Sıfır golf arızalanırsa ne yapmalı

@Balistique buda mantıklıymis aslında araca yazılmıyor mu sanzuman değişti die serviste görülüyor ama satarken bence negatif bir durum sonuçta sanzuman inmiş denir bilemedim ama bedava bakim işi alınabiliyor sa iyiymiş bakim 2.000 ler civarına doğru gidiyor çünkü 1300 kusur oldu resmen haraç kesiyorlar 

Samsun bayisinden aldım.                            Fakat ıthalatcı doğus oto yetkilileri far@Balistique bu arıza aslında turbo diye tespit ettik.sonra vites denildi.yani bi sıkıntı var aracta.alırkende boya sıkıntısı çıktı.

@Balistique buda mantıklıymis aslında araca yazılmıyor mu sanzuman değişti die serviste görülüyor ama satarken bence negatif bir durum sonuçta sanzuman inmiş denir bilemedim ama bedava bakim işi alınabiliyor sa iyiymiş bakim 2.000 ler civarına doğru gidiyor çünkü 1300 kusur oldu resmen haraç kesiyorlar 
Vites kutusu arizasi varsa sadece sanzumanla alakasi yok. Sadece mekanizma degisiyor. Kayitlara yaziliyor tabiki ama neler yazilmiyor. Kavrama, sunroof mekanizmasi, korna vs vs. mqb boyle malesef. 

Samsun bayisinden aldım.                            Fakat ıthalatcı doğus oto yetkilileri far@Balistique bu arıza aslında turbo diye tespit ettik.sonra vites denildi.yani bi sıkıntı var aracta.alırkende boya sıkıntısı çıktı.
Sizin is tam net degil o yuzden bisey diyemem.

@Balistique soyle oldu aracı aldıktan bir hafta sonra araba içinde ıslık sesi ve fan açma sorunu çıktı.aradım servisi jenerasyon patikul ediler.fan için.fakat  ucuncu haftA yani gecen hafta ses ıslık surekli olmaya basladı.kendi ilimde iki ustaya gosterdim.turbo dediler.video çektik servise yolkadık.onlarda turbo dediler.aracı çekiçi ile aldılar.ondan sonra vites kutusuna dondu iş.kim doğru bilmiyorum.

Anlaşılan bu golf pek ayık kafayla alınacak araba değil:)....gonul bu kondu bikere bu sorunlara çağre bulunmalı ama nasıl....

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Erh aynı durumda ben olsam parayı alır daha da vw önünden geçmem resmen paranızla rezil olmuşsunuz çok geçmiş olsun, bu aracın  kavrama vs değişse de sizi üzer turbo da yarın başınızı ağrıtacak, başka marka araçlara yönelin yeni toyota focus bunlar güzel araçlar. Askerliğimi samsunda yaptım samsunun yokuşlarını bilirim dsg oraların arabası değil düz yolda arıza yapan şanzıman o yolllara gitmez.

@Erh gecmis olsun hocam, araci nereden almistiniz ve sorun nasil yasandi?

Mahkemeye versek uzun surer mi 

geçmiş olsun

sorununuz bir değil bir kaç tane gibi görünüyor

şeyet sadece şanzıman olsaydı

değiştirip binin derdim ama bayinin de servisinde sizden yana olmaması can sıkıcı

bende biraz pimpirikliyim

bir heyecanla gidip sıfır araç almak

akabinde sıfır aracı çekicide görmek

moral bozucu

bi ark başından geçeni anlatayım size

makyajlı magane 2 yeni çıkmış ark annesi de manuel sıfır almıştı yanılmıyorsam 2007 de

ark da pek teknik bilgi bilmez,

araç 5000 e gelmemişti galiba

bir gün dedi araba giderken birden duruyor işıkları filan sönüyor, ben mi bilmiyorum, bir kullan dedi, kullandım ara ara hiçbir uyarı vermeden lambalar sönüp yol ortasında kalıyor, çalıştırıyorsun yola devam

iki gün yapmıyor sonra yine....

servise götürmüşler, bakmışlar, makineye bilgisayara bağlamışlar, oldu demişler

yine yok

ECU değişmiş oldu demişler

yine yok

elektrik tesisatı değişmiş oldu demişler  yine yok

artık tak etmiş 

gitmişler bayiye anahtarı üzerine atmışlar

bu araba değişecek başka yolu yok

iyice çirkefleşip baya baya bir tartışmışlar

tazminat açarım sizi rezil ederim cümle aleme televizyon çağırırım vs vs

sonunda o zamanın parasıyla 1000 lira gibi   bir fark ile bir yaş üzerini verdiler mecbur

eski araçlarını da renault 2. elde 31000 e sarıyorlardı 

demem o ki

fıtratınızda varsa sesinizi yükseltin

çünkü mağdur olan sizsiniz

ve ötv li yada değil aldığınız aracın bizimkilerden hiçbir farkı yok

derseniz ki benim fıtratımda yok

bir avukat ile bayi sorumlusu kimse onu sıkıştırın

bakın rezil olursunuz medya ya

bu ayıplı malı sizden eninde sonunda yenisini alacam filan diye

malesef kibarlık size aracı anlatıp çay içirsene kadar

bu noktadan sonrasında servisin yada bayinin çıkarı tamamen maddiyat

tekrar geçmiş olsun

@Erh dostum öncelikle geçmiş olsun. Arkadaşın seat cupra 10bin km de hatrı sayılır yağ yakıyor diye doğuşu mahkemeye verdi 3 sene sürdü kazandı. Sende ki durum süreç nasıl olur onu bilemem 

@Erh mahkeme işi uzun sürer iade için bastırın baktınız olmuyor değişim yapsınlar ve garanti uzasın

Geri
Üst Alt