Kullandığınız en iyi araç şampuanı ,tavsiye edebileceğiniz malzemeler/ekipmanlar

@ismail_32

Değerli Hocam,

Öncelikle başınız sağolsun.

Allah geride kalanlara sabır versin.

Verdiğiniz bilgi için teşekkürler

Değerli arkadaşlar merhaba,

Aranıza yeni katıldım. Bu ilk mesajım :)  

Şampuan olarak bende sarı maguiars kullanıyorum. Şampuan dışında maguiars hızlı cila da kullanayım dedim ancak daha yeni bir araç için cila kullanmaya elim gitmiyor açıkcası. Boyayı inceltir diye korkuyorum. (her ne kadar inceltmediği söylensede)

Boya koruma, kaplama gibi malzemelere de değinecek olursam;

neticede boyaya tutunabilmek için yüzeyle bi kimyasal tepkimeye giriyor bu nedenle onlarda bana mantıklı gelmiyor. acaba yanlış mı düşünüyorum?  Bu konulardaki düşüncelerinizi merak ediyorum.

Hocam megiuars in ürünlerine guvenebilirsiniz çok kalitelidir bende aynı sampuanin mor olanını kullanıyorum. Ama 3 M de aracaimi yikattigimda daha çok hoşuma gidiyor. Bi kaç yıkama sadece su tutsanız temizlenecek gibi oluyor. Yani daha kalıcı bir cila var gibi 3Mi tavsiye ederim.

Değerli arkadaşlar merhaba,Aranıza yeni katıldım. Bu ilk mesajım [emoji4] 

Şampuan olarak bende sarı maguiars kullanıyorum. Şampuan dışında maguiars hızlı cila da kullanayım dedim ancak daha yeni bir araç için cila kullanmaya elim gitmiyor açıkcası. Boyayı inceltir diye korkuyorum. (her ne kadar inceltmediği söylensede)

neticede boyaya tutunabilmek için yüzeyle bi kimyasal tepkimeye giriyor bu nedenle onlarda bana mantıklı gelmiyor. acaba yanlış mı düşünüyorum?  Bu konulardaki düşüncelerinizi merak ediyorum.
Öncelikle Golf tutkunu dostlar arasına hoş geldiniz.

Meguiars sarı şampuan çok güzel içerisinde carnauba wax içermekte ve parlaklığa etki ediyor, ancak içerisindeki koku maddesi (narenciye-şeker benzeri) çok fazla sinek böcek çekmekte :) tek dezavantajı bu sanırım, veya bana öyle geldi. Tabii birde fiyatı biraz tuzlu.

Hızlı cila dediğiniz ultimate quik wax yazan sprey şişe sanırım, ki bahsettiğim üzere şampuan da wax içermekte, hiçbir zararı yoktur, aksine boyanın uzun yıllar canlı kalması için yardımcı olur, kirlerince oyalamaya gerek olmadan, temizlenmeyi ve yağmur yağdığında o mükemmel baloncukları görmemizi sağlar.

Boya koruma olayı 0 km araca farklı uygulanıyor, bu nedenle pek boyaya zarar vermiyor, ancak siz zaten uygun şampaun ve cila ile gerekeni yapıyorsunuz, dışarıda para harcamaya gerek yok.

Aracınızı güzel günlerde kullanmanız dileği ile.

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

461e935f54b58137828e24ba9ae8ac41.jpg

Meguiars etkisi [emoji5]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Değerli arkadaşlar merhaba,

Aranıza yeni katıldım. Bu ilk mesajım :)  

Değerli Hocam, 

Golf tutkunu Dostlar arasına hoş geldiniz. 

Sarı veya mor renkli şampuan photoları derecesi en uygun ve içeriğindeki cila nedeniyle en koruyucu şampuandır.

Boya koruma hakkındaki başlığa bir göz atsanız sanırım zihninizdeki belirsizlikler netleşecektir.

Ama üretici firma kılavuz kitapçığını esas alırsak verilecek yanıt boyayı ve üzerindeki vernik tabakasını korumak adına  sert cila  kesinlikle kullanılmalıdır. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaşlar sonax jant temizleme spreyi sipariş ettim. Hb sitesinde fiyat 27 tl. yorumlara bakılırsa kullananlar gayet memnun görünüyor. Bu ürünü kullanan arkadaşlar 'dan yorum ve tavsiyelerini bekliyorum.

OA_4794516.jpg

Forumdaki arkadasların önerisiyle Sonax hızlı cilayı Sonax bsd ile değiştirdim. Bsd daha hızlı kuruyor uygulaması daha yorucu ama parlaklık daha iyi ;)

Benzin istasyonlarındaki su jetleri boyada sıkıntıya neden olur mu?
Köpük zararlıymış. Acil durumlarda su tutalım bari :)  

Arkadaşlar ilginç gelebilir ancak aracımı 4 aydır yani aldığım tarihten beri yıkatmadım. İçini de fiber bezle kendim şöyle bir temizliyorum. Tazyikli suyla yıkatmak aracın en büyük düşmanı bence. Yurt dışında böyle bir yıkama tekniği zaten yok diye biliyorum. Kapalı otoparkın etkisi de olabilir belki çok kirlenmemesinde. Sivasta malum bir gün çamur ertesi gün yağmur derken araç kendi kendini temizliyor kirletiyor, kafasına göre takılıyor. Yaz geldi bakalım ilk yıkanmanın ardından bir foto atarım  8D

@silvershadow Teşekkürler hocam. Bu arada siz plastik deyince aklıma geldi.

Aracın stoplarında plastik bir parça farkettim. Elimle çıkarmaya çalıştım ancak içerde kaldı. Montaj hatasıdır diye düşünüyorum.  Bu arada farkında olmadan tırnağımda farı kılcal olarak çizmiş. 

3Lo8kj.jpg

WkY2jE.jpg

Arkadaşlar sonax jant temizleme spreyi sipariş ettim. Hb sitesinde fiyat 27 tl. yorumlara bakılırsa kullananlar gayet memnun görünüyor. Bu ürünü kullanan arkadaşlar 'dan yorum ve tavsiyelerini bekliyorum.
Sonax hızlı cila çabuk kuruyor bundan dolayı insanı yoruyor eski aracımda kullandım sevemedim imkan varsa değiştirin yada 1 kutu deneyin

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt