Jump to content

gunes4452

LASTİK TAVSİYESİ

Recommended Posts

@gunes4452 öncelikle hoşgeldin. Continental premium contact 6 öneririm. Ben de değiştirirken çok araştırdım ve contide karar kıldım. Yol tutuşu, sesi vs herşeyiyle çok iyi bir lastik. En son yetkili serviste zubizu indirimiyle baya uyguna geliyordu, fiyat almanı öneririm.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@gunes4452 hoşgeldiniz.

Yakın zamanda benzer konular açılmıştı. Arama kısmından lastik ya da düşündüğünüz lastik markası ile arama yaptırırsanız işiniz kolaylaşır.

Lastik seçimi

kullanılan yer, kullanım tarzı, önceki lastik ve lastikten beklentilere göre değişkenlik gösterir. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

genelde herkes menünün en üstündeki en pahalı (doğal olarak kalitesi en üst ) continentali önermiş. (zaten continental    en  iyi değil diyen olamaz)

menününün  altlarından falken öneriyim dedim. hesaplı olsun diye ? onlarda 225-45-17 için 380 civarı . 

370-380 falkene vereceğine  475 conti ye verilir hesabı çıkıyor. 

310- 320 falan olsaydı belki falken uyardı.  (made in çankırı-yozgat-çorum-kırşehir  yazınca insan biraz daha hesaplı fiyat bekliyor.

deutschland  conti 'yi alın geçin !!!!

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
28 dakika önce, Savatage yazdı:

genelde herkes menünün en üstündeki en pahalı (doğal olarak kalitesi en üst ) continentali önermiş. (zaten continental    en  iyi değil diyen olamaz)

menününün  altlarından falken öneriyim dedim. hesaplı olsun diye ? onlarda 225-45-17 için 380 civarı . 

370-380 falkene vereceğine  475 conti ye verilir hesabı çıkıyor. 

310- 320 falan olsaydı belki falken uyardı.  (made in çankırı-yozgat-çorum-kırşehir  yazınca insan biraz daha hesaplı fiyat bekliyor.

deutschland  conti 'yi alın geçin !!!!

Conti alman değil polanya üretimi bende conti6 aldım golfe oyle ahım sahım bir  fark yok goodyear egp ile..michelin pilot belki biraz daha iyi olabilir

Ender bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, reko yazdı:

Conti alman değil polanya üretimi bende conti6 aldım golfe oyle ahım sahım bir  fark yok goodyear egp ile..michelin pilot belki biraz daha iyi olabilir

Benim aldığım lastikler Fransa üretimi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Merhaba,

Golf 2016,1.4 TSİ 125 HP dsg bluemotion highline araç sahibiyim,şu ana kadar iki takım lastik eskittim ve bir ay kadar önce cpc 6 aldım.

Daha önce kullandığım lastikler,Pirelli p7/Goodyear assy 3 f1 eagle idi.

Her ikiside cpc ile kıyaslandığında oldukça sert lastiklerdi.

Bu arada aracım 107.000 km’ye ulaştı 😜

@gunes4452  @gingerbits26

Ender bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Değerli @Jesi hocam sizin tecrübe ile sabit söyledikleriniz bizler için en doğru referans. Lastik değişim zamanım gelince başınızı ağrıtacağım şimdiden bilgin olsun :rolleyes:

Ender ve Jesi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hocam lastiğe çok para verme tarafrari değilim.Conti michelin iyi olabilir fakat ülkemizde de lastik sektoru oldukca ilerledi ve diğer markalar da kendisini cok gelistirdi.Falken Nexen Lassa Petlas ozellik Hankook u tavsiye ederim.Benim tavsiyem  biraz hesapli lastik alip lastik değiştirme surenizi kisaltmaniz örneğin 50 binde takim yeniliyorsaniz 40 binde gibi...Hankook ventus prime 2 yada 3 u oneriririm fiyat performans olarak.Saygilar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, fanajal yazdı:

Hocam lastiğe çok para verme tarafrari değilim.Conti michelin iyi olabilir fakat ülkemizde de lastik sektoru oldukca ilerledi ve diğer markalar da kendisini cok gelistirdi.Falken Nexen Lassa Petlas ozellik Hankook u tavsiye ederim.Benim tavsiyem  biraz hesapli lastik alip lastik değiştirme surenizi kisaltmaniz örneğin 50 binde takim yeniliyorsaniz 40 binde gibi...Hankook ventus prime 2 yada 3 u oneriririm fiyat performans olarak.Saygilar.

hazır bir soru sorayım ?

Lastik Ömrü ?

Bir yazlık  lastiğin ortalama yaşam süresini hesaplarken  kışın kasım ortasından mart sonuna kışlık lastikleri taktığımda  kışlık lastiklerle yapacağım kasımdan marta  7500 km !! 4 kış için 30 bin km yapar

yani ben 4 yıl sonunda km sayacında 70 bine geldiğimde aslında bu km nin 30 binini kışlıklarla yapmış olacağım. 

yazlıkların yaptığı aslen 40.000 

Araç 70 bine geldi  haydi haydi yazlıkları değiştirmek mi lazım 

yoksa reelde  40 bin yaptı daha gideri  var demek mantık lı mı ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
24 dakika önce, fanajal yazdı:

Güzel söylüyorsunuz da., hankook ventus prime 2 veya yeni çıkan prime 3 modelinin 440-490 lira arası (sök-tak balans dahil değil) satıldığı bir ortamda., ve Conti PC6 ‘yı 470 liraya (sök-tak balans dahil) alınabiliyorken., bu şartlar altında bi insan neden hankook alsın.?

Jesi bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, gingerbits26 yazdı:

Goodyear F1 Assymetric 5 mükemmel lastik tavsiye ederim.
0976f2da7fc4cf7fd540643fb35981a7.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Asymmetric 5 için bu puanlar sadece 11 kullanıcı yorumu ile elde edilen puanlardır., kötü bir lastik olmadığını biliyoruz ancak daha çok yeni bir lastik olduğunudan biraz beklemekte yarar var..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, forzaGilles yazdı:

Güzel söylüyorsunuz da., hankook ventus prime 2 veya yeni çıkan prime 3 modelinin 440-490 lira arası (sök-tak balans dahil değil) satıldığı bir ortamda., ve Conti PC6 ‘yı 470 liraya (sök-tak balans dahil) alınabiliyorken., bu şartlar altında bi insan neden hankook alsın.?

doğal olarak hankook  fiyat listesine en üstlerden girmek zorunda. Adamlar Real Madrid sponsoru. Yüksek oynuyorlar. 

Başakşehir'in sponsoru olsalardı  , biz ortadireğin lastik tedarikçiyiz derler dip fiyatlardan girerlerdi gibi geliyor ? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Savatage Bence degistirmek lazim çünkü kaucuk hamur bileşimi lastik durduğu yerde depoda vs.omrunu tamamliyor.Tabiki yanlışım olabilir.Ulkemizde adam bi yazlik bi kislik takim alıyor on yil kullaniyor bence çok asiri uzun bir sure.Az km yapmis olsakta maksimum bes yılda bir yazlik kışlık takim yenilemekte fayda var hocam.😉

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...