Lastik Değişimi

[mention=208]Ender[/mention] 
ancak üretim tarihleri dolayısıyla hamurlarının sertleşmesi gibi bir durum olabilir

stepnedeki lastikler karanlıkta kalmış,üzerinden zaman geçmiş ve yeni alınan lastikler ile aynı şekilde tutunamayabilir asfalta

yanılıyor muyum?
Stepne deki lastik ile yeni alacağınız arasında çok bir fark olmaz. Sonuçta güneş görmedi ve uygun koşullarda yerinde saklandı.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@forzaGilles bunu daha önce de görmüştüm neden acaba ?
Omuz bölgesi sert virajlarda ani dönüş hamlelerinde vs. tüm yükü omuzluyor diye biliyorum. O yüzden adının hakkını verebilmesi için mukavemetinin sekteye uğramamış olması gerekiyor. Tutunmaya en çok ihtiyaç duyduğunuz virajlarda tamir gördüğü yerden bırakması büyük talihsizlik olur. 

Lastik patlama, patlatma ve sabotaj konusunda deneyimlerim var :)  şöyle ki yanaktan balon yapan conti pre 5 lastiğin yanagını tamir ettirp yaklaşık 1000km kullandım arabayı satıcam diye değişmedim satışı yaparken elemana söyledim ben değirim demişti (corsa idi araç) golf un varken turanza er3000 fabrika çıkışı lastikler toplamda 7-8 yama vardı 4 lastikte şantiye sağolsun akıllı vidaları kapıyordu lastikler (lastiklerin en büyük düşmanı akıllı vidalar bence) neyse bi gün iş çıkışı arabayı bıraktım yerden aldım baktım bi ses var alla alla bi indim aşağıya arka lastiğe yanaktan bıcak saplamışlar hayatımda etmesiğim küfürü bastım ileride lastikçi vardı stepneyi taktırdım daha donra er300 türk malı zar zor bulmuştum stepne ve yeni aldıklarımı öne takmıştım geçen ay bu lastikleri conti cpc6 ile değişmiştim 2 yıl türk malı er300 ile 4 yıl fransız malı er300 (2 yıl stepne olarak bagajda durmuştu)  lastikleri önlerde kullandım sonuç su ki yeni olan türk lastiği bile (aralarında 2 yıl üretim tarih farkı vardı) fransız lastiğinden önce çatlamıştı yani türk malından mı bilemedim şu anki aracımda bridgrstone t005 var 20000km de ve 4 patlak oldu bile

@forzaGilles hocam bilgim yoktu fakat şansıma tam ortadan yani sırt bölgesi dediğiniz yerden saplanmıştı çivi. Bilgilendirme için tşkler. 

- @Ender hocam lastik tamir olunca stepneye dokunmak istemedim açıkçası. çok saolun. 

Geri
Üst Alt