Yeni aracım Golf 1.4 Tsi Highline

@mbonat az çok tahmin ettiğim gibi bir his oluşturmuş sizde hocam dsg kullanmak nasip olmadı henüz bir kaç kere test hariç uzun süreli kullanmadım umarım tez zamanda alışırsınız güzel günlerde kullanmanizi dilerim tekrardan hayırlı olsun aracınızı fazla performansli kullanmazsaniz manuel den hatta 1.0 dan daha az yaktığı yönünde bir kaç test e şahit olmuştum fakat baya dikkat etmişlerdi umarım yakıt yönünden de üzmez...keşkesiz ağız tadıyla binmek nasip olur inş....
Hocam hem 7 ileri olduğu için hemde bizden hızlı vites attığı için daha az yaktırıyor bu bir gerçek . Yakıt olarak 1.0 dan fazla yakar diye düşünüyorum ama daha deneyimleyemedim . Alışma sürem bittikten sonra her zaman ki rotamda ölçüm yapar paylaşırım .

@mbonat bagajdaki ışığın halojen olması daha iyi bir aydınlatma sağlıyor diye okumuştum birkaç yerde.
Aslında tam olarak takılan ledin performansına bağlı . Aydınlatma yetersiz gelirse lambanın takıldığı hazneye şerit led bile takılabilir . Yurtdışı forumlarında çift tarafa aydınlatma yapan bile gördüm . 

Hocam öncelikle hayırlı olsun kazasız belasız kullanın. Bende aynı özelliklerde manuel araca sahip biri olarak güzel seçim ancak fiyat yüksek gibi geldi yada piyasa şuan bu şartlarda mı bilemiyorum çünkü aralıkta sıfır 138 e almıştım tekrar hayırlı olsun 
Hocam dün araca durduğu yerde 146 bin teklif ettiler . Şuan bu paraya cam tavansız anca alınabiliyor .

Söyle söyleyeyim 2017 model golfümü 6 aylıkken almıştım alan adam aldığı fiyata satmıştı bize bende 1 yıl bindikten sonra aldığım fiyatın 14 bin fazlasına sattım .

Şuan ki golfümün faturası duruyor büyük ihtimal aldığım fiyattan daha ucuza almıştır .

Ben 2018 haziranda sifir Dsg 1.0 comf.isik sürüş paket beyaz Golfumu 109 a almistim fiyatlar baya uçmuş.Heralde artık sifir araç hayal gibi birşey olacak.
Maalesef hocam ülkede ucuz birşey kalmadı. Ötv indirimi eğer gelmezse comfort golfe 200 bin vericez .

@ahmet306 Manuel dsg farkı 2018 Eylül Aralık döneminde 4000 e kadar düşmüştü o çok önemli bir unsur değil sadece satışı hızlandırıyor 137 ye manuel alıp 141 dsg ye vermeyen çok kişi var tanıdığım, ama alınmış alınmıştır, allah kaza bela vermesin.
Dediğiniz gibi hocam sıfır alırken o zaman çok oynamıyordu fakat şuan ikinci elde manuel otomatik farkı özellikle 7.5 ta sıfır fiyatına göre çok fazla . 

alınan alınmıştır kazasız belasız kullanın.Temiz araba bulunca 3/5 gözardı edilecek ki sonradan başımız ağrımasın.Rakam arasında çok oynamaz arkadaş beğenmiş sevmiş bütçesine uymuş almış.Nasılsa 6 ay sonra o farkı fazlasıyla çıkarır.
Şuan bile çıkardı hocam altı ay sonra ne olur bilemem ama . Önceki golfüme o kadar bindim 1 yıl yaşlandı aldığım fiyattan fazlaya sattım. Alan adamda büyük ihtimalle faha fazlaya satıcak .

Bende şaşırdığımdan için soruyorum zaten. Piyasa uçmuş sanırım ötv bitince 

ayrıca sıfır arac ile 25bin km de ki fiyat farkı dsg fiyat farkını eritir diye düşünüyorum 
Hocam highline manuel maalesef pek tutulmuyor dsgye göre 10-20 bin ucuza satılıyorlar .

Manuel ile dsg arasinds dunya kadar fark var. Bence dsg aractaki en onemli konfor unsuru. Satilan araclarin yuzde 80 i otomatik. Karsilastirma yapmak bile abest. 

Manuel ile dsg arasinds dunya kadar fark var. Bence dsg aractaki en onemli konfor unsuru. Satilan araclarin yuzde 80 i otomatik. Karsilastirma yapmak bile abest. 
Otomatik manuel konuşu kişiden kişiye değişen birşey . Fakat otomatik aracın manuele göre daha hızlı satıldığı bir gerçek . Özellikle highline donanım seviyesinde alıcı kitlesi otomatik ve cam tavan arıyor.

@mbonat İstanbul içi veya kalabalık trafiği yoğun olan şehirler vede bayan/eşi ile ortak kullananlar için otomatik evet 

bence bunların harici manuel 

@mbonat İstanbul içi veya kalabalık trafiği yoğun olan şehirler vede bayan/eşi ile ortak kullananlar için otomatik evet 

bence bunların harici manuel 
Bende manueli çok seviyorum bundan önceki golfüm manueldi . Manuelin birçok avantajı var fakat dediğim gibi highline alınıyorsa bence dsg alınmalı .

Higline fln bilmem 140bin para sayiyorsam o vitesi kendi otomatik atacak arkadas :) , hatta en kizdigim konudur yil oldu bilmem kac golf highlineda hala keyless standart degil. Belli bir fiyat skalasi uzerinde olmazsa olmaz otomatik + keyless olmali bence..

Golf 8 de goreceksiniz en buyuk yenilik highline donanimda keyless, geri gorus gibi donanimlar standart olacak.

@ahmet306 Bu konu çok tartışıldı forumda ama şu bir gerçek ki doğuş 7 yıl servise müşteriyi baglamak için dsg satıyor, alan müşteri matah birşey aldım sanıyor halbuki dediğim gibi 4 bin civarında bir fark vardı hala da 6-7 yi geçmez cam tavan 10 ken dsg 6-7 anca fark bindiriyor ama doğuş için en az 7 yıl 7 bakım demek, dizel de manuel olması zaten filo kiralama şirketleri aldığı için onlar servise gidiyor piyasaya verdiği dizel manuel %20 bile değil yani olay vitesin kendi kendine atması değil tamamen ticari, doğuş oto satış ve servis ayrı şirketler ve servisin yıllık kazancı emin olun satışı katlıyor.

gelelim asıl meseleye bugün distribütör zorbaligindan dolayı bmw mercedes manuel satmıyor yeaaaa deniyor ama görevim gereği gerek e clas mercedesin gerek 5 serisi bmw nin otomatiğinden çok manuelini hemen hemen hergün görüyorum yani manuel üretilip satılıyor ama ülkemize getirmiyorlar bizde manueli yok sanıyoruz.

adam 2013 30.000 km de dsg araba satıyor hep tatillerde kullandım şehiriçi trafiğine girmedim diyor bende ne diye dsg aldın senede 6.000 km araç kullanmak ne kadar zor olabilir diyorum adam ama satması kolay diyor, e o zaman sertifikalı 995 saflıkta külçe altın alsaydın o daha kolay satılıyor diyorum ses yok😂

bu arada dsg nin özelliği vitesi kendi kendine atması değilde sanki atmayıp 20-30 bin masraf açması gibi geliyor bana bunun içindir ki iyiniyet yüzünden hidrolik değiştirip havasını alamayan servise gidiyor dsg sahipleri doğuş oto da haklı olarak dsg satıyor.

bugun 150-160 bin km de 2012-2013 iyi niyet garantisi olmayan dsg li araca manuelinden 100 tl fazla verecek cesareti olan varmı bu sitede merak ettim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt