Yağmurda Camların Otomatik Kapanması ( Rain Closing )

@fcsrn Aynen. Bendeki sensörün ve yapılan sensör kodlamasının resimlerini gün içinde atmaya çalışırım. 

Arkadaşlar, aldığım sensör bu.. 

Ekli dosyayı görüntüle 3839

Kodlama için öncelikle aşağıdaki değerleri girdim..

(15)-Access control 2-Regenschliessen_ein_aus  ----------->        not active   to   active  

(16)-Access control 2-Regenschliessen_art ---------------->         once   to   Permanent  

(28)-Access control 2-Menuesteuerung Regenschliessen -->         not active   to   active  

Coding kısmında Sensörü seçip Byte 0'da Bit1 ve Bit2 yi tıklayacaktım.. Ancak bendeki ekran aşağıdaki gibi çıktı..

Ekli dosyayı görüntüle 3840

Ben de, çalışan kodu elle girmeyi denedim.. "02006C" olan kodu "06885D" ile değiştirdim ve sistem kabul etti.. Sonrasında Rain Closing sorunsuz bir şekilde çalıştı..

Ekli dosyayı görüntüle 3841

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bizde kendi aracimiza elle yazsak o degeri olur mu yani ?

Arkadaşlar, aldığım sensör bu.. 

Ekli dosyayı görüntüle 3839

Kodlama için öncelikle aşağıdaki değerleri girdim..

(15)-Access control 2-Regenschliessen_ein_aus  ----------->        not active   to   active  

(16)-Access control 2-Regenschliessen_art ---------------->         once   to   Permanent  

(28)-Access control 2-Menuesteuerung Regenschliessen -->         not active   to   active  

Coding kısmında Sensörü seçip Byte 0'da Bit1 ve Bit2 yi tıklayacaktım.. Ancak bendeki ekran aşağıdaki gibi çıktı..

Ekli dosyayı görüntüle 3840

Ben de, çalışan kodu elle girmeyi denedim.. "02006C" olan kodu "06885D" ile değiştirdim ve sistem kabul etti.. Sonrasında Rain Closing sorunsuz bir şekilde çalıştı..

Ekli dosyayı görüntüle 3841
Byte 6 daki light sensor installed yaptiniz mi ?

çok güzel gelişmeler. mutlu oldum adınıza.

Bende meraklandim simdi. Biran once yapmam lazim :('

suanda aractayim hocam out of range diyor bende bit 2 yi tek secebiliyorum ama 1-2 yapmak istedigimde o hatayi veriyor. Dger seyleri yaptim @Orhan Hoca@fcsrn

Yagmurda kapama ekranda cikti ama henuz denemedim de ondan yaziyorum :)
evet

( 26 ) veya (28) Access Control 2 - Menuesteuerung Regenschliessen (Menu Control Rain close)

bu kodlamayı yaptınız ya aktif kodlamasına gelmeden önce. ondan açıktır menüde.

Geri
Üst Alt