Yağmurda Camların Otomatik Kapanması ( Rain Closing )

Araca ben de yağmur far sensör takicam 

5q0 955 559 ve ya 5q0 955 547 kodlu sensörleri birisini  sipariş vercem yurt dışı bi vw sitesinde rain closing uygun diye birşey okudum öneriniz var mı

bir de bunların üstünde tarihte yazıyor 

bu gece veya yarın verecem siparişi ebaydan 

Araca ben de yağmur far sensör takicam 5q0 955 559 ve ya 5q0 955 547 kodlu sensörleri birisini  sipariş vercem yurt dışı bi vw sitesinde rain closing uygun diye birşey okudum öneriniz var mı

bir de bunların üstünde tarihte yazıyor 

bu gece veya yarın verecem siparişi ebaydan 
Hocam hangi sensörün çalıştırdığını bilsek zaten 10 A yakın sipariş bizde vereceğiz ama sorun orda zaten.siz Alırsanız ve deneme şansınız olursa burdan paylasin[emoji1]

One Life Live it.!!!

Arkadaşlar Rain closing kodlaması yapıpta sonuç alınmış araçlar var . Bu şekilde araca sahip olan arkadaşlarımız Lütfen Uzun kod yapısını paylaşsın; paylaşalım ki denenmedik yol kalmasın. bazılarında olan bazılarında olmuyor asıl sorunumuz bu nedeni bulmak.Dun 8u955559B kodlu sensörü kodladık 2014 comfort araçta yine sonuç alamadık. Aynı model Highline araçta ise sonuç verdi fakat ondada sunroof kapanması eksik. Zor Bulmaca içerisindeyiz arkadaşlar ama sonuca yaklaştığımızı düşünüyorum.

Tekrar etmek gerekirse Rain closing  kodlaması yapılmış ve sonuç alınmış araçların uzun kodları lazım birde kullanılan Sensör çeşidi. Kodlama hakkında az-çok bilgi sahibi olan herkes bu konuda yardımcı olursa Çözüme bir adım daha yaklaşmış olacağız. Teşekkürler  :'(

Bu arkadaş scirocco için sanırım bunu başarmış arada RLS modulu gozukuyor.Bizde bir standart oluşmadı galiba.

arkadaşlar 5q0 955 547 sensör ile rain closing çalıştı 4 camda aktif  fakat sunroofu kapatmıyor.

aracım zaten ışık paketsizdi ilk işim ışık sensorunu tanıttın yani kurdum;

daha sonra ilk sayfadaki 15, 16, 28 asamalarını actim sonra RLFS yi secip byte 0 daki bit 0,1,2 yi aktive ettim (baştan ilk sayfadaki gibi 1 ve 2 yi tıklayıp do it yapınca kabul etmedi 3ünü aktif edince oldu)

Ekli dosyayı görüntüle 3826

ve sonuç;

Ekli dosyayı görüntüle 3827

Ekli dosyayı görüntüle 3824

Ekli dosyayı görüntüle 3825

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam araç model ve donanımı neydi öğrenebilirmiyim. Teşekkürler

One Life Live it.!!!

Birde hangi sürüm kablo ile kodlama yaptınız.?

One Life Live it.!!!

2014 1.2 comfort ve 15.7 ile yaptım.

sensor cıkma bu arada ebaydan almıstım.

Arkadaşlar Rain closing kodlaması yapıpta sonuç alınmış araçlar var . Bu şekilde araca sahip olan arkadaşlarımız Lütfen Uzun kod yapısını paylaşsın; paylaşalım ki denenmedik yol kalmasın. bazılarında olan bazılarında olmuyor asıl sorunumuz bu nedeni bulmak.Dun 8u955559B kodlu sensörü kodladık 2014 comfort araçta yine sonuç alamadık. Aynı model Highline araçta ise sonuç verdi fakat ondada sunroof kapanması eksik. Zor Bulmaca içerisindeyiz arkadaşlar ama sonuca yaklaştığımızı düşünüyorum.

Tekrar etmek gerekirse Rain closing  kodlaması yapılmış ve sonuç alınmış araçların uzun kodları lazım birde kullanılan Sensör çeşidi. Kodlama hakkında az-çok bilgi sahibi olan herkes bu konuda yardımcı olursa Çözüme bir adım daha yaklaşmış olacağız. Teşekkürler  :'(
Dün @murat_kurt Abimizin aracına sensör montajı yaptık ve rain closing kodladık. Sorunsuz çalıştı. Kendisini haberdar edelim sensörün koduna felan baksın buraya yazsın elimizden geldiğince yardımcı olalım.

yağmur sensörü mü?

servise gerek kalmadan 15 kabloyla aktif imkanı var o zaman. 12 ve 14 le olmuyor sanırım.

@fcsrn

Bu kodlamayı yarın bende yapıcam bakalım çalışacak mı.

yağmur sensörü mü?

servise gerek kalmadan 15 kabloyla aktif imkanı var o zaman. 12 ve 14 le olmuyor sanırım.

@fcsrn
Comfortline araçta bulunan nem sensörü yerine ışık+yağmur+nem sensörü taktık, far anahtarına da gerekli işlemleri yapıp araca tanıttıktan sonra olay tamamdır. Sorunsuz çalıştı.

Servise gerek görünmüyor Abi, 15.7 yapıyor.

Geri
Üst Alt