Jump to content

Alpostros

30.000km/2.yıl bakımını kendim yapmak istiyorum.

Recommended Posts

Arkadaşlar merhaba, 30 aralık 2017 tarihinde  facelift(7.5) 1.4 TSI DSG Comfortline golfüme kavuştum. İlk bakımını yetkili serviste 9bin km civarında yaptırdım 1 yılı doldurduğu için. Şuan arabam 17bin km'de. Eskihisar doğuş oto beni arayıp kasım ayında gelirsem bakımı 875 TL'ye yapacaklarını söyledi, bunun üstüne yetkili servise gitmeye karar vermiştim. Bakımları yetkili serviste yapmak istememin tek sebebi iyi niyet garantisinin devam etmesi ve aracın ikinci el değerinin bi tık daha yüksek olması. Fakat geçen günlerde öğrendiğim üzere artık iyi niyet garantisi devam etmiyorumuş, sadece ek garanti satın alınabiliyormuş. 1 yıllık garanti uzatma 1878tl, 2 yıllık ise 3278 tl dediler. Ben de vazgeçtim. Hem arabamla uğraşmayı seviyorum, kendim yaparım dedim. Neyse asıl sorum 2. bakımda yani 30.000km/2.yıl bakımında hangi parçaların değiştiği. Yağ/yağ filtresi/hava filtresi/polen filtresi kesin değiştireceğim, yağ/yağ filtresi değişimi için sanayide bir ustaya gitmeyi düşünüyorum. Tüm parçaları orjinal VW alacağım yetkili servisten veya aloparca gibi sitelerden. Bu yazdığım parçalar haricinde extra ne gerekiyor 30.000 bakımı için? Teşekkürler.

IMG_5719.JPG

IMG_1027.JPG

tarihinde Alpostros tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bence alınan fiyat iyi hocam yetkiliden şaşmaya değmez. DSG sıkıntılı, ben yaklaşık 4 senelik aracı ilk defa geçen hafta sanayide bakım yaptırdım, acaba yapmasamıydım diyorum yani, siz bence şimdiden yetkiliden vazgeçmeyin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Extradan mazot  filtresi değişir sanırsam hocam.  

Dışarda yaptırırsanız  kendiniz ürün temin edeceksiniz filtreler için mann, yağ için liqui moly top tec 4200 5w30 öneririm .

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

-Geçen haftalarda Golf 7 aracım için serviste 1100-1200 civarı ödeme yaptım.(Sadece bakım fiyatı) 875 TL fiyat gerçekten çok iyi.

-İyi niyet vs. devam ediyor. Sorunlarımla alakalı sonradan bir takım parçaları değiştirttim. İyi niyet garantisinden indirim uyguladılar (sadece işçilik ücreti verdim vs). Aracımın garantisi geçen sene bitmişti.

tarihinde mcgyver tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@thelordof 

3 saat önce, thelordof yazdı:

Extradan mazot  filtresi değişir sanırsam hocam.  

Dışarda yaptırırsanız  kendiniz ürün temin edeceksiniz filtreler için mann, yağ için liqui moly top tec 4200 5w30 öneririm .

Hocam fil filtre nasıldır bilgi sahibi misiniz?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
17 dakika önce, berreday yazdı:

@thelordof 

Hocam fil filtre nasıldır bilgi sahibi misiniz?

Kalitesi yeterli seviyededir. Güvenle kullanabilirsiniz. 

Burada dikkat edilecek şey, diğer bir üst seviye markalar ile olan fiyat farkı.. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Dsg ise servisten şaşmayın sonra üzülürsünüz dsg ler kronik arızalı

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Alpostros yazdı:

@bf417 @mcgyver 

Serviste resepsiyonda bulunan arkadaş söylemişti bana iyi niyet artık yok diye. Bugün bir daha soracağım.

Hocam merhaba sonucundan bilgi verirseniz sevinirim 45bin bakımı geldi ne yapsam bilemedim bu durumda

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bakım Aralıkları PDF  
Servis fiyatı makul geldi banada. Filtreler ve yağı toplam 400-600₺ arasına bulabilirsiniz. Dışarıda içşiliğe 100-200₺ arası bitirebilirsiniz. Servisin en büyük negatifliği işçiliğe fazla fiyat vermesi.

tarihinde martı tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sevgili dostlar,

iyi niyet garantisi devam etmektedir. Bayramdan hemen önce arkadaşın passatının şanzımanı avekte iyi niyetten yapıldı. Hele ki 875 tl yetkili servise göre çok iyi rakam. Benzinli araç olduğu için mazot filtresi yok 30 binde. Sadece yağ/hava/polen filtreleri değişecek, yağ değişecek. Parçalar 350-400 tutar, işçilik vs 500 nerdeyse. Gerek yok 300-400 için yetkilide yaptırmanızı öneririm.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar ben de sök tak işlemlerini seviyorum ben araç parçalarımı sökebilmek için lokma takımı alacağım 1/2 1/4 3/8 oranlı olanlardan hangisini tercih etmeliyim ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

takipteyim

bende merak ediyorum

aracım iyi niyette

fakat bu platformun devam edip etmediği konusunda tam bilgi alamadım

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Neden Kasım ayında gelirseniz demiş fiyat size özel mi? Ekim ayının başında etimesgut doğuş otoya 30 bin bakımı için gidicem. 1.4 tsi dsg 2017 araç. Söylemem dikkat etmem gereken birşey var mı? İlk kez götürücem ikinci el aldım aracı

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@thelordof hocam garanti yeni bitti garanti varken serviste yaptırıyodum.iyi niyet garantisi kaldırılmışsa serviste yaptırmanın pek esprisi olmayacak

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 17.08.2019 at 2:43 PM, Alpostros yazdı:

@bf417 @mcgyver 

Serviste resepsiyonda bulunan arkadaş söylemişti bana iyi niyet artık yok diye. Bugün bir daha soracağım.

@Alpostros  ne yaptınız araç bakım durumunu servis mi sanayi mi ve ücret ne kadar tuttu...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...