Yağmurda Camların Otomatik Kapanması ( Rain Closing )

Yarama bastın@MSE Muhammed Hocam [emoji23] sen deaktifte bırak kalsın [emoji41]

iPhone using Tapatalk

Hocam rica ederim bilakis açık kalsın, çalıştıkça ben de olmadığını hatırlarsın [emoji23]

iPhone using Tapatalk

Muhammed hocam sanroff sorunu cozuldu mu

Sent from my iPhone using Tapatalk

Araştırmaya devam :)  

tam olarak yeri burası değil ama camların kapanmasıyla ilgili olduğu için buraya yazayım dedim.

Kapıları kilitlediğimizde camlar açıksa otomatik kapatması için bir kodlama olabilir mi?

@Burak_Senbas Burak Hocam elbette olabilir bu tür bir kodlama ancak durumu itibarı ile fazlasıyla risk oluşturabilecek bir güvenlik sıkıntısı oluşturabilir. Allah korusun araçta çocuk olabilir, ya da araçta birilerini beklemek için bırakırsınız aman dışarıdan kimsee gelip kapıyı açamasın dersiniz düğmeye basarsınız camlar ve varsa sunroof kapanır vs. 

Kendimden örnek vermek gerekirse ben aracı kilitlerken düğmeyi basılı tutup dörtlerin tekrar yanı söndüğü, yani işlem tamam açık cam vs kalmadı işaretini görür öyle uzaklaşırım aracımın başından :)

@Burak_Senbas Burak Hocam elbette olabilir bu tür bir kodlama ancak durumu itibarı ile fazlasıyla risk oluşturabilecek bir güvenlik sıkıntısı oluşturabilir. Allah korusun araçta çocuk olabilir, ya da araçta birilerini beklemek için bırakırsınız aman dışarıdan kimsee gelip kapıyı açamasın dersiniz düğmeye basarsınız camlar ve varsa sunroof kapanır vs. 

Kendimden örnek vermek gerekirse ben aracı kilitlerken düğmeyi basılı tutup dörtlerin tekrar yanı söndüğü, yani işlem tamam açık cam vs kalmadı işaretini görür öyle uzaklaşırım aracımın başından :)
Esas itibariyle araçta böyle bir özellik olduğunu bildiğinizde ona göre davranırsınız araçta biri kalıyorsa zaten kapıları kilitlemeyiz yuzde 99 diğer taraftan bende tam olarak camların kapandığını görmeden uzaklaşmam tabi ama yaz aylarında cam açık geziyorken indiğimizde basılı tutmayla uğraşmadan kendisi kapatsa fena olmazdı :)

Bahsettiğiniz olayı belki kodlama yöntemiyle uzun süreli kumandaya basarak değilde; örneğin seri bir şekilde 2 defa anahtardan kapama tuşuyla olması daha güvenli olacaktır düşüncesindeyim. :)  

Bahsettiğiniz olayı belki kodlama yöntemiyle uzun süreli kumandaya basarak değilde; örneğin seri bir şekilde 2 defa anahtardan kapama tuşuyla olması daha güvenli olacaktır düşüncesindeyim. [emoji4] 
Hocam art arda iki kez kilit tuşuna basmak güvenli kilitlemeyi devre dışı bırakıyor :) opsiyona sahip araçlarda böyle.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hocam art arda iki kez kilit tuşuna basmak güvenli kilitlemeyi devre dışı bırakıyor [emoji4] opsiyona sahip araçlarda böyle. Sent from my iPhone using Tapatalk
opsiyonsuzlarda da olsun o halde [emoji1]

One Life Live it.!!!

Geri
Üst Alt