DSG - MASADAN EKSİLİYOR DOSTLAR

@lasttohit aracın son durumu  nasıl hocam yürüyor mu? İyi niyet garantisi varmı yoksa niyeti bozmussunuz kötü niyetiniz siz bizim dsg mis sütte leke var dsg mizde yok mu dediler :)

serviste mi yoksa dışarıda mi yaptırıyorsun 3. İhtimal 70 bine gelmiş 2 defa yolda kalmış 5 litre benzin alıp üstüne mi döktünüz detayları merak ettim doğru aynı zamanda maliyeti... 

2 defa başa gelmiş 3. Olmaz inş ağız tadiyla binmek nasip olsun cumlemize saygılar 

Moderatör tarafında düzenlendi:

@Fener06 Teşekkürler hocam pek bir bilgim yok :D  

@bf417 Son sefer haricinde çok iyi niyetliyim ama bakalım sonucu görücez :D

@Mmt0634 Çok sağolun hocam aynı dediğiniz gibi dikenine katlanıyoruz.. :)  

Haha yanlış anlaşıldım sanırım :D  bu aracımın ilk yolda bırakışı.

Biraderimin aracında yine aynı şekilde 70 binde şanzıman problemi yaşamıştık ondan bahsettim ben :D  

Kendi aracım şuanda 74 binde ilk şanzıman problemi, biraderin arabası şuan 120 binde ve onunkide sadece 70 binde problem yarattı :D  

Benim gibi 70 binde sıkıntı yaşayan bir kaç kişi daha var anladığım kadarıyla, acaba bilerek yapılan bir şey mi diye düşünmeye başladım :D  

Şuanda aracım ustamda kendisi servis ile görüşüyor, duruma göre iyi niyete girip girmediğini yada masrafını zaten buraya yazarım arkadaşlar.

Araç şuanda kendini kilitledi çalışmıyor.

@lasttohit

araç 2014 model 2015 de ilk sahibinde kavrama değişti anlıyorum ben !

şu anki arızayla 2. dsg  arızası olmu yor mu? 

@Savatage Anladım pardon siz ondan bahsediyorsunuz fakat o yolda kalındığından dolayı değil garanti bitmeden değiştirmek için servisteki tanıdıklar aracılığıyla yapılan bir şey :D  

@onurmat  Hocam korkunun ecele faydası yok :)   Kendi düşüncem bunu ufak bir kaza olmuş gibi düşünüp şükrederek geçiyorum çünkü konforu ve performansıyla benim için bu problem göz ardı oluyor.
hocam ben yorumu ve rahatlıgı paranın gücü sayesinde söylediğiniz düşünüyorum. dsg yüzünden ben ben otomatik golf alamıyorum hanım o kadar baskı kurmasına rağmen.,

bu arada cok geçmiş olsun hocam. insallah 5krş ödemeden sorununuz giderilir

@Ümit Akkaya Çok teşekkürler hocam , çok param olduğundan vs değil bu rahatlık.

Daha önceki aracımda çok daha talihsiz kötü olaylar yaşadığım için artık şükredip geçiyorum, allah her zaman beterinden korusun :)  

Mekatronik selam vermis :)  gecmis olsun

Geçmiş olsun 2+2 uzatılmış garanti var onun rahatlığıyla kullanıyorum şimdilik.

Geçmiş olsun Hocam ! Böyle durumlar da iyi ki manuel almışım diyorum. Benim kuzenim de de 2013 1.4 Tsi manuel var. 72xxx km 'lerde halen daha tık yok. DSG gerçekten şans işi ! 

Hocam öncelikle çok geçmiş olsun...

Aklıma şu genel DSG kullanım kuralları geldi..

Durduktan snr önce N el freni sonra P vs. gibi ve sakin sakin çok gazlama dan kullandığınız halde mi bu arızayı aldınız yoksa bir yerlerde bir sıkıntılar mı var hocam merak ettim açıkcası ? :/

@mehmetmert Aynen öyle oldu teşekkürler hocam :D  

@Abraxsas Teşekkürler hocam :D  öyle yapmak lazım aslında 

@DADASHAN Teşekkürler hocam o zaman pek şanslı sayılmam  :D  

@mo_coco Teşekkürler hocam, dediğiniz şekilde dikkat ederek kullanıyorum, özellikle yokuşlara park ederken N-el freni yaptıktan sonra freni bir kaç kere tokatliyip yükü iyice el frenine bindirmeye özen gösteriyorum.

Yoğun trafik ve yokuşlarda genelde Spora çekerek kullanıyorum yoksa sürekli bir üst vitese geçmeye çalışıyor ama ben aracı aldığımda 66 bin kmde falandı benden önceki sahibi ne yaptı bilemem :D  

Benim kadar dikkat etmeyip hart hurt kullanıp sıkıntı yaşamayanlarda biliyorum, aslında dikkat etmeden kullanmak sanki daha iyi :D  

Geri
Üst Alt