DSG - MASADAN EKSİLİYOR DOSTLAR

Sene 2013 sıfır km Fiesta almıştık powershift çift kavrama şanzımana sahip  2-3 bin kilometredeyken kavrama değiştirmiştik :)  çift kavramada oluyor böyle sorunlar edclerde ısınıp yolda bırakıyor . Sizin sorununuzda önceden belirtilerin başlaması iyi olmuş olmadık bir yerde bozulsa üzücü olurdu . Dsg illaki sorun açıcak keyfini alarak sürün bozuldukça yaptırsınız :)  Kullanmayla ilgisi tabiki varda üstüne düşünce daha çok bozuluyor bence . 

hocam geçmiş olsun DSG biraz şans işi biz 100 binde sattık sorunsuz şimdi benim araç 2014 65binde sorun yok takipteyiz👍

Stockholm Sendromu: Rehinenin kendisini rehin alan kişiyle olası diyalog halinde oluşan duygusal anlamda empati ve sempati durumunun oluşması olarak özetlenebilecek psikolojik bir durumdur.

Vaziyet budur arkadaşlar. Rahatmış ama dsg patlarmış bunlar böyleymiş, gaza çok basmışsın yağ eksiltmiş ama bunlar böyleymiş. Normalmiş yani. Saygılar.

Stockholm Sendromu: Rehinenin kendisini rehin alan kişiyle olası diyalog halinde oluşan duygusal anlamda empati ve sempati durumunun oluşması olarak özetlenebilecek psikolojik bir durumdur.

Vaziyet budur arkadaşlar. Rahatmış ama dsg patlarmış bunlar böyleymiş, gaza çok basmışsın yağ eksiltmiş ama bunlar böyleymiş. Normalmiş yani. Saygılar.
Hocam ben sizin yazdığınız şey ile konunun arasındaki alakayı çözemedim. Galiba eksiklik bende... 

çok iyi anladım. 

burada daha iyi anlaşılıyor 

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/stockholm-sendromu-nedir-40951143

İşin bizi ilgilendiren kısmına wolfsburg sendromu demekte fayda var. 

yani dünden beri tekrar etmek gerekirse 

1 ? 2 ?  3?  kere arıza veren dsg yi kullanıcı hiç asabı bozulmadan tekrar kullanmaya devam eder mi ? eder !

aracını satıp  yeni model dsg li bir araç alırken bir an bile duraksar mı? hayır

yetkili servisinde 3-4 kere dsg den adli sicil kaydı olan bir araç sarı sitede satılırken  araca müşteri şahıs  yetkili servis kayıtlarına bakıpta aracın dsg sinde şanzuman tümörü var ! 3-4 kere transmission terapisi almış ilerde  bi daha hortlar mı endişesine kapılır mı ? hayır

2. elde DSG  kategorisindeki araçlar  manuellere  göre   15-20  bin civarında daha pahalı ilanlara sahip olabilir mi ? evet (halbuki bayiler sıfır araç satarken  dsg farkına 10-12 bin istiyor)

Diyanet  muhafazakar görüşlü illerde cuma hutbelerinde DSG  dinen caiz değil  hutbeleri okutsa  cemaat buna inanır mı ?  inanmaz.

Sonuç:

DSG bunca sendroma  rağmen  En çok satılan otomatik şanzuman ... Mağdem değer kaybetmiyor ,, dolar , euro altın yerine DSG bir araç alıp kenara koymak lazım

Benim bile Dsg araç alasım geldi !   ( 20 yıllık  manuel emekçisi olmama rağmen)    

Bu dsg de şeytan tüyü var bu hınzırın anlamıda çıkarmı acaba.Çevremde birçok kişide dsg volksvagen var hic biri daha sorun yaşamadı.Birde bu dsg cilerin yok n ye al el freni çek frenden çek gene bas sona p ye al bunlardan haberi bile yok.

Venus Z10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam ben sizin yazdığınız şey ile konunun arasındaki alakayı çözemedim. Galiba eksiklik bende... 
Estağfurullah hocam, ben dsg bağımlılığı ile stockholm sendromu arasındaki benzerliğe dikkat çekmek istemiştim ama @Savatage üstadın paylaştığı linkte ifade etmeye çalıştığım olay daha güzel anlaşılabiliyor.

Kavramanın 70 binde değişmesini normal karşılıyorum. Bütün çift kavramalı şanzumanlar aşağı yukarı bu şekilde zaten. 3. dsg li aracımı kullanıyorum. Toplam 150 bin km yapmışımdır. Hiç bunun gibi bir olay yaşamadım. Benim şansım galiba. Bu arızaları duyunca korkuyor muyum? Hayır. Yine dsg alır mıyım? Kesinlikle evet.

@nebraska E dedim ya hocam bak eksiklik bendeymiş. Evet arkadaşın paylaştığı linki okuyunca taşlar oturdu :)

@mbonat Katılıyorum hocam :)  

@Kaya06 Teşekkürler hocam umarım sıkıntı çıkmaz 

@slck Dediğini gibi dikkat edince daha çok bozuluyor sanırım :D  

Geri
Üst Alt