Pasifik Mavi Tampon Boyatacağım

eren34

Üye
İsim
Eren
Merhaba arkadaşlar, aracım pasifik mavi renginde. Ön ve arka tamponları çiziklerden dolayı boyatacağım fakat sanayilerde ton farkı olacağını düşünüyorum. Serviste ne kadar maliyet çıkar sizce ne yapmalıyım teşekkürler

@Savatage hocam bende yeni boyattım beyaz renkte arabam güzel boyadılar başkent oto sanayide ki auto kingde aynı yer mi?
Güzell yani...

Benim araçta beyazdı .. tamponu sözde yine beyaza boyadılar.. 45 gün değiştirilmeden giyilen beyaz iç çamaşırı (alt) nasıl bir renge dönüşüyorsa benim tamponda o beyaza boyandı...( Leş Rezalet beyazı kod : RZL WHiTE 001)

Upvote 0

@Savatage 

Güzell yani...

Benim araçta beyazdı .. tamponu sözde yine beyaza boyadılar.. 45 gün değiştirilmeden giyilen beyaz iç çamaşırı (alt) nasıl bir renge dönüşüyorsa benim tamponda o beyaza boyandı...( Leş Rezalet beyazı kod : RZL WHiTE 001)
Bende öyle bir ton farkı olmadı en azından gözüme çarpmadı söylediğinize göre siz sıkıntı yaşamışsınız 2 yıl garantili dediler boya için o süre içinde gitseydiniz belki yeniden boyanabilirdi.

Upvote 0
Boya işi tamamen her aşaması ustalık işçilik isteyen bir iş, tamiri zımparası astarı macunu, ne işlem yapılacaksa hepsi işçilik ile alakalı. Mesela ton farkı sorunu için eğer iyi bir usta ise tonu yakalayana kadar deneme yapıyor. Ve en iyi tonu bulunca uyguluyor, belki 2 belki 10 renk karışımı denemesi... işte böyle bir usta bulmalısınız. Bazı ustalar hazırladıkları ilk boyayı uygulayıp geçiyor. Fark burada işte.

Upvote 0
 Bana işlem bitti diye telefon geldi !  Aracı otoparklarında teslim etmeye götürdüler bir servis çalışanı ustayla gittik araç başına 

Hayatımda çift görmeyi geçtim 3 lü triple görme kusurlarım bile olmuştu geçmişte...... . Bu seferkinde dedim kesin kornea cortladı. Çünkü araba beyaz!! boyadıkları tampon turkuaz maviyle demlenmiş beyazın 280 derece ton kaymış hali! Gözlerimi ovuşturdum baktım var bı gariplik. Gözler sağlamsa tampon el-fatihalık...

Servis müdürünü çağırdım araç başına

Dedim bumu sizin işçilik?

Bu kadar ton farkı olur dedi?

Yazıklar olsun yapacağınız işe dedim

çıktım gittim. 

AUTO "KİNG" ...kral iş çıkardılar !!

Upvote 0
Arkadaşlar ton farkı konusunda haklısınız. İşi bilene yaptırmak en doğrusu.

Ancak plastik ve metalin yüzey farklılığından dolayı güneşte efekt alma farkı illaki oluyor.

Ben bayiiden sıfır çıkarttığım araçta bile bu kanıya vardım.

Tungsten pasifik turmerik tecrübe ile sabittir.

Upvote 0
@Negatiwe belirtmiş olduğunuz gibi boya yüzeyden yüzeye farklı duruyor. birde insan boyatıktan sonra o ton farkını bulana kadar bakıyor olmasa bile kendini olduğuna inandırıyor :)

Upvote 0
@Negatiwe

Reel tespit 

Fabrikada bile Plastik tamponun üzerine Robotun attığı  LA5J pasifik mavi ile kaputtaki LA5J pasifik mavi farklı duruyor

Buna

Do-re-mi-fa-sol-la-si. Nota benzetmesinde 

Do ve re farkı diyebiliriz.

Ama araç Do çalarken sonradan boyatılan tampon delik zurna gibi LA öttürüyorsa zurnacıda (ustada) kabiliyet yoktur derim..

Upvote 0
[mention=208]Ender[/mention] Yorumunuz için teşekkür ederim hocam, sizin nereye gittiğinizi öğrenebilir miyim? Hiç olmazsa fiyat alırım uyarsa da boyatırım. Boyacı tanıdıklarım var ama güvenemiyor insan. [emoji4]
Trabzon uzak olur size Hocam

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Upvote 0
Bende durum bu şekilde olmuştu. 4 yıl soeunsu kullanıldı kullanılmaya devam ediyor yeni sahibinde.
33e72b84a9a2e2ded73d4cbc88721a31.jpg

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Upvote 0

Geri
Üst Alt