Jump to content

Yetkili Servis Liqui Moly kabul etmiyor

Recommended Posts

Arkadaslar merhaba buradaki onerilerle liqui moly yag aldim, 3. bakim icin. ( egemot’tan ve faturali) ancak avek yagi kabul etmiyor, onerileriniz neler ? Burada yetkili servise disardan yag goturen bircok arkadas var diye biliyorum. Onerilerinizi alabilir miyim ?

Fren hidroligi ve antrifrizi degistirecegim icin yetkili serviste halledeyim demistim hepsini.

1.4tsi manuel

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

22 dakika önce, latissimusdorsi yazdı:

Arkadaslar merhaba buradaki onerilerle liqui moly yag aldim, 3. bakim icin. ( egemot’tan ve faturali) ancak avek yagi kabul etmiyor, onerileriniz neler ? Burada yetkili servise disardan yag goturen bircok arkadas var diye biliyorum. Onerilerinizi alabilir miyim ?

Fren hidroligi ve antrifrizi degistirecegim icin yetkili serviste halledeyim demistim hepsini.

1.4tsi manuel

Ben yeni yaptırdım bakimi liqui moly götürdüm sadece is emrine müşteri yağını getirmiştir yağın adını yazıp not düştüler sıkıntı çıkarmadilar

IMG_20190810_075443.jpg

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@Ümit Akkaya tesekkurler. Bircok golf kullanicisinin yagini kendi getirdigini  soyledim, ama ikna olmuyorlar. Arayabilecegim bir yer var mi ? Son care sanayi.

Avek’e kendi yagini goturen arkadasimiz var mi ?

https://www.onlineyedekparca.com/urun/volkswagen-golf-7-1-4-tsi-periyodik-bakim-seti-mann-marka

sunlari da alip sanayiye mi gideyim ne dersiniz ? Aracin garantisi yok zaten (2016), yetkili servise biraz daha guvendigim icin avek’e gelmistim.

tarihinde latissimusdorsi tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, Beşiktaş1903 yazdı:

Hocam o marka yağ ısrarınız neden? Dediğiniz yağın bu aralar çok reklamı dönüyor 

Aslinda israrim yok. Deneme amacli aldim, tabi burada bilgisine guvendigim arkadaslar var @forzaGilles gibi, sagolsunlar. Bir de bunu deneyelim dedim hazir bakim gelmisken. Varilden degil de 5lt olmasi vs, molibden disulfit etkisi vs. 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yağ marka olarak gayet iyi ancak aldığınız yağın VW standartlarını sağladığından emin olun. Örneğin ben MOTUL kullanıyorum ve MOTUL'un her yağı VW standardını garanti etmiyor, sadece uygun olanı kullanıyorum. Aynı durum geçerli olabilir. 

Diğer yandan Ankarada DOĞUS ve ESKİHİSAR dışarıdan yağ kabul etmezken, AYDOĞANLAR faturası ile birlikte sisteme giriş yapıp kabul ediyor.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
2 saat önce, latissimusdorsi yazdı:

@Ümit Akkaya tesekkurler. Bircok golf kullanicisinin yagini kendi getirdigini  soyledim, ama ikna olmuyorlar. Arayabilecegim bir yer var mi ? Son care sanayi.

Avek’e kendi yagini goturen arkadasimiz var mi ?

https://www.onlineyedekparca.com/urun/volkswagen-golf-7-1-4-tsi-periyodik-bakim-seti-mann-marka

sunlari da alip sanayiye mi gideyim ne dersiniz ? Aracin garantisi yok zaten (2016), yetkili servise biraz daha guvendigim icin avek’e gelmistim.

Castrol 5-30w LL edge götürün kabul ederler.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Yağın etkisi nasıl görebiliriz. Çok merak ediyorum. Belki 200 bin km de mi ? Yoksa 300 bin mi?. Bence servisin yağı kabul etmemesi çok normal. Yadırgamamak lazım . Belirli kriterleri karşılaması gerekir ürünün. Onların da üreticiye , distribütöre ve en önemlisi müşteriye karşı sorumlulukları var. Yarın sorun olsa demez miyiz madem uymuyor bu ürünü kullandın. Servisden de ben kullanmadım siz getirdiniz cevabı gelse, ben ne bilicem sen bu işin ehlisin uyaracaktın beni. Deriz.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
5 saat önce, Beşiktaş1903 yazdı:

Hocam o marka yağ ısrarınız neden? Dediğiniz yağın bu aralar çok reklamı dönüyor 

Alman malı ve almanyada birkaç defa üst üste yılın yağı seçılmiştir hocam.

mobil kullansak esp formula 5w-30 artık üretimden kaldırdılar

castrol kullansak dolum tr de yapılıyor bp ıstasyonlarında (güvenim olmadıgı için biz türkler kısa yoldan zengin olma peşindeyiz)

motul kullansak zamanında distributoründe bile sahte yağ yakalandı diye soylentiler mevcut.

hocam sizce ne kullanalım pekii ??

tarihinde Ümit Akkaya tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, İlker34 yazdı:

Yağın etkisi nasıl görebiliriz. Çok merak ediyorum. Belki 200 bin km de mi ? Yoksa 300 bin mi?. Bence servisin yağı kabul etmemesi çok normal. Yadırgamamak lazım . Belirli kriterleri karşılaması gerekir ürünün. Onların da üreticiye , distribütöre ve en önemlisi müşteriye karşı sorumlulukları var. Yarın sorun olsa demez miyiz madem uymuyor bu ürünü kullandın. Servisden de ben kullanmadım siz getirdiniz cevabı gelse, ben ne bilicem sen bu işin ehlisin uyaracaktın beni. Deriz.

@İlker34 kesinlikle hocam. Yarın motor ile ilgili bir sıkıntıyla gidildiğinde, suçu yağa atıp geçip giderler. Onun için yapılacaksa ya komple sanayide işini bilen bir ustada yaptırılmalı, ya da servis ne kullanıyorsa karışılmamalı.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
Şimdi, Ümit Akkaya yazdı:

Alman malı ve almanyada birkaç defa üst üste yılın yağı seçılmiştir hocam.

mobil kullansak esp formula 5w-30 artık üretimden kaldırdılar

castrol kullansak dolum tr de yapılıyor bp ıstasyonlarında (güvenim olmadıgı için biz türkler kısa yoldan zengin olma peşindeyiz)

motul kullansak zamanında distributoründe bile sahte yağ yakalandı diye soylentiler mevcut.

@Ümit Akkaya hocam kapital sistem, çıkar ilişkilerine dayalıdır. Yoksa alman markaları varken, ingilizlerle neden çalışsınlar. Örneklemek gerekirsek; Türkmenistanda çok daha ucuz olmasına rağmen, inatla Rusyadan gaz almamız gibi...

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
7 saat önce, latissimusdorsi yazdı:

1.4tsi manuel

Filtreleri evde kendiniz değiştirin yağıda herhangi bir usta değiştirir . Eğer tanıdığınız iyi bir usta yoksa soğutma suyu ve fren hidroliğini serviste değiştirmeniz daha iyi olur .

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...