Jump to content

GERİ VİTESTE AYNANIN AŞAĞIYA İNMESİ

Recommended Posts

• Kurucu Yönetici
17.1 destekliyor makyajlıyı. [mention=3776]serhatr[/mention] Hocam bit işaretlenen kodları yapamadım demiş ama selamlamayı yaptığına göre kabloda bir sıkıntı yok. 

Adaptasyon destekleyip long coding desteklemeyen sürüm çok gördük bu güne kadar. Tabi tam tersi durum da oldu.
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• İleti 173
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuda en çok paylaşım yapanlar

Konuda en çok paylaşım yapanlar

En beğenilen yorumlar

Hocam konularımız sadece golf bağlamında değil diğer vag.grubu araçarda bu kodlamalardan faydalanıyor. @mandufla

hocam sol iniyor muydu ben inmiyor diye biliyorum. sağ aynayı joistikle ayarlayıp kaydedin. menü ekrandan aktif edilmesi lazımdı. geri viteste aynanın aşağıya inmesi olayı. siz kodlamayı neden yapam

Ben bu kodlamayı yaptım forumada sordum araştırdımda ama yinede bir sonuca varamadım. Geriye taktığım zaman ayna çok az bi miktar aşağıya iniyor,yeterli olmuyor yani. Daha fazla aşağıya indirirsem orj

Konudaki görseller

10 saat önce, yusuf yazdı:

Adaptasyon destekleyip long coding desteklemeyen sürüm çok gördük bu güne kadar. Tabi tam tersi durum da oldu.

Makyajlı golfe kodlama yaptım geçen gün. Sadece önde ki u led yerine gelen L ledlerin kanalı yoktu central electric te. Hem sinyal olarak hemde gündüz farı olarak bulamadım. 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@yusuf @fcsrn sorun şundan kaynaklanıyormuş aslında; kablo ile gelen cd deki VCDS almanca idi. Bunu kaldırıp orjinai sitesinden ingilizce indirdim onunla kodlama yapmaya calıştığımda ne hikmetse dediğim bazı gibi yaptığım değişiklikleri kaydetmedi. Almanca sürümü kurduğumda tekrar yaptığımda hiçbir sorun yaşamadım. Dün Geri Viteste aynayı aşağı indirme, Konforlü Sinyal Sayısını Arttırma, Ek Yakıt Litresinin Bilgi Ekranında Gösterilmesi, Klima Auto Modda İken Fan Hızı Gösterimini yaptım. Halojen Stoplarda Geri Vites Işığının Sinyalde Çakarlı Yanması'nı yapamadım onda kodlarda atlama yapmadığımı düşünüyorum ama olmadı nedenini bilmiyorum :) dörtlü yaktığımda çalışıyor lakin sag ve sol sinyal verince hiçbir değişiklik yoktu ve dörtlü yandığında da sırasıyla yanlar stoplar sonra vites ışığı yandığı anda dıt dıt diye park sensörü ötüyordu uyuz oldum geri aldım tüm yaptıklarımı. 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
  • Kurucu Yönetici
[mention=2]yusuf[/mention] [mention=22]fcsrn[/mention] sorun şundan kaynaklanıyormuş aslında; kablo ile gelen cd deki VCDS almanca idi. Bunu kaldırıp orjinai sitesinden ingilizce indirdim onunla kodlama yapmaya calıştığımda ne hikmetse dediğim bazı gibi yaptığım değişiklikleri kaydetmedi. Almanca sürümü kurduğumda tekrar yaptığımda hiçbir sorun yaşamadım. Dün Geri Viteste aynayı aşağı indirme, Konforlü Sinyal Sayısını Arttırma, Ek Yakıt Litresinin Bilgi Ekranında Gösterilmesi, Klima Auto Modda İken Fan Hızı Gösterimini yaptım. Halojen Stoplarda Geri Vites Işığının Sinyalde Çakarlı Yanması'nı yapamadım onda kodlarda atlama yapmadığımı düşünüyorum ama olmadı nedenini bilmiyorum  dörtlü yaktığımda çalışıyor lakin sag ve sol sinyal verince hiçbir değişiklik yoktu ve dörtlü yandığında da sırasıyla yanlar stoplar sonra vites ışığı yandığı anda dıt dıt diye park sensörü ötüyordu uyuz oldum geri aldım tüm yaptıklarımı. 

Hocam orjinal sürüm ile kabloyu yakmadiginiza dua edin :)
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
  • 1 ay sonra...

Arkadaşlar bir konuda yardımınıza ihtiyacım var bilmiyorum ki bu sorunun cevabını ancak bu forumda bulabilirim. Passat comfortline aracımda geri vitese taktığımda ayna aşağı inmiyor. Araçta kontak açıkken geri vitese takıyorum aynayı olmasını istediğim pozisyona getiriyorum sonra park konumuna alıp kapatıyorum ama araç hareket edip ilerleyince ayna yukarı kalkmıyor. Acaba benim yanlış uyguluyorum yoksa comfortline da bu özellik yokmu. Cevaplar için şimdiden teşekkürler. 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
14 saat önce, forjust1day yazdı:

Araç ayarlarinda bu özellik aktif mi ? Öncelikle onu kontrol edin

8 saat önce, Spider 7 yazdı:

Aynen @brkylmz hocam media ekranindan ayarlardan ozellik aktif mi degil mi kontrol edin. 

6 saat önce, fcsrn yazdı:

@brkylmz. Konuyu ilgili başlığa taşıdım. Menüde seçenek yoksa ilk sayfada ki kod ile açılabilir. 

Dediğinizi kontrol ettim aracın ayarlar kısmından açık görünüyor bi sıkıntı YÖK ama durum aynen devam ediyor. 

image.jpg

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, brkylmz yazdı:

Dediğinizi kontrol ettim aracın ayarlar kısmından açık görünüyor bi sıkıntı YÖK ama durum aynen devam ediyor. 

image.jpg

hocam bu ekranda "geri viteste indirme" özelliği yok gözüküyor. Araçta bu özellik yok büyük ihtimalle.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, Spider 7 yazdı:

hocam bu ekranda "geri viteste indirme" özelliği yok gözüküyor. Araçta bu özellik yok büyük ihtimalle.

Hocam peki bu senkron ayarla dediği nedir.   

Senkron dediği geri vites için değilmi acaba. 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
Şimdi, brkylmz yazdı:

Senkron açık olduğunda sağ ayna da sola göre hareket ediyor sanırım. 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
Şimdi, brkylmz yazdı:

hocam senkron dediği siz sol aynayı ayarlarken sağ ayna da aynı anda sol ayna ile birlikte ayarlanıyor.yani geri vitesle alakası yok maalesef

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Spider 7 yazdı:

hocam senkron dediği siz sol aynayı ayarlarken sağ ayna da aynı anda sol ayna ile birlikte ayarlanıyor.yani geri vitesle alakası yok maalesef

3 saat önce, Spider 7 yazdı:

Sağolun arkadaşlar, biraz saçma bi özellik olmuş  ama neyse Almanlar yapıyorsa vardır bi bildikleri. 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
  • 2 ay sonra...

Merhaba,

Benim aracımda şöyle bir sorun var. Araç highline herhangi bir kodlama vs. yapılmadı ve öncesinde de gayet sağlıklı çalışıyordu. Geçenlerde aynanın geri vitesteyken aşağı inmediğini farkettim, halbuki ayna R konumunda duruyordu. Geri vitesteyken aynayı 0 konumuna aldığımda ise aynı aşağıya doğru döndü, R ye aldığımda tekrar kalktı...

Bir kafa karışıklığı var şuanda aynada... Başına daha önce gelen var mı, nasıl halletmeli bunu?

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
  • Kurucu Yönetici
Merhaba,
Benim aracımda şöyle bir sorun var. Araç highline herhangi bir kodlama vs. yapılmadı ve öncesinde de gayet sağlıklı çalışıyordu. Geçenlerde aynanın geri vitesteyken aşağı inmediğini farkettim, halbuki ayna R konumunda duruyordu. Geri vitesteyken aynayı 0 konumuna aldığımda ise aynı aşağıya doğru döndü, R ye aldığımda tekrar kalktı...
Bir kafa karışıklığı var şuanda aynada... Başına daha önce gelen var mı, nasıl halletmeli bunu?

araç kontak yarim açıkken geriye takıp istediğinz yeri ayarlayın hocam. Sizin ayarladığınız yere gidecektir daha sonra

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
On 10.11.2017 at 11:56, yusuf yazdı:

araç kontak yarim açıkken geriye takıp istediğinz yeri ayarlayın hocam. Sizin ayarladığınız yere gidecektir daha sonra

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

yusuf çok teşekkürler, akşam hemen deniyorum... yıkama sonrası olmuştu, muhtemelen tam tersi işlemi yıkamacı çocuklar kurcalarken yaptılar :) sonrası da tekrar buradan bilgi veririm...

edit: operasyon basarili ?? 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
  • 2 years later...

@SATURNUS2015 

Ben dün sizin kodlamayı yaptm ama ayna iniyor geri düzelce zaman az çıkıyor yine yeri gösteriyor. 

Bu kodlamayıda leon sayfasından buldm arasındaki fark nedir

1.     Select STG 52 (Türelektr. Beifahr.)

2.     STG Long Coding -> Function 07

3.     Byte 04

4.     Enable Bit 2

5.     Enable Bit 3

6.     Select STG 09 (vehicle power)

7.     STG access authorization -> Function 16

8.     Enter Unlock Code 31347

9.     STG adjustment -> function 10

10.   Select (15) Access control 2 levels decrease when Rueckwaertsfahrt

11.   To disable Display menu entry in the radio / navigation system, so you are even able to continue the function to activate or: value to active (active), in addition possible

12.   Select (20) Access control 2-menu control drawdown

13.   Set value to active (active)

tarihinde tnryrt tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
  • 1 ay sonra...
19 dakika önce, uranusgrey_golf yazdı:

Benim aracımda kodlama herşey oldu hata vermedi ama geri vitese atıyorum inmiyor Ayna konumu R de olmasına rağmen. Acaba önce benim aşağıya indirip hafızaya almasınımı beklemem gerekiyor ?  Araç: 2020 midline plus

Bir süre ileri sürünce ya da dsg ise parka alınca normal yerine gelecektir.

Ayrıca çalışmayanlar için 52-Door Elec.Pass. (sağ ön kapı ayarlarında) da Byte 4, Bit 2 işaretli olmalı.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   1 kullanıcı

• Yeni Oluştur...