Jump to content

bangduck

MK7 1.6 Tdi Uzun Yol Tüketim

Recommended Posts

2017 model 1.6 tdi bluemotion aracımla tokat antalya arası 950 km yol yaptım biraz agresif kullanıyorum ara sıra da klima açtım ortalama tüketim 5 Lt normal midir sizce 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@bangduck Normal bence. Bende bayram dönüşü Kayseri istanbul yaptım otobanda 130-140 gittim. Ara ara 200 filan da yaptım. 4.8 di. 

Gidişte daha sakin kullanmıştım 110-130 arası onda da 4.4 yakmıştı.

Bu arada benim klima 1-2 kademede sürekli açıktı.

tarihinde Senator87 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@krym benim önceki aracım da 1.0 dsg idi. Agresif kullanımda ve uzun yolda 120 aşınca 5.5 dan aşağı yakmıyordu. 5 lt civarlarını 110-120 ile sağlıyordum. Dizel de 110-120 ile sakin kullanımda 4 lt aşağısını bile görebiliyor zaten. Ancak agresif kullanımda 5.0 iyi bir değer. Tabi birçok etkende var jant büyüklüğü arabanın yüklü ve yüksüz oluşu vs. Normal yükte ve agresif kullanımda 5.0 dizel için bence iyi bir değer.

tarihinde Senator87 tarafından düzenlendi
krym bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

aynı kilometreyi golf 1.2 tsi 110 ps dsg aracımla istanbul-çanakkale arasında klima iki kademe açık şekilde 4.8 lt. ortalama ile yaptım. 1.6 dizelden daha ekonomik yada o seviyelerde dersek yalan olmaz bence benzinli bir araç için gayet güzel değerler olduğunu düşünüyorum. 

krym bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

O araba basmazsaniz dikkat etseniz 3.5 3.7 civarı yakar max değerinde ogrenmis olduk 5 litre mis de bence o kadar zorlamayın yazıktır ben ankara antalya çok çok çok dokkalı 3.2 ile gitmiştim normal kullanım aynı yol 3.6 gitmiştim aynı yol hızlı dikkatli 4.3 yakmıştım...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

araç higline lastikler 17 bagaj full araçta 3 yetişkin fethiye istanbul full klima açık 4,6 lt (kütahya yolundan geldim)

tarihinde XANTHİ tarafından düzenlendi
araç 1,6 tdi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@XANTHİ normali  bu bence çok yokuslu yoldur hele fethiyeden çıkar cikmaz Karabele kadar 12 km sürekli yokuş çıkarsınız 0 rakıdan 1.500 takıma daha sonrada yol koşulları ağırdır ve klima açık 4.6 gayet normal o yola... dizel için 5 çok bence ama tabi trafik isik yokuş yol durumu etkiler.... fakat tokat antalya rakim düşüyor genelde yokuş assagi ve 5 litre bana çok geldi tabi kullanım ve yol durumu etkiler 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@chemdemir 130-140 lar ile gittigimde 6lt civari yakiyordu, uzun yolda 7.5lt hic yakmadim, cok agresif kullandigimda bile o rakkamlari görmedim(Sehirlerarasi), bu motorun tek sikintisi sehirici, orada dizel farkini ortaya koyuyor ama benzinli olmasina ve cok iyi performansina göre tüketimi cok makul

Edit:  'Bir kisi dolu bagaj

Edit 2: Sakin kullanimda tabiki tdi 5lt altina inmeli, dizel benzinliden az yakar, böyle bir kiyaslama yapmiyorum, yanlis anlasilmasin

tarihinde krym tarafından düzenlendi
tosoon ve Sinyal bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Mmt0634 kardeşim araç comfortline arabada yük vardı biraz(iki kişi+arka koltuklar eşya dolu+bagaj full), jantlar 16 inch 34 önler 38 arkalar hava basmıştım bakım yeni yapıldı serviste 1-2 ay oldu hava filtresinde bi sorun olcağını düşünmüyorum ama

tarihinde bangduck tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Konuyu biraz okudum da neredeyse TSI kullanan arkadaşlarım biz daha az yakıyoruz noktasında anlamsız bir yarışa girme derdindeler.
TSI la kasa kasa giderseniz belki 5 lt değerlerin altını görebilirsiniz bu doğru ama bir TDI kullanıcısı kasmayı bırakın normal koşullarda biraz trafiğe dikkat edilirse sonuç aşağıdaki gibi oluyor. Konuyu açan arkadaşımın agresif kullanımında 5 lt yakıtı son derece normal 

IMG_1065.JPG

Golf Yakıt.jpg

Mmt0634 bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Adv_Dbl 3.6 lari görmek ne güzel 1.2 tsi aldım dizelde aynı diyorlardi hatta benzinli araba daha masrafsiz mis suymuş buymuş aldık gaza basmaya korkuyorum büssuru de sorun yaşadım servisten gelmedi bi aralar dizel e hiç mezra yapmamıştım bakımdan bakıma çok lastigimda 2.8 bile görmüştüm ankara konya arası 5 saatte ama vaktim vardı vakit geçirmem gerekiyordu resmi var pc de paylaşırım 280 km 2.8 basarsam da tabi 120 civarı aşırı değil  4.4 civarı yakardı tsi yanına bile yaklaşmiyor acayip kas 3.9 daha sini görmedim tabi lastiğim 225.40.18 onunda etkisi var ama gaza dokun 6 7 litreler çok rahat normal kullanım 5.5 zaten biraz yol alayım doe dokunsam içiyor zaten :) size sonuna kadar katiliyorum tdi hele 1.6 candır basarsan yakar ama en fazla 5civarı dır 6 gören uzun yolda sanmıyorum çok zor 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...