GOLF 7 MERCEK LEKELENMESİ VE DEĞİŞİMİ

@MSE  Öncelikle cevabınız için teşekkürler. Mercek değişimi içinde farın açılması gerekiyor heralde değil mi ? Bahsettiğiniz kişi istanbulda mı ve işçiliği nasıldır acaba biraz bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler.
Doğrudur hocam, mercek değişimi için farın açılması gerek. Farın açılması demek far camının çıkartılması demektir. Isıtarak sökülüyor ve sorunsuz olarak geri kapatılıyor. Bende yakın zamanda şuanki aracımın Orijinal çift U LED'li farlarını hem cam hemde merceklerinin değişimi için İlker Kemal Bey'e göndereceğim. 

İlker Kemal bey İstanbul'dadır. Daha önceki arabalarımın farlarını açtı mercek değişimi yaptı ve bugüne kadar hiç sorun yaşamadım. Ayrıca kendisine yönlendirdiğim kimseden de olumsuz bir dönüş almadım. Ender rastlanan insanlardandır kendisi. 

Benden de mutlaka selam iletin. Konya'dan Muhammed derseniz bilir :)  

@forzaGilles  Ampülleri değiştirsekte sorun devam edecek ama aydınlatma bi tık daha iyileşir sanırım.
İster gidip farların içini açtırıp mercekleri temizletin., isterseniz de gidip servisten sıfır far alın., ne yaparsanız yapın elbette bu sizin kendi kararınız olacaktır., başımız üstüne ama hangi yolu tercih ederseniz edin size tavsiyem artık 6 yaşını doldurmuş olan xenon ampülüllerini değiştirmenizi öneririm..

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: MSE
İster gidip farların içini açtırıp mercekleri temizletin., isterseniz de gidip servisten sıfır far alın., ne yaparsanız yapın elbette bu sizin kendi kararınız olacaktır., başımız üstüne ama hangi yolu tercih ederseniz edin size tavsiyem artık 6 yaşını doldurmuş olan xenon ampülüllerini değiştirmenizi öneririm..
Kesinlikle haklısınız hocam. 

İlker Kemal çözüm için ciddi bir alternatif. Focus kullandığımız zamanlardan biliyoruz kendisini, daha hakkında en ufak bir memnuniyetsizlik yorumu görmedim/duymadım. Kesinlikle ucuz değil, ama yaptığı işi bir kere yapar. Git gel insanı yollarda perişan etmez, karanlık köy yolunda da yolda bırakmaz...

Yazılanlara katılıyorum fakat arkadaşın sorunun bir de maliyet kısmı var, far açılıp temizlenme işi öyle 100-200 e yapmıyorlar, ayrıca sorun sadece mercekte ve ampülde değil, far camının yapısı bozulmuş artık, açılsada temizlik işe yaramıyor, hem görsel olarak çok berbat hemde görüşü o da etkiliyor. Far camı aliexpreste çifti yaklaşık 1000 tl ye geliyor kargo ile. Bunların hepsini hesaplayıp ona göre karar vermesi daha mantıklı. Ben sıfır orginal bi xenon farı 2850 ye buldum aldım. Yeni ampülü de her şartta alacak.

@Golftdi Ayrıyetten far u led'li olunca sıfır far maliyetide iyice artacak bu durum midemi çok bulandırıyor sanırım aracı satıcam o kadar sinir etti 100 bin tl'lik araca binip önünü görmemen ve servisin yokuş yapması komedi.

Geri
Üst Alt