıntısı var
2.1. Ekranda ACC Sürüş Programı gelmedi bende. Metin Bey açmayı unuttuk dedi. Açacak. Ya da ben öğrenip VCDS ile açacağım
2.2. ACC yokuş yukarı ve 60 - 70 km/saat gibi düşük hızlarda sürekli gaza basıyor-çekiyor, dalgalanma halinde. Bunun sebebi
Sürüş Programı sportta mı kaldı
Arraç manuel olduğu için
Radardan?
Bu ACC böyle
bilemiyorum. Tecrübesi olanlar paylaşır ise sevinirim. Otoyolda 70 - 80 - 100 ve üzeri dayet düzgün çalışıyor.

3-Front Assit Teyp ve Öndeki ekrandan aktif edilebiliyor. Ama çalışıyor mu? Öndeki araçlara yaklaştım ama hiçbir şey yapmadı. Ama hızlıca yaklaşmadım. Yakın takip ettim diyelim. Front Assist i nasıl denerim?

Yorumlarınızı merakla bekliyorum.

Teşekkürler.
Kadranda bi araci yakindan takip ettiginizde iki arac ve ortalarinda bi unlem seklinde uyari cikiyor mu?

Tuş takımınız yanlış hocam.
Kadranda bi araci yakindan takip ettiginizde iki arac ve ortalarinda bi unlem seklinde uyari cikiyor mu?
Dün yaklaşık 30 km sürdüm. O dediğiniz uyarı çıkmadı hiç.

Genelde Front Assist ve Yakın Takip uyarısı yanlış yada eksik kodlaniyor, ondan yakın takip uyarısı gelmiyor olabilir.

Kendinizi riske atmadan düşük hizda gazlayip öndekine hızlı yaklaşın, çoğu zaman bu durumda kadranda çarpışma uyarısı çıkmalı, front assist devreye girip frene basmadan once bu uyarıyı veriyor.

Tuş takımı yanlış değil ama bu tuş takiminda hiz sinirlayici kullanamazsiniz sadece. CNL Tuşu frene basmış gibi ACC'yi devreden çıkartmak için çalışıyor olmalı.

Teybin kodlanma kismi basit vcds le de yapabilirsiniz.

Yokuş yukarı olan durum tuhaf, oyle çalışmaması lazim normalde, takip mesafesi en yakinda biraz sert calisir Acc, 2. Kademe cok daha guzel çalışıyor bence, onu deneyebilirsiniz.

@İlker34 teşekkürler. Karton kutu ile dediğiniz deneyi yapacağım. Belki de Front Assit devrede. Ben yeterince hızlı yaklaşamadığım için müdahale etmiyor. Ama gösterge tablosunda "Mesafe Uyarısı - 2 Araç arasında ünlem" hiç çıkmadı, nedenini anlamadım. El kitabına göre bu uyarı da çıkmalı.

CNL bende nedense çalışmıyor. Hız sınırlama da yok haliyle. MODE olan tuş takımını sipariş etmiş Ender Elektronik, 2 hafta sonra gelecekmiş.

@mach1 ilgi ve desteğin için teşekkür ederim. Melih Bey bazı eksiklikleri VCDS kablo ile bağlı iken teamviewer dan düzeltti. Sürüş programını aktif edemedik ama. O kısmı Ender yapacağım dedi, Cumartsi tekrar gideceğim.

Takip mesafesini 2. kademede tekrar denerim. 2. kademe en uzak 2. mi en yakın 2. mi?

Geri
Üst Alt