Jump to content

emrahtoy

Hafızalı ayna ve koltuk uygulaması mümkün mü? ( 2016 Comfortline 1.2 DSG )

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar.

Ben ve eşim bir golf 7 2016 Comfortline 1.2 DSG sahibi olduk. Malum olduğu üzere bu araçta elle kontrol edilen sürücü koltuğu var. Ayna ayarları elektronik ancak 2nci sürücü ayarı yok.

Her değişim yaptığımızda koltuk ayarı, ayna ayarı vs derken vakit kaybediyoruz ve her defasında aynı ayarı tutturmak zor olabiliyor. Özellikle değişken eğimli bir yokuşta ayna ayarları zor oluyor.

Daha önce satın alma aşamasında başka marka araçlarda elektrikli koltuk ile birlikte elektrikli aynalar ile 2 sürücülü hafızalı bir yapı vardı. Böylece tek tuşa basarak daha önce ayarı yapılmış olan sürücüye göre ayna ve koltuk ayarları otomatik olarak yapılabiliyordu.

Böyle bir güncellemeyi bizim aracımıza da yapabiliyor muyuz? Maliyeti ve şayet mümkünse edinilmesi gereken parçalar konusunda fikir verebilir misiniz? Servis bu işlemleri yapıyor mu?

tarihinde emrahtoy tarafından düzenlendi
SCC ve golfiano bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

27 dakika önce, emrahtoy yazdı:

Merhaba arkadaşlar.

Ben ve eşim bir golf 7 2016 Comfortline 1.2 DSG sahibi olduk. Malum olduğu üzere bu araçta elle kontrol edilen sürücü koltuğu var. Ayna ayarları elektronik ancak 2nci sürücü ayarı yok.

Her değişim yaptığımızda koltuk ayarı, ayna ayarı vs derken vakit kaybediyoruz ve her defasında aynı ayarı tutturmak zor olabiliyor. Özellikle değişken eğimli bir yokuşta ayna ayarları zor oluyor.

Daha önce satın alma aşamasında başka marka araçlarda elektrikli koltuk ile birlikte elektrikli aynalar ile 2 sürücülü hafızalı bir yapı vardı. Böylece tek tuşa basarak daha önce ayarı yapılmış olan sürücüye göre ayna ve koltuk ayarları otomatik olarak yapılabiliyordu.

Böyle bir güncellemeyi bizim aracımıza da yapabiliyor muyuz? Maliyeti ve şayet mümkünse edinilmesi gereken parçalar konusunda fikir verebilir misiniz? Servis bu işlemleri yapıyor mu?

Servis bu işlemi yapmaz , hafızalı koltuk montajı yapılabilir .

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@yusuf maliyet ne kadar hocam ve nerede yaptırabiliriz bilginiz varmı elektikli bagaj için fiyat aldım 3000 tl bende yaptırmak istiyorum siz yaptırdınız mi mevcut özellikle mi aldınız aracı ogrenebilirmiyim saygılar 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
17 saat önce, mbonat yazdı:

Servis bu işlemi yapmaz , hafızalı koltuk montajı yapılabilir .

17 saat önce, İlker34 yazdı:

Yapılabilir tabiki ama serviste değil işi bilen yerde yapılabilir.

Hem ayna hem koltuk için mümkün mü ? Yoksa sadece koltuk için mi mümkün ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Koltuk elektirikli hafızalı olduktan sonra yazılımla hal olur die düşünüyorum onemli olan koltuk tesisatıni yapmak fakat kim yapar ne kadara yapar bilgi edinmemiz gerekiyor Yusuf hocanin arabasında varmış orjinal mi birada mi yaptırdı sordum cevap bekliyoruz.... saygılar 

tarihinde Mmt0634 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Merhaba gecen hafta bu konu hakkinda oemvolkswagen ile telefonda gorustum.  Onlar passat koltugu takip elektrikli hafizali hale getiriyorlar. Sadece on koltuklar icin (doseme degistirmeden) 7K civarinda olur dediler. Eger tum koltuklari deri de yapmak isterseniz 12K civarinda diye bilgilendirdiler. Arayip daha detayli bilgi alabilirsiniz.

Forumda bazi arkadaslar cikma passat koltugu ile cozmusler, uzun zamandir sari siteyi takip ediyorum ama cikma koltuk bulamadim. Eger cikma koltuk bulunursa ender elektronik montajini yapabilecegini soylemisti.

emrahtoy bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, emrahtoy yazdı:

Vag grubunda herşey mümkün . Fiyatlar şu şekilde koltuğu sıfır almayacağınızı varsayarsak . Çıkma bulucaksanız aynı koltuğu 1000 tlyede bulabilirsiniz 10000 tlyede bulabilirsiniz tamamen çevre ve şans işi . Yurtdışına gitme imkanınız varsa orda koltukları ucuza çözebilirsiniz .

emrahtoy ve SCC bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Güzel bir özellik bende pek istemeden de olsa vale ye bırakmak zorunda kaldığımda ayarı bozuyorlar gıcık oluyorum.

Sanki şehirlerarası yola gidecek tüm ayarları bozuyorlar :)

emrahtoy ve SCC bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar hem koltuk hem ayna hafızalı oluyor. Ben 2 adet passat koltuğunu 1500tl ye aldım. Bu fiyata bulması zor bunu belirteyim. Benim döşeme ve minderleri bu koltukların döşemeyi söküp o koltuğa aktardık. Bu işlemi herhangi bir döşemci 200-400 TL civarına yapar. Bu değişim esnasında passat koltuğundaki ısıtma pedlerini de aktarırsanız ısıtmalı koltuk sahibi de olursunuz. 

Elektronik işçilikte çok fazla iş yok ama onun için ender ya da apo ustadan fiyat almanız gerekli. 

emrahtoy, Ömer Kahraman ve SCC bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
50 dakika önce, yusuf yazdı:

Arkadaşlar hem koltuk hem ayna hafızalı oluyor. Ben 2 adet passat koltuğunu 1500tl ye aldım. Bu fiyata bulması zor bunu belirteyim. Benim döşeme ve minderleri bu koltukların döşemeyi söküp o koltuğa aktardık. Bu işlemi herhangi bir döşemci 200-400 TL civarına yapar. Bu değişim esnasında passat koltuğundaki ısıtma pedlerini de aktarırsanız ısıtmalı koltuk sahibi de olursunuz. 

Elektronik işçilikte çok fazla iş yok ama onun için ender ya da apo ustadan fiyat almanız gerekli. 

Aynaların ve koltukların aynı anda hafızada kayıtlı pozisyonlarına geçiş için düğmeleri nereye koyuyorlar ?

Normalde koltukların üzerinde hafıza butonları var ama ben aynalarla aynı anda olabilmesini çok isterdim ( bu şart değil 1 düğme fazla basarız :) )

yusuf bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, yusuf yazdı:

Orjinal de golf için böyle bir opsiyon dahi yok.

Artık var hocam., makyajlı mk7,5 kasa ile birlikte hafızalı ayna ve hafızalı koltuk opsiyon olarak alınabilmektedir.., 

Bunun için Vienna deri döşeme opsiyonu ve + olarak hafıza paketi ile bu özelliğe kavuşmak artık mümkün

caglar_61, yusuf ve emrahtoy bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, emrahtoy yazdı:

Aynaların ve koltukların aynı anda hafızada kayıtlı pozisyonlarına geçiş için düğmeleri nereye koyuyorlar ?

Normalde koltukların üzerinde hafıza butonları var ama ben aynalarla aynı anda olabilmesini çok isterdim ( bu şart değil 1 düğme fazla basarız :) )

Şu An koltuk ayarı olurken ayna da oluyor. Hafıza ortak. Basılı tutunca birlikte ayar oluyor.

emrahtoy bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, forzaGilles yazdı:

Artık var hocam., makyajlı mk7,5 kasa ile birlikte hafızalı ayna ve hafızalı koltuk opsiyon olarak alınabilmektedir.., 

Bunun için Vienna deri döşeme opsiyonu ve + olarak hafıza paketi ile bu özelliğe kavuşmak artık mümkün

Ooo şu An ne para eder o hocam :)

forzaGilles ve emrahtoy bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
14 saat önce, emrahtoy yazdı:

@emrahtoy hocam koltuk hafızalı olunca ayna da oluyor . Bu sisteme geçmemin bence en kolay yolu çıkmacıların olduğu sanayi sitelerini ziyaret etmek. Yusuf hocam çok güzel bir fırsat ürünü bulmuştu. Döşemesi kirli yağlı ama mekanizma sağlam. Aramak araştırmak gerekli.

emrahtoy bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, forzaGilles yazdı:

4 saat önce, yusuf yazdı:

Şu An koltuk ayarı olurken ayna da oluyor. Hafıza ortak. Basılı tutunca birlikte ayar oluyor.

47 dakika önce, İlker34 yazdı:

@emrahtoy hocam koltuk hafızalı olunca ayna da oluyor . Bu sisteme geçmemin bence en kolay yolu çıkmacıların olduğu sanayi sitelerini ziyaret etmek. Yusuf hocam çok güzel bir fırsat ürünü bulmuştu. Döşemesi kirli yağlı ama mekanizma sağlam. Aramak araştırmak gerekli.

Netice itibari ile elektrikli koltuk bulduğumuzda herşeyi tamamlamış oluyor muyuz? Yoksa hafıza olayı için ek bir kart, devre, yazılım ile özellik açtırma vs gerekiyor mu ?

2 saat önce, Ömer Kahraman yazdı:

Yazılımla Anahtara özel sürücü profili ayarları mümkün. Multimedia ayarları anahtara göre ayalarlanıp hafızaya alınabiliyor. Ama aynalar için geçerli mi denemek lazım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Buda güzel fikir ancak yedek anahtar dışında ayrıca bir anahtarımız yok. Onuda güvenli bir yerde sabit tutmayı yeğledik. Diğer yandan eşim cüzdan dahi taşımayı sevmez, araba anahtarı ile gezmek isteyeceğini sanmıyorum :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...