Jump to content

ismailkynr

Çift U Led Far Hak.

Recommended Posts

Arkadaşlar merhaba,

2013 model MK7 aracımın helojen farlarını çift u led bi-xenon farlar ile değiştirmek istiyorum. Fakat konunun içine girince kafam biraz karıştı. 

Sormak istediğim şu ki ; ben bu u led farları İstanbul içerisinde kaliteli ve güvenilir olarak nereden temin edebilirim ? Orijinallerinin fiyatı oldukça yüksek sanırım. İkinci el ürün de kullanmak istemiyorum. Sanırım oem veya replika almak durumunda kalacağım. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

31 dakika önce, ismailkynr yazdı:

Arkadaşlar merhaba,

2013 model MK7 aracımın helojen farlarını çift u led bi-xenon farlar ile değiştirmek istiyorum. Fakat konunun içine girince kafam biraz karıştı. 

Sormak istediğim şu ki ; ben bu u led farları İstanbul içerisinde kaliteli ve güvenilir olarak nereden temin edebilirim ? Orijinallerinin fiyatı oldukça yüksek sanırım. İkinci el ürün de kullanmak istemiyorum. Sanırım oem veya replika almak durumunda kalacağım. 

2.el orjinal almak isteseniz de zaten kolay bulunan bişey değil., çünkü Golf R ‘a özgü bir far., 

Orjinal çift uled farın alameti sadece ikili yanan led farlardan ibaret değildir., ön sinyaller de led aydınlatır., hepsinden önemlisi farlar yol koşullarına göre değişen 7 farklı aydınlatma özelliği ile gelir., Yani farlar adaptif özelliğe sahiptir., ilaveten aracın yük ve yolcu durumuna göre otomatik far mesafe/yükseklik ayarına sahiptir., 

Replika olanı ise görüntüden ibarettir., yukardaki özelliklerin hiç biri mevcut değildir., bunu 50 yaşındaki teyzenin estetik operasyonlar ile 25’lik genç kız olma hayaline benzetebiliriz..

fdffdfdfdfdd.thumb.png.b66c37ab625c93b92651a7f089c4e916.png

Golftdi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bende orjinalinde tek U var ve ilk çalışmasında aşağı sağ sol ve yukarı yaparak eğime göre ayarlıyor

basic değil de adaptif oluyor sanırım

az önceki görseli daha önce forumda görmüştüm

@forzaGilles 

bende de bu görseldeki özellikler faal midir?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, doganersin yazdı:

bende orjinalinde tek U var ve ilk çalışmasında aşağı sağ sol ve yukarı yaparak eğime göre ayarlıyor

basic değil de adaptif oluyor sanırım

az önceki görseli daha önce forumda görmüştüm

@forzaGilles 

bende de bu görseldeki özellikler faal midir?

Evet faal dir., tek uled ile çift arasında ki fark; çift uled olan da sinyaller de led olarak geliyor..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
19 dakika önce, onurmat yazdı:

@forzaGilles dostum DLA tek U ledlerde de oluyor mu? Yoksa Çift U led'e mi özel oluyor bilgin var mı?

Tek veya Çift farketmeksizin olabiliyor., ancak bunun için DLA opsiyonu alınmış olmalı yani araçta tek veya çift uled olmasının yanında aynı zamanda araç sipariş geçilirken DLA opsiyonu da ekletilmiş olması gerekiyor., 

Peki biz tüketici bunu nasıl anlayabiliriiz; DLA ekli araçların ön camında dikiz aynasının önünde bir kamera bulunur..!! 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, onurmat yazdı:

@forzaGilles Anladım. Peki Lane kamerasını sonradan taktırmayı düşünen benim gibi biri için DLA uyumlu tek U led far parça kodlarına ve modüllerine nasıl ulaşabilirim :))

@forjust1day bu konuda uzman ona danışabilirsiniz., yalnız lane assist ve DLA için aracın ön camın değişmesi şart.!!

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, mutlubey17 yazdı:

Geçen sene bende sizin gibiydim Halojen farlı aracıma napsam diye replikalarda sorun yaşıyan insanları duyunca cesaret edemedim biraz bekleyip maddi gücü topluyarak Basic Xenon farlara geçiş yaptım :)

İsmail muayene hakkında ne düşünüyorsun. Tamponda su jeti yoksa kusur sayılıyor diye biliyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İsmail muayene hakkında ne düşünüyorsun. Tamponda su jeti yoksa kusur sayılıyor diye biliyorum.

Ender Elektr. Ordaki abiler bi sorun olmuyacağını şimdiye kadar takılanlarda herkesin geçtiğini söyledi..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
14 saat önce, mutlubey17 yazdı:

Ender Elektr. Ordaki abiler bi sorun olmuyacağını şimdiye kadar takılanlarda herkesin geçtiğini söyledi..

Süper senin aracın muayenesine ne kadar var? :) Sanırım en güzel yanıtı sen verebilirsin bize. Bende geçmek istiyorum, bu sebepten geri durduğum bir konu.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kaliteli taiwan malı çift u led veya j led var. Gayet başarılı yapmış adamlar. Ancak çok dandik olanlarda var piyasada araştırmak gerek. İstanbulda bu işle ilgilenen ukoled var orda her türlü far bulabilirainiz. Ayrıca gruptanda u led satan bir kaç arkadaş var. Onlarada bakabilirsiniz.  Bende alacağım şuan araştırma aşamasındayım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, HONEY yazdı:

İlandaki fiyat bana ucuz geldi hatta dolandırıcı imajı verdi

foto bile alıntı :)

yeni üyelik

son fiyatı 1.000 tl diyor çok ucuz değil mi ?

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-yedek-parca-golf-7-orjinal-u-led-far-takimi-729984744/detay/

Fiyat 1250 gözüküyor takımı 2500₺dir fiyat normal

tarihinde forjust1day tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, forjust1day yazdı:

Fiyat 1250 gözüküyor takımı 2500₺dir fiyat normal

Takım halindeki fiyatı 1.000 tl

Mesaj atıp son fiyatını sormuştum 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 04.09.2019 at 1:15 PM, onurmat yazdı:

@HONEY bülent Selam. Ayak yapıp akşama görmeye geliyorum ürünleri bana saat ve adres ver dedim. Ses çıkmadı henüz :D

Ne cevap verdi :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Şüpheli satıcı başka ilanlarda koymuş uygun fiyatlı bu sefer şehir Bursa değil Aydın yazıyor :)

gPpZ3L.jpg

9YA2J9.jpg

qApPo3.jpg

tarihinde HONEY tarafından düzenlendi
onurmat bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...